طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

جمال احمدی شلحهحمید نادریبهمن احمدیسپیده بهروزیاسماعیل سحاب رحمن پناهافشین قربانیsina kamali tabriziنازنین سادات ملکوتیرضا جعفری نژاداکبر تقی زادهروناک رافتمهدی جعفری منش
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

ایجاد حال‌و‌هوای نو در خانه با تغییر درب‌های قدیمی

ایده‌های جالب و کم‌هزینه برای استفاده‌ی مجدد از درب‌های قدیمی

بازدید : 60,124 بار

17 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

این روز‌ها به دلیل بالا رفتن قیمت‌ها و توجه بیشتر مردم به محیط زیست، بعضی از افراد ترجیح می‌دهند وسایل خراب و قدیمی را که قابلیت بازیافت دارند، دور نریزند و از آن‌ها دوباره استفاده کنند. اگر شما هم جزو این افراد هستید، در این مقاله برایتان چند ایده‌ی جالب و کم هزینه درباره‌ی استفاده‌ی مجدد از درب‌های قدیمی را گردآو‌ری کرده‌ایم. با  طراگاه‌ همراه باشید.

ذخیره عکس
تغییر درب‌های قدیمی

بزرگ‌ترین مزیت استفاده‌ی مجدد از وسایل، تنها صرفه‌جویی در هزینه نیست. بلکه شما با این کار خلاقیت خودتان را نشان می‌دهید و لذت بسیاری را تجربه خواهید کرد. اگر درب‌های منزلتان قدیمی شده‌اند و قصد تعویض آن‌ها‌را دارید‌، می‌توانید با تغییر این درب‌ها دکور زیبایی بسازید.

ذخیره عکس

 

اولین ایده، تبدیل درب‌ها به میز است.

شما می‌توانید آن‌ها‌را به قطعات کوچکتر تقسیم کنید و با چسباندن قطعات به شکل‌های مختلف، یک میز زیبا برای اتاق‌نشیمن بسازید. اگر در منزلتان تراس بزرگ یا حیاط دارید، می‌‌توانید درب‌ها را به همان شکلی که هستند از دو طرف با طناب از سقف آویزان نمایید و یک میز خلاقانه و متفاوت درست کنید.

ذخیره عکس

 

اگر چندین درب قدیمی دارید، می‌توانید آن‌ها‌را بهم بچسبانید و یک کیوسک زیبا در حیاط درست کنید.

می‌توانید از این کیوسک به عنوان انبار استفاده نمایید.

ذخیره عکس

 

یک ایده‌ی بسیار جالب، تبدیل درب به قاب عکس‌های بزرگ است. البته برای این کار باید درب‌هایتان به شکل خاصی باشند. اگر چنین درب‌هایی دارید، در ساختن قاب عکس درنگ نکنید.

برای زیباتر شدن، می‌توانید چندین قلاب به آن آویزان کنید تا چوب لباسی و قاب عکس را به‌طور همزمان در یک مکان داشته باشید.

ساخت یک نیمکت یا صندلی زیبا با این درب‌ها چندان کار سختی نیست. شما می‌توانید با بریدن یک درب به قطعات کوچک، بسته به سلیقه‌ی خودتان یک صندلی یا نیمکت خلاقانه با ارتفاع دلخواه بسازید و از آن لذت ببرید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

نظرتان درباره‌ی ساخت یک دکور زیبا چیست؟ شما می‌توانید تنها با رنگ زدن این درب‌ها و قراردادنشان در جای مناسب، چه در داخل منزل و چه در حیاط، یک دکور جالب درست کنید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

می‌توانید تنها با رنگ زدن یک درب و نصب آن در پشت تخت‌خواب، تغییر چشم‌گیری در اتاق‌خوابتان ایجاد نمایید. یک ایده‌ی دیگر این است که با آویزان کردن درب‌های شیشه‌ای از سقف آشپزخانه و نصب قلاب‌های کوچک از آن  فضای بیشتری برای نگهداری وسایل داشته باشید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

اگر در منزل‌ خود حیاط دارید، یک تاب زیبا بسازید. البته نکات ایمنی را در ساخت آن رعایت کنید تا به اندازه‌ی کافی مستحکم باشد. می‌توانید از درب‌های قدیمی به عنوان پارتیشن استفاده کنید و قسمتی از اتاق را به یک فضای کوچک خصوصی تبدیل نمائید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

از یک درب و یک صندلی قدیمی، فضای زیبایی برای نگهداری گلدان‌ها در حیاط درست کنید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

می‌توانید با ایجاد کمی تغییر در درب‌ها، یک چوب لباسی زیبا در اتاق بسازید.

ذخیره عکس
تغییر درب‌های قدیمی

اگر تجربیات مشابهی در این زمینه دارید، در قسمت نظرات با طراگاه به اشتراک بگذارید.


بازدید : 60,124 بار

17 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحی معماریطراحی داخلیطراحی متفاوتایده در دکوراسیوندکوراسیون منزلطراحی دکوراسیون منزلوسایل منزلدکوراسیون داخلی منزل

مطالب محبوب »

Thursday , 22 June , 22:49