طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

شهاب میرزاییاننگار سریع الاطلاقرضا مفاخرuser 5کسری سعادت جوجواد خداییامیرحسین صرامیآرش غلامعلی طهرانیShaqayeq Abaszadeایرج اعتصامشروین حسینیboshra javaheri
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

چگونه فضای شهری متفاوت خلق کنیم؟

طراحی مسیر عابر پیاده با احترام به افردا جنگ‌جو

بازدید : 80,078 بار

11 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

 "Poppy Plaza" اولین سری از فضاهای عمومی برنامه‌ریزی شده در پروژه‌ی شهری است، که با مسیر عابر پیاده حدود 9 کیلومتر موازی با مسیر رودخانه‌ی طراحی و اجرا شده است. این طراحی  فضای شهری برای احترام به فداکاری‌های کانادایی‌ها در زمان جنگ اجرا شده است. با طراگاه همراه باشید تا طراحی این مسیر عابر پیاده با احترام به افردا جنگ‌جو را بررسی کنیم.

ذخیره عکس
طراحی مسیر عابر پیاده

طراحی بنای موجود یک فضای رسوبی سبز رنگ است، که نزدیک تقاطع دو خیابان مهم و مشرف به رودخانه  ” Bow River" قرار دارد. طراحی این محوطه با در نظرگرفتن چندین چالش بزرگ انجام شده است، تمایل به اتصال به نقاط مختلف دسترسی به بنا، دسترسی نداشتن به رودخانه و لزوم برطرف کردن برخورد عابران پیاده و موتورسواران در جاده کنار رودخانه. 

ذخیره عکس
طراحی مسیر عابر پیاده

علاوه براین در این طراحی، نیاز به فضایی برای رویدادهای بزرگ و اجتماعات غیر‌رسمی و فراگیر بودن صوت در فضای برگزاری مراسم یادبود را هم برآورده می‌شد.

ذخیره عکس
طراحی مسیر عابر پیاده

راه‌حل طراحی این محدوده شهری با در نظر گرفتن دو سطح مجزا و وابسته  که یکی سطح چوبی و دیگری از استیل زنگ زده بود، انجام گردید. هر دو سطح سیستم‌های قابل تغییری داشتند، که فرصت اشغال، درگیر شدنو اتصال را با قاب‌بندی‌های مخصوص در بنا تسهیل می‌دادند.

ذخیره عکس
طراحی مسیر عابر پیاده

طراحی سطح استیل زنگ زده، سیل بند‌های 100 ساله را در این محوطه نگه می‌دارد و به طور استراتژیکی تنوع ارتباط بین بیننده، رودخانه و نمای پایین شهر را تعیین می‌کند. یک حرکت کلیدی برای یادآوری یادبود، ساخت و طراحی دو راه‌پله است، که میدان مرکزی را به جاده پایین رودخانه وصل می‌کند. 

ذخیره عکس
طراحی مسیر عابر پیاده

نکته‌ی جالب طراحی این محوطه با سطوح استیل، برای ایجاد صداهای مختلفی درباره‌ی فداکاری، افتخار و امید در سال‌های جنگ بوده که به خوبی این موضوع را به تصویر کشده است.

ذخیره عکس
طراحی مسیر عابر پیاده

علاوه براین، این سطوح استیل در امتداد آب به یک جفت برج نگهبانی با چراغ‌های روشن در ساحل جنوبی رودخانه هدایت می‌شوند و مفهوم "فضای جداگانه" در انعکاس آب و صحبت از عشق‌هایی که در زمان جنگ از هم جدا شدند را به زیبایی بازتاب می‌دهد.

ذخیره عکس
طراحی مسیر عابر پیاده

طراحی سطوح چوبی بهنوعی برجسته‌نگاری است، که فضاهای مختلف را به‌هم متصل و متغیرهای متفاوت را به یک سطح پیوسته و واحد برای نشستن، غذا خوردن و اجتماعاتی مانند ادای احترام به درخت باستانی تبدیل کرده است. اثر متقابل طراحی با چوب و استیل زنگ زده، تجربه‌ای پیچیده در فضای اجتماعات این پروژه خلق کرده است. این یک حرکت قوی و کاربردی برای خلق پرسپکتیو متغیر، برای چشم هر بیننده و رهگذر است. معمولاً عناصر یادبود بین ماندگاری و زودگذر بودن مردد هستند، درست مثل ماهیت خاطره. 

ذخیره عکس

به همین سادگی می‌توان طراحی مسیر عابر پیاده را در شهرهای مختلف ترسیم کرد. شما برای داشتن و خلق چنین فضاهایی چه ایده‌هایی دارید؟ طراگاه منتظر شنیدن نظرات شما است.

  کانال


بازدید : 80,078 بار

11 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحیطراحی سطح چوبیطراحی سطح استیلطراحی راه پلهمعماریفضای شهریطراحی پل ‌عابر‌پیادهمعماری پل ‌عابرپیادهپل عابر‌پیاده

مطالب محبوب »

Thursday , 22 June , 22:51