طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

بلوک سبک لیپرsina kamali tabriziالهام صحافیسهیل براکایرج اعتصامmostafa ahmadiامير احمدي نياShaqayeq Abaszadeبهرام شکوهیانالناز پائیزپویا ریاضی خواهایزدیار اهی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی فضایی بدون مرز برای شاد زیستن

منزلی با تلفیقی از فضاهای کودکانه و فضای زندگی برای بزرگسالان

بازدید : 45,936 بار

24 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

 اگر یکی از تفریحات مشترک شما و همسرتان آشپزی در کنار هم است و شنیدن صدای بازی و خنده فرزندانتان شور زندگی شما را دو چندان می‌کند با طراگاه همراه شوید تا نگاهی به دکوراسیون داخلی منزلی با این ویژگی‌ها داشته باشیم.

ذخیره عکس
طراحی داخلی آبی یک پروژه‌‌ی مسکونی

این زن و شوهر خوش‌ذوق، یک آشپزخانه‌ی بزرگ برای پخت‌و‌پز با هم در ذهن داشتند که طراحی آن به شکلی باشد که بتوانند در حین آشپزی مراقب دو دخترکوچک خود هم باشند. این ایده‌ها در نهایت منجر به طراحی شده که  شامل یک فضای ترکیبی مشترک بین آشپزخانه و اتاق‌نشیمن است.

ذخیره عکس
طراحی داخلی آبی یک پروژه‌‌ی مسکونی

قسمت چوبی به‌کاربرده شده در سقف، از نظر بصری دو فضای تعریف شده را از هم مجزا می‌کنند. در اتاق‌نشیمن که بخشی از آن به عنوان فضای بازی برای کودکان طراحی شده، از صندلی‌های مبلی نرم و فنری بزرگ و میز قهوه‌خوری گردِ کوتاه استفاده شده است. هنگامی که کودکان بزرگ‌تر شوند، می‌توانند از فضای زیر پارتیشن به عنوان فضای مطالعه استفاده کنند. فضای کنار پنجره در اتاق‌نشیمن که برای کار کردن و مطالعه طراحی شده، نمای زیبایی از شهر را به‌نمایش می‌گذارد.

ذخیره عکس
طراحی داخلی آبی یک پروژه‌‌ی مسکونی

تنوع در مواد استفاده شده در این منزل مسکونی زیبا مانند شیشه، فلز و بتن، یک حس پویایی را ایجاد می‌کند؛ در کنار این حس پویایی استفاده از رنگ‌های آبی روشن در کنار چوب، سرزندگی و شادابی را در فضای داخلی القا می‌کند.‌ در سراسر خانه فضاهایی درنظر گرفته شده که دختران می‌تواند در پروژه‌های اصلی تعامل داشته باشند مثلاً در اتاق‌نشیمن، یک تخته سیاه بزرگ برای خط خطی کردن و یک محل ویژه برای بازی با اسباب‌بازی لگو طراحی شده است‌‌.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

در اتاق دختران به جای استفاده از رنگ صورتی، که توسط اکثر پدر و مادرها برای رضایت دختران جوان انتخاب می‌شود، از رنگ‌های خنثی مانند آبی، سبز و زرد در کنار رنگ طوسی دیوارهای بتن استفاده شده که در نهایت فضایی سرگرم کننده، رنگارنگ و در عین حال آرام و بی‌سروصدا ایجاد کرده که به رشد خلاقیت کودکان کمک می‌کند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

طراحی قفسه‌های کمد لباس اگرچه نمی‌تواند نیازهای چیدمان را به‌درستی برآورده کند، ولی به فضا جلوه‌های بصری داده و به کودکان فرصت بیان روحیات خود از طریق چیدمان وسایل شخصی‌شان را می‌دهد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

نظر شما در مورد تعادل ایجاد شده، در این خانه‌ی همه منظوره‌ بین نیازهای همه‌ی اعضا‌ی خانواده چیست؟ نظرات خود را با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 45,936 بار

24 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هامنزل مسکونیفضای بازیطراحیدکوراسیون داخلیمنزلخانهطراحی داخلی

مطالب محبوب »

Friday , 23 June , 18:28