طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

فرزاد دلیری farzaddaliriسیروس مهراندیشرضا جلیلی مدیر فروش و مشاور اجراییمحمد اسدالهیالهام صحافیشروین حسینیرزیتا فتاحیبلوک سبک لیپرمحمدحسین صفاریانرضا صیادیانابزار تونل جهانمهدی جعفری منش
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

فضایی چندمنظوره برای گذران اوقات فراغت

طراحی ساختمان چند منظوره

بازدید : 31,446 بار

31 فروردين 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

طراحی ساختمان‌های چندمنظوره پدیده‌ای تازه در شهرهای مدرن نیستند، فضاهایی که برای زندگی، کارکردن و گذران اوقات‌فراغت در نظر گرفته می‌شوند، باید طبق اصول و مقررات و آئین‌نامه‌ها طراحی و ساخته شوند. با طراگاه همراه باشید تا به بررسی ساختمانی چند منظوره بپردازیم.

ذخیره عکس
طراحی ساختمان چند منظوره

طراحی این ساختمان به عنوان محلی برای گردهمایی و هر برنامه‌ی دیگری برای هنرمندان و نوآوران ساخته شده است. این مکان شامل فضایی باز و چند منظوره برای کار و سپری‌کردن اوقات فراغت در نظر گرفته شده است. طراح این بنا با نظرکارفرما دسته به طراحی و تغییر فضا با توجه به نیازهای کاربران آن زده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

این بنا یک بدنه‌ی اصلی با سازه‌ای سه گوش ساخته شده، که با درب‌های کشویی ساده و سرتاسری ارتباط با فضای بیرون برقرار کرده است. درب‌هایی کشویی که در طرفین دیواره‌های طولی، به سمت منظرهی روستایی باز می شوند. محل قرارگیری این درب‌ها سبب ورود نور طبیعی به داخل فضا شده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

محیط داخلی این بنا به عنوان یک فضای چند منظوره، کاملاً باز برای متنوع‌ترین رویدادها در نظر گرفته شده است. از پرده‌های روشن و شفاف به عنوان پارتیشن‌بندی و برای لطیف و دلنشین کردن فضا استفاده شده است. امکانات حمام در نیم طبقه‌ی بالا، در کنار پنجره‌های سقفی و استتار شده با سطوح آئینه‌ای و گیاهان گلدانی قرار داده شده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

 ضمناً پرده‌ای بزرگ در انتهای اسالن اصلی واقع شده، که در مواقعی که از آن استفاده نمی‌شود، پرده جمع شده و آشپزخانه‌ی پشت پرده دیده می‌شود.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

از اجزای داخلی این بنا طبقات بتنی و سقف بلند است که به زیبایی با عناصر دیگر ترکیب شده است. طراحی و چیدمان میز و صندلی‌های این محیط، را می‌توان با توجه به کارگاه، فعالیت و رویدادهای در حال وقوع در آن قرار داد.

درطبقه‌ی دوم فضایی برای حمام و سایر خدمات تعبیه شده است.

ذخیره عکس
طراحی ساختمان چند منظوره

برای طراحی فضاهای چند منظوره شما چه ایده‌ای دارید. با طراگاه همراه باشید.

 

    کانال


بازدید : 31,446 بار

31 فروردين 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحی فضاهای چند منظورهطراحیفضای آشپزخانهپارتیشن‌بندیفضای حمامهنرمندان و نوآوران

مطالب محبوب »

Thursday , 27 April , 17:32