طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

حسین نوروزیMahnaz sharifiنگار محمدیلیلا عراقیانشروین حسینیساربوک sarboukصادق صیدبیگیعلیرضا شریفانمنصور اجلیمحمد غفاریhosein baharestaniمهدی علیرضایی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

راه‌اندازی مرکز جدید در معروفترین دانشگاه کشور کانادا

طراحی ساختمانی متفاوت برای انعکاس ساحل

بازدید : 77,508 بار

25 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

از زمان راه‌اندازی مرکز جدید فارغ التحصیلان دانشگاه بریتیش کلمبیا که یکی از معروف‌ترین و خوش نام‌ترین دانشگاه‌های کشور کانادا در سطح جهان می‌باشد، با وجود ابعاد متوسط و بودجه غیرمعمول چالشی آن، تاثیر قابل توجهی بر زندگی فارغ‌التحصیلان آن در گذشته، حال و آینده داشته است. تاثیرات این ساختمان به مراتب بیش از انتظارات جامعه و دانشگاه است. با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس
مرکز جدید در معروفترین دانشگاه کشور کانادا

این مرکز به نام «رابرت اچ. لی» (Robert H. Lee)، تاجر کانادایی و بنیان‌گذار و رئیس یک شرکت املاک و مستغلات که در ساخت این مرکز مشارکت داشته، نام‌گذاری شده است. همسر و 4 فرزند وی از فارغ التحصیلان دانشگاه بریتیش کلمبیا هستند. طراحی این ساختمان برای انعکاس متفاوتی از ساحل اقیانوسی شمال غربی و به طور خاص دانشگاه بریتیش کلمبیا طراحی شده است. 

ذخیره عکس

 

نمای شیشه‌ای ساختمان به‌دلیل منعکس کردن شرایط، به شکل زیبایی از روز به شب و از آسمان ابری تا آسمان خورشیدی تغییر می‌کند. 
بخش اداری که در قسمت شمال شرقی ساختمان قرار دارد، با بلوک‌های سیمانی سفید پوشیده شده تا نشان‌دهنده‌ی آجرهای سفید این دانشگاه مدرن باشد. 
استفاده از چوب به فضای داخلی روح داده و فضای گرمی را در آب و هوای سرد این منطقه ایجاد می‌کند.‌

این پروژه با هدف کسب مجوزLEED  طراحی شده است.

 

این طراحی، نتیجه یک فرآیند مشورتی گسترده بین سهامداران دانشگاه ونمایندگان ساکنینی که در قلمرو دانشگاه قرار دارند است. نکات مدنظر دانشگاه و ساکنین هر دو با دقت در معماری یکپارچه‌سازی شده‌اند.

ذخیره عکس

 

طراحی و اجرای این ساختمان 3717 مترمربعی در شهر ونکوور است و به عنوان یک پردیس دانشگاهی و در سطوح بالاتر یک پلت‌فورم تماشایی کاربرد دارد.
این ساختمان دارای کافه، سالن شومینه و کتابخانه‌ای بسیار زیبا و سرزنده است. سالن جشن، با دید 360 درجه از محوطه دانشگاه و اتاق‌های ملاقات در طبقه دوم واقع شده‌اند. 
طراحی اتاق مدیریت در طبقه سوم در انتهای غربی ساختمان، به‌عنوان قلب محوطه دانشگاه با یک دید تماشایی به فروشگاه اصلی انجام شده است.

سرامیک سفید براق استفاده شده، در نمای بیرونی ساختمان در تقابل با چوب به کاربرده شده در فضای داخلی است. در سقف از چوب تقریباً قرمز رنگ، با اشکال متفاوت استفاده شده و در نمای خارجی هم روکشی فلزی دارد. سطوح داخلی پله‌ها از چوب با دوام صنوبر پوشیده شده است. مراجعین این ساختمان، برای انجام کارهای خود ازمحور اتصالی شرقی- غربی که مشرف به محوطه‌ی اصلی دانشگاه استفاده می‌کنند، در حالی که نظاره‌گر قدیمی‌ترین درختان نارون قرمز واقع در انتهای شرقی ساختمان هستند. 

 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

وقتی فردی از پله‌ها بین طبقات عبور می‌کند، ارتباط بصری خوبی با فضاهای داخلی که تغییرات باشکوه طراحی شده‌اند، برقرار می‌کند. تمام فضاهای عمومی، با درجه بالایی از انعطاف طراحی شده‌اند، سالن هم‌کف، شومینه، کتابخانه، اتاق ملاقات و کافه همه می‌توانند برای یک رویداد بزرگ اجتماعی به صورت درونی ارتباط پیدا کنند، یا مستقلاً عمل نمایند.  فضای جشن و مراسم‌ها در طبقه‌ی دوم با ظرفیت 300 نفر، می‌تواند برای استفاده‌های چندگانه تقسیم‌بندی و مطابق‌سازی شود.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

طراحی این ساختمان با مواد بسیار مقاوم که نگهداری ساده‌ای دارند، درست شده و نشان داده که برای استفاده در رویدادهای روزانه مناسب و بادوام است. گواهینامه‌ی پایداری LEED شامل بهینه‌سازی انرژی و نور، مدیریت زباله، مواد بازیافتی، استفاده از مواد محلی، محوطه‌سازی کارآمد برای آب، و دو ایستگاه شارژ برای ماشین‌های الکتریکی می شود.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

با طراگاه همراه باشید.


بازدید : 77,508 بار

25 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحیمحوطه اصلی دانشگاهارتباط بصریفضاهای داخلی دانشگاهفضای آموزشیطراحی فضای دانشگاهمعماری دانشگاه

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 09:56