طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

روزبه عالمیانافشین قربانیعلیرضا فخفوریمهراد رمضانیهومن بالازادهمازیار فخرقاسمیآیدین صادقیایمان رجبیانحسین نوروزیnaser movahedنیما کیوانیشرکت رویا طرح داخلی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

تأثیراتی الهام‌بخش از دکوراسیون اسپانیایی

چگونه از المان‌های سبک اسپانیایی در طراحی خانه استفاده کنیم؟

بازدید : 18,887 بار

02 شهريور 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

طرح‌های سبک اسپانیایی همیشه پر‌طرفدار و جذاب بوده‌اند و تعجبی ندارد اگر بخواهیم در خانه‌مان المان‌هایی از این سبک داشته باشیم. اغلب معماری اسپانیایی را با اشکال قوسی، کاشی‌های تزئینی و بام‌های سفالی می‌شناسند. با ترکیب درستی از تن‌های زمینی و المان‌های روستایی می‌توانید بهشتی اسپانیایی را در خانه داشته باشید. پس با طراگاه همراه باشید تا کمی با این سبک آشنا شویم.

ذخیره عکس
دکوراسیون اسپانیایی
ذخیره عکس

 

دکوراسیون خارجی


خانه‌ای که با المان‌های سبک اسپانیایی طراحی شده به قدری فریبنده است که حاضر هستید تا مدت‌ها از آن چشم برندارید.

استفاده از راهروها و پنجره‌های قوسی شکل که در معماری مدیترانه بسیار محبوبیت داشته و همین‌طور رنگ سفید برای دیوارهای خارجی در این سبک مرسوم است.

ذخیره عکس

 

چشم‌انداز حیاط جلویی


حیاط جلویی اغلب در بستری از گل‌های رنگارنگ با رنگ‌های زنده فرو رفته و اغلب دارای معابری است که می‌توانید در آن‌ها قدم‌زده و به تحسین کل منظره بپردازید.

متریال طبیعی و فرم‌های ارگانیک برای خلق درونمایی طبیعی به‌کار می‌روند.

ذخیره عکس

 

 

طراحی کف


کف‌ها برای نواحی داخلی عمدتا با متریالی نظیر سنگ یا چوب پوشیده شده‌اند و طرحی بافت‌گونه دارند. این سبک علاوه‌بر افزودن گرما به محیط، ویژگی خاصی به فضاهای داخلی می‌دهد.

ذخیره عکس

 

طراحی کاشی‌های‌حمام


کاشی‌ها در حمام‌های سبک اسپانیایی فقط در نیمه‌ی پایینی دیوار کار گذاشته می‌شوند. خط ظریف قرنیز مانندی دو سطح روی دیوار را از هم جدا می‌کند. برای رنگ‌ها، مایه رنگ‌های خاکی و ته مایه‌هایی از آبی و گاهی ترکیبی از آن‌ها ترجیح داده می‌شود.

ذخیره عکس

 

آشپزخانه 


کاشی‌های سفالی و با دست نقاشی شده مکزیکی به کف آشپزخانه‌های اسپانیایی شخصیت منحصر به‌فردی می‌دهد. در کنار این کف‌ها به‌عنوان مرکزیت بصری آشپزخانه، کاشی‌های تزئینی پشت کابینت‌ها و همین‌طور تیرهای چوبیِ در معرض دیدى سقف، از جمله ویژگی‌های خاص سبک اسپانیایی هستند.

 

ذخیره عکس

 

شومینه‌های گرم و دنج


شومینه‌های اسپانیایی به‌واسطه‌ی چارچوب‌ها و پوشش منحصر به‌فردشان، هر دو ویژگی کاربردی بودن و دکوراتیو بودن را دارند. الگو‌های تزئینی و خطوط، شومینه‌ها را برجسته کرده و گاه آن‌ها را در کنتراست با بقیه‌ی اتاق قرار می‌دهند.

 

ذخیره عکس

 

پلکان تزئینی


از جزئیات جالب توجه در طراحی خانه‌های اسپانیایی طرح پله‌ها است. کاربرد کاشی‌های تزئینی در الگوها و رنگ‌های متنوع‌، راه‌پله را به کانون توجه درب ورودی سالن تبدیل می‌کند.

 

موزاییک‌های بیرونی


اما کاربرد کاشی‌ها و موزاییک‌ها در سبک اسپانیایی هنوز هم تمامی ندارد! در پلکان و مکان‌های نشستن بیرونی هم آمیزه‌ای از طرح‌ها و رنگ‌ها خیر‌ه‌کننده است. تزئیناتی که برای ساکنین نواحی مدیترانه کاملا شناخته شده است.

ذخیره عکس
دکوراسیون اسپانیایی

علاقه‌مندی‌های خود در مورد سبک‌های معماری دنیا را با طراگاه به اشتراک بگذارید.


بازدید : 18,887 بار

02 شهريور 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاسبک اسپانیاییمعماری مدیترانهکاشیتزئین

مطالب محبوب »

Friday , 23 June , 18:36