طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

kaveh maleknejadAbolfazl Nabaviفریناز رضویالهام صحافیميثم ذکرياييشهاب میرزاییانSomayeh Ahemehعلیرضا شریفانnaser movahedجلیل موسویناهیده تقویامین قشقایی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

تبدیل خلاقانه‌ی پارکینگ منزل به اتاق‌نشیمن

افزودن فضای نشیمن جدید با تغییرکاربری پارکینگ

بازدید : 34,997 بار

28 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

یک زوج آمریکایی که در "کالیفرنیا""California" زندگی می‌کنند، تصمیم گرفتند از فضای پارکینگ منزل‌شان بهتر استفاده کنند. این پارکینگ کارایی چندانی نداشته، اما حالا با ایجاد تغییرات خلاقانه به اتاق‌نشیمن گرم و زیبایی تبدیل شده است. با طراگاه همراه باشید تا نحوه‌ی ایجاد این تغییر در دکوراسیون داخلی را بررسی کنیم.

ذخیره عکس
تبدیل خلاقانه‌ی پارکینگ منزل به اتاق‌نشیمن

زوج صاحب‌خانه، فضای دیگری را به پارک اتومبیل و انبار کردن وسایل اختصاص داده‌اند و با تغییر پارکینگ قدیمی، یک اتاق‌نشیمن زیبا، پر‌نور و بزرگ به منزل‌شان اضافه کرده‌اند. به دلیل مجاورت این فضا با حیاط، استفاده‌ی بیشتر خانواده از فضای باز امکان‌پذیر شده و مساحت این اتاق، 37متر مربع می‌باشد.

ذخیره عکس
تبدیل خلاقانه‌ی پارکینگ منزل به اتاق‌نشیمن

به گفته‌ی طراح این پروژه، چالش اصلی، تغییر فضای پارکینگ به گونه‌ای است که اصلا شبیه به قبل نباشد. برای این کار، کف پارکینگ بالا آورده شد تا با ساختمان اصلی منزل هم سطح باشد و سقف برای بزرگ‌تر شدن فضا، طاقی شکل گردید. بعد از انجام این کارها ظاهر پارکینگ تغییر بسیاری کرد. سپس، از یک سمت دو درب کشویی شیشه‌ای به طرف استخر و از سمت دیگر دو درب فرانسوی به طرف حیاط  قرار داده شدند تا یک فضای نشیمن پرنور ایجاد گردد. زوج صاحب‌خانه تمایل داشتند که در دکوراسیون داخلی از رنگ‌های خاکستری، بنفش و قرمز استفاده شود. به همین دلیل طراح داخلی نیز این رنگ‌ها را به‌کار برده است. یک فرش بنفش، کاغذدیواری‌های قرمز رنگ‌، لوستر بزرگ مسی و شیشه‌هایی با چهارچوب بنفش و طلایی‌، نمونه‌هایی از این کاربرد هستند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

تیرهای چوبی از جنس بلوط سفید، سیم‌های برق را از دید پنهان کرده‌اند. کف اتاق همانند بقیه‌ی منزل از جنس همین چوب می‌باشد. در تصاویر زیر مشاهده می‌کنید که چگونه پارکینگ قبلی دسترسی آسان ازمنزل به استخر را مسدود کرده بود. اما پس از انجام تغییرات، درب‌های کشویی شیشه‌ای اتاق‌نشیمن جدید را به حیاط متصل ساخته‌اند و با قراردادن چند صندلی و یک منقل در حیاط، فضای مفیدی برای استراحت به‌وجود آمده است. طراح این فضا، با دقتی بی‌نظیر، از رنگ‌های مشابه برای صندلی‌های حیاط و مبلمان داخل اتاق استفاده کرده است تا هماهنگی چشم‌نوازی ایجاد شود. با قرار دادن سه مبل و یک میز در پشت مبل‌ها، فضایی دل‌پذیری برای گفت‌وگو و لذت بردن از آفتاب ایجاد شده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

درخت گوشه‌ی اتاق، یک درخت کهنسال 65 ساله، که هر دو ماه یک‌بار توسط شرکت خدمات گیاهان تزیینی در "سانفرانسیسکو" "San Francisco" مورد بررسی قرار می‌گیرد. زیرتلویزیونی سفارشی زیبا، با اندازه‌ی مناسبش به برقراری تعادل در ارتفاع سقف کمک می‌کند.

ذخیره عکس
تبدیل خلاقانه‌ی پارکینگ منزل به اتاق‌نشیمن

با طراحی جدید، شاید کسی باورش نشود که اینجا قبلاً یک پارکینگ ساده بوده‌ است. نظر شما چیست؟ با طراگاه در میان بگذارید.

 

   کانال


بازدید : 34,997 بار

28 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحی معماریطراحی دکوراسیون منزلطراحی منزلطراحی اتاق‌نشیمنپارکینگایده

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 10:01