طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

امیرحسین امیریصفورا شریعتیSomayeh Ahemehهومن بالازادهمرضیه مجدالاشرافینیلپر info@nilper.irمهرداد زواره محمدیمهراد رمضانیرضا نجفیانندا عاشوریانعلیرضا فخفوریابزار تونل جهان
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

5 نکته کلیدی برای نقاشی دیوار منازل

وقتی دیوارساده منازل نتوانستند در مقابل جذابیت نقاشی‌های ‌خیابانی ایستادگی کنند!

بازدید : 113,861 بار

21 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

دیوارها نقش پراهمیتی در فضا دارند. البته در فضاهای بسته نظیر ادارات و منازل این موضوع نقش پراهمیتی به خود گرفته و گسترده‌ترین سطوح اصلی را به خود معطوف و در نتیجه میزان تاثیرگذاری بیشتری از محیط را در مقابل دیدگان به نمایش می‌گذارد. با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس
نقاشی دیوار منازل

پرداختن به زیبایی و معماری دیوارها راهکاری مناسب برای خلق محیطی زیبا و جذاب می‌باشد. نقاشی بر روی دیوار خیابان‌های ایران از زمان انقلاب رونق جدی گرفت و علاوه بر زیبایی محیط در تبادر پیام‌های متفاوت اجتماعی، هنری، سیاسی، فرهنگی و زیبایی شناختی سهم‌بسزایی را به خود گرفت.

ذخیره عکس

 

این نقش و نگارهای خیابانی کم‌کم راهشان را به سمت منازل و خانه‌ها سرازیر کردند، چراکه سطوح گسترده اما کاربردی در فضای منازل با انتخاب همیشگی رنگ‌هایی سرد و یکدست به مناظری کسل‌کننده برای ساکنان تبدیل شده بود و آن‌ها را به این نتیجه رسانده بود این زیبایی را می‌توان در داخل خانه با آمیختگی از سلیقه‌ و علایق شخصی داشته و تصویری متفاوت را به نمایش گذاشت.

البته کاغذ دیواری‌ها نیز در این میان برای ایجاد طرحی زیبا بر روی سطوح کارآیی بالایی داشته و همواره مورد استقبال هستند. اما نقوش زنده، پرهیجان و با طراحی‌های متفاوت، بسیاری از افراد را جذب خلق نقاشی‌های دیواری در منازلشان کرده است که بدون شک به دیدن تصاویری متنوع منجر می‌شود. اما نقاشی‌های دیواری در منازل و فضای اتاق‌ها علی رغم زیبایی و تنوع منحصر به‌فرد دارای نکاتی کلیدی هستند که از کنار آن نباید به راحتی گذشت. در این مطلب توجه شما را به 5 نکته کلیدی برای نقاشی دیوار منازل معطوف می‌کنیم.

ذخیره عکس

 

1-  اگر شما فردی هستید که در مبحث هنرهای تجسمی به‌ویژه نقاشی مهارت و سررشته ندارید و تصمیم به نقاشی دیوار منازلتان گرفته‌اید حتما از یک متخصص برای مشورت و راهنمایی کمک بگیرید.

درست است که شما ساکنان خانه هستید و برای گذراندن ساعات دلپذیر در خانه‌ باید آن را دوست داشته‌باشید اما با راهنمایی گرفتن از یه فرد کاربلد می‌توانید با جمع‌بندی از علایق و تخصص به نتیجه قابل قبول‌تر و بهتری دست پیدا کنید.

ذخیره عکس

 

2-  نترسیدن از رنگ‌های جذاب و چشمگیر در جای خود بسیار خوب است. اما باید این موضوع را در نظر داشته باشید که نقاشی بر روی دیوار منازل مثل نقاشی کردن بر روی کاغذ نیست که هر زمان از آن خسته شدید آن را دور انداخته و یا به دیگری هدیه دهید. پس این را در نظر داشته باشید که شما برای مدت زمان طولانی قرار است در این خانه و در کنار این دیوارها زندگی کنید و باید رنگ هایی را انتخاب کنید که شما را خسته، کسل، عصبی، افسرده و یا مضطرب نکند.

ذخیره عکس

 

3-  ابتدا از فرد متخصص بخواهید آن طرح و نقشی که شما می پسندید را با رنگ‌های انتخابی بر روی یک برگه نقاشی بکشد تا شما بتوانید با تلفیق از واقعیت و ذهن خلاق آن را در نظرتان بهتر مجسم کرده و تصمیم درست‌تری بگیرید.

ذخیره عکس

 

4-  در یک خانه همه‌ی اسباب و سطوح در کنار یکدیگر به زیبایی و جذابیت محیط کمک می‌کند. پس دیوار خانه خود را مجزا از  دیگر سطوح و اسباب و اثاثیه منزل ندانید. شما نمی‌توانید زمانی‌که در پذیرایی منزلتان مبل‌های استیل و فرش‌های دستی ابریشمی دارید بر روی دیوار نقاشی مدرنیسم طراحی کنید و انتظار محیطی زیبا و هارمونیک را داشته باشید.

ذخیره عکس

 

5-  اگر برای اتاق فرزندتان نیز نقاشی دیواری انتخاب کرده‌اید به او اجازه دهید درباره‌ی نقاشی و طرح‌های موردعلاقه‌اش اظهار نظرکند و خودتان نیز با جدی گرفتن علاقه او پا را کمی از استانداردها فراتر بگذارید تا به خلق محیطی جذاب برای فرزندتان کمک کنید. اما اگر سن کمی دارد به انتخاب نقش و طرح‌های دیوار توجه کنید چرا که طرح‌هایی از حیوانات کارتونی اما عظیم‌الجثه در تاریکی، کودک شما را از اتاقش فراری داده و او را به اضطراب و اختلال در خواب شبانه دچار می‌کند.

در پایان، امیدواریم که این نکات به شما کمک کنند تا بهترین نقاشی و طراحی را بر روی دیوار منازلتان انتخاب کنید. ‌اگر به مطالعه مطالبی از این دست علاقه دارید با طراگاه همراه باشید.


بازدید : 113,861 بار

21 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هانقاشینقاشی خیابانینقاشی دیواریکاغذ دیواری

مطالب محبوب »

Thursday , 22 June , 22:58