طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

مهدی مصلحیافشین قربانیشروین حسینیبهرام شکوهیانسحرناز سلیمانی پاکhosein baharestaniمیثم ذکریاییفرزاد دلیری farzaddaliriuser 5جواد خداییسپیده بهروزیحامد شکریان
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

مینی‌مال بودن در طراحی داخلی تنها با رنگ سفید!

طراحی سفید در معماری داخلی، فضای رنگی را از یاد خواهید برد

بازدید : 71,326 بار

25 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

طراحی فضاهای داخلی با استفاده از نور سفید که اغلب به عنوان شاخصی مهم درطراحی نو و مدرن به شمار می روند، همیشه مورد توجه مردم به خصوص، طبقات مرفه بوده است.
چرا‌که در طبقات مرفه، با توجه به خدماتی که دریافت می‌کنند دیگر نگران مقوله‌ی پاکیزگی و سفید بودن نیستند. با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس
طراحی سفید در معماری داخلی

 اما آیا رنگ سفید استفاده شده در طراحی‌های داخلی باید به طور محض سفید باشد؟ به طراحی‌ها نگاه کنید، ما با یک طیف از سفید بودن در ارتباط هستیم و نه یک سفیدی محض که بیشر خشن می‌نماید تا شیک! زمینه سفید، هم‌چون یک دریای سفید می‌نمایند، که به همه‌ی المان‌های موجود فرصت عرضه می‌دهد و هم‌چون گردابی برای آن‌ها عمل نمی‌کند.

ذخیره عکس
طراحی سفید در معماری داخلی

در این میان استفاده از دیگر رنگ‌ها هم لازم است، به این شومینه نگاه کنید  قطعاً می‌توانست سفید باشد. اما برای آن‌که سفیدی به یک حاکم بد برای فضا تبدیل نشود، به این رنگ استفاده شده تا علاوه بر این‌که شومینه به خوبی دیده شود رنگ سفید در طراحی تند و زمخت به نظر نیاید. در این نوع طراحی‌ها که قصد داریم، با بهره‌گیری از رنگ سفید یک حس مدرن و معاصر را القا کنیم، نباید از استفاده چوب بترسیم و این تفکر که چوب یک المان روستایی است را دور بیاندازیم، چوب در این نوع فضاها شدیداً می‌تواند به خوبی ایفای نقش کند و با تضادی که با محیط مدرن دارد، حس مدرن بودن خانه را بیشتر کند

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در این نوع فضا‌های مدرن با توجه به سادگی و عدم استفاده از رنگ‌های زیاد در این طراحی‌ها نباید از عناصر اضافی در فضا استفاده کرد، البته این به معنای انکار کاربری‌های بعضی از المان‌های ضروری نیست. به اتاق‌خواب نگاه کنید، چیزی به عنوان میزآرایش در آنجا نمی‌بینید، با یک ذخیره‌سازی مناسب در فضا، علاوه بر اینکه شیک بودن و مختصر بودن فضا را نابود نکرده‌ایم، کارایی میزآرایش را نیز در اتاق‌خواب نفی نکرده‌ایم. المان‌های دیگر هم باید بسیار شیک و در راستای مدرن بودن فضا انتخاب بشوند و نباید نفی کننده سایر المان‌ها باشند. 

ذخیره عکس
طراحی سفید در معماری داخلی

در بعضی از فضاها می‌توان استفاده از رنگ را شکاند. به این تصویر نگاه کنید تصویر سبز در دکوراسیون حمام استفاده شده و به جذابیت محیط افزوده است. البته باز هم المان‌های شیک و منحصر‌به‌فرد در اینجا نیز مورد استفاده قرار گرفته شده‌اند. 

ذخیره عکس
طراحی سفید در معماری داخلی

در این مطلب شما را با جلوه‌ی شیک رنگ سفید در آپارتمان‌های مدرن آشنا کرده‌ایم. با طراگاه همراه باشید.


بازدید : 71,326 بار

25 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحیمدرنرنگ سفیدالمانطراحی داخلیالمان روستاییآپارتمان مدرنطراحی داخلی منزل

مطالب محبوب »

Thursday , 29 June , 20:34