طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

Shaqayeq Abaszadeمحمد غفاریامید حیدری پوریجواد خداییFarzin Forouzanمرضیه مجدالاشرافیامیررضا امیریشرکت بازرگانی رنگین کاج پارس(Foresco _ فارسکو)روناک رافتnaser movahedپویا ریاضی خواهفرامرز گشایشی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

خانه DS

این خانه ط تعریف جدیدی از تقارن را ارائه می کند

بازدید : 6,616 بار

14 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

معمار بلژیکی، الیویر دوک (olivier dwek) خانه ای مسکونی را در بلژیک طراحی کرده که به صورت مجموعه ای از اشکال هندسی نامتقارن هستند. این طراحی متفاوت را از پنجره ی طراگاه نظاره کنید.

ذخیره عکس
خانه DS

 این معمار به بررسی چگونگی ساخت هرم ها،  معابد و کلیسا ها بر اساس دستورالعمل های  هندسه ی دو وجهی می پردازد. به منظور واژگون کردن این قوانین، خانه ی دی اس از یک شکل ناقص و نامتقارن تبعیت می کند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

نمای بیرونی و درگاه این خانه منعکس کننده تنش بین  رسیدن به عظمت در تعادل با دست یابی به تنوع و تفاوت است. این سازه متشکل از عناصر مختلف است که برخی از آن ها فاقد هرگونه عملکرد فنی معماری است ولی در امتداد هم همانند مجسمه قرار گرفته اند. نمای بیرونی که با طرح های سه بعدی همراه است طیف  رنگ خاکستری تا بژ را شامل می شود که مشخصه ی سنگ طبیعی است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

به منظور دست یابی به این خانه،  باید از پله های سنگی ژاپنی عبور کنیم  طوری که انگار بر روی سطح آب شناوریم. در پشت در برنزی، مهمانان به داخل خانه ای وارد می شوند که نور از روزنه های شیشه ای وارد شده و از طرف دیگر به درون باغ باز می شود. در سرتاسر این طرح، تغییر و تناوب مصالح، بافت ها و بازتاب ها، یک ظاهر متفاوت را به آن داده است.

ذخیره عکس
خانه DS

در انتخاب بین تقارن و عدم تقارن این معمار دست به ایجاد یک تقارن پنهان و رازآلود زده است. شما کدام یک را بیشتر می پسندید؟ نظرهای خود را با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 6,616 بار

14 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Sunday , 28 May , 09:23