طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

ایرج اعتصاممازیار فخرقاسمیشیرین دریاباریSomayeh Ahemehzahra sadeghiنگار محمدیمحمد داوریروناک رافتلیلا عراقیانفاطمه براتیروزبه عالمیانرضا جعفری نژاد
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی فضای داخلی حمام با چندین ایده‌ی خاص

چگونه فضای داخلی حمام را متفاوت طراحی کنیم؟

بازدید : 111,847 بار

25 فروردين 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

رنگ‌های خنثی یک انتخاب پرطرفدار در طراحی فضای داخلی حمام است. اما به این معنا نیست که اضافه کردن رنگ دیگری به کلی به محدودیت‌ها پایان می‌دهد. در بعضی فضاهای کوچک، ممکن است رنگ یک ریسک به نظر برسد اما صرفا ایجاد تضاد در محیط است. در طراحی‌های مقیاس‌کوچک، جسور بودن  لازم است. در این مقاله 10 راه آسان برای افزودن رنگ به طراحی داخلی حمام به شما ارائه می‌شود، در حالی که هنوز فضایی را که به شما احساس تمیزی و کنار هم بودن را می‌دهد ترک نکرده اید. با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس
طراحی فضای داخلی حمام

1. طراحی فضای داخلی حمام با  انتخاب رنگ

در واقع رنگ ساده‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین راه برای اضافه کردن تاثیر بزرگ استفاده به جا از رنگ در فضای داخلی حمام است. توصیه‌ی ما این است که ابتدا رنگی را که می‌خواهید انتخاب کنید و سپس طرح سایر اتاق‌های اطراف را ایجاد کنید.

ذخیره عکس
طراحی فضای داخلی حمام

2. طراحی فضای داخلی با انتخاب  دیوار به عنوان تکیه گاه

اگر ایده اضافه کردن رنگ به تمام اتاق، کمی بیش از حد سلیقه‌ای به نظر می‌رسد‌، سعی کنید فقط یک دیوار را رنگ کنید. راه حل این است که دیوار سمت راست را شاهکار خودتان انتخاب کنید، قصد شما انتخاب دیواری است که مرکز توجه باشد یا دیواری که مستقیما مقابل در ورودی باشد.

ذخیره عکس
طراحی فضای داخلی حمام

3. بازی با کاشی‌های رنگارنگ در طراحی داخلی

مکانی که مربوط به کاشی است، عبارت " کمتر، بیشتر است " عبارت درستی است.

روزهای پوشاندن کامل اتاق با کاشی‌های اشباع شده به پایان رسیده است. به بیان دقیق‌تر، درطراحی داخلی حمام‌های مدرن از کاشی‌های رنگارنگ برای جلب توجه به یک نقطه مرکزی استفاده می‌کنند. برای این کار می‌توانید از یک دوش جنگل استوایی چشمه مانند یا به عنوان یک تخته سنگ آکواریوم چشم‌نواز پشت ظاهر استفاده کنید.

ذخیره عکس
طراحی فضای داخلی حمام

4. در طراحی داخلی حمام استفاده از وان را امتحان کنید.

شما می‌توانید از انواع مواد‌ی مانند رنگ مسی یا چینی استفاده کنید، اما هرکدام را که انتخاب می‌کنید اطمینان داشته باشید رنگی را انتخاب کردید که محیط داخلی حمام شما را برای زمان طولانی شاد خواهد کرد.

ذخیره عکس
طراحی فضای داخلی حمام

5. فضای پشت سرتان را جذاب کنید

زمان اضافه کردن رنگ به فضای داخلی حمام فرا می‌رسد‌، دو گزینه دارید: اضافه کردن رنگ به بالا یا به پایه. توجه داشته باشید انتخاب و نگه‌داشتن سطح دیگر برای حفظ تعادل تاثیری ندارد. پایه‌های رنگارنگ اغلب می‌توانند یک پروژه‌ی (DIY) باشند و به بهترین نحو روی ظاهر بزرگ فضای کابینت یا قفسه‌ها کار کنند. برای پیشخوان بالا‌، بهترین شرط انتخاب سنگ مرمر یا گرانیت است‌.

ذخیره عکس
طراحی فضای داخلی حمام

6. برای طراحی فضای داخلی حمام از حوله‌های رنگارنگ  استفاده کنید.

چرا برای وارد کردن رنگ به این محیط،حوله‌ها یک انتخاب بزرگ محسوب می‌شوند؟ شایدبرای اینکه تنوع رنگی بالایی دارند، نسبتا ارزان و در دسترس هستند.

ذخیره عکس
طراحی فضای داخلی حمام

7. طراحی فضای داخلی با تمرکز بر پوشش کف

یک حصیر یا گلیم فرش می‌تواند رنگ را به فضا و هم‌چنین هدف عملکرد در حمام که شامل وان یا دوش هستند القا کنند. یک رنگ که می‌تواند با رنگ‌های برجسته‌ی دیگر هماهنگی داشته باشد را برای یک نگاه کاملا منسجم انتخاب کنید.

ذخیره عکس
طراحی فضای داخلی حمام

8. دکور را در طراحی فضای داخلی فراموش نشود.

یکی از تصورات اشتباه رایج این است که زمانی که حمام اغلب کوچک‌تر از سایر فضاهای خانه شما است، لازم نیست نگران گزینه‌ی دکور باشید. بالعکس این قضیه درست است. چند گزینه دکور که در مکان مناسب جای گرفته‌اند راز ایجاد فضایی است که واقعا احساس می‌کنید با هم جاذبه ایجاد کرده‌اند. استفاده از شمع‌ها، سبدها یا جا‌به‌جا کردن قفسه‌های تزئینی واقعا به طراحی خانه‌تان شور و اشتیاق می‌دهد‌.

ذخیره عکس
طراحی فضای داخلی حمام

9. طراحی فضای داخلی با اتفاقات هیجان‌انگیز بر دیوار هنری

استفاده از رنگ‌های جذاب روی دیوار حمام با در نظر گرفتن رطوبت، شاید یکی از بهترین گزینه‌ها برای طراحی فضای داخلی حمام باشد. بهتر آن است که از رنگ‌های مقاوم استفاده شود.

ذخیره عکس
طراحی فضای داخلی حمام

10. طراحی فضای داخلی را با گیاهان سبز شاداب کنید.

اگر همه چیز نتواند علائق شما را تحریک کند، مقداری رنگ از طبیعت را ترکیب کنید. خواه طبیعی باشد یا مصنوعی، رنگارنگ باشند یا سبز ساده، مقداری گیاه می‌تواند راه طولانی را برای اضافه کردن رنگ جذاب به حمام خود طی کند.

ذخیره عکس
طراحی فضای داخلی حمام

برای داشتن چنین فضاهایی چه ایده‌ای به ذهن شما می‌رسد؟ با طراگاه در میان بگذارید.

 

    


بازدید : 111,847 بار

25 فروردين 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحی فضای داخلی حمامطراحی داخلی حمام مدرنقفسه‌های تزئینیراحی داخلی حمام‌های مدرنکاشی‌های رنگارنگدیوار هنری

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 06:33