طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

بهرام شکوهیانFarzin Forouzanفرهاد علیزاده افشارامین قشقاییمحمد احمدیميثم ذکرياييمهدی جعفری منشمهدی علیزادهروزبه عالمیاناکبر تقی زادهmahmood Ghasemiاسماعیل سحاب رحمن پناه
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

همه چیز درباره کاربرد رنگ زرد در دکوراسیون

چگونه رنگ زرد را در دکوراسیونمان به کار بریم؟

بازدید : 27,773 بار

04 مهر 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

به نظر بسیاری از افراد، رنگ زرد شادترین و بشاش ترین رنگ در بین طیف رنگ هاست. این رنگ انرژی بخش غالبن در وابستگی با خوشی، خوش بینی، ذهنیت مثبت و خلاقیت است. با این وجود همه احساسات وابسته به این رنگ نیز مثبت نیستند و زرد می تواند تداعی کننده ترس، تردید و اضطراب نیز باشد. اما برای آن که بخواهید این رنگ را در جهتی که دوست دارید در دکورتان به کار ببرید نیاز به دانستن اصول اولیه ای دارید. همراه طراگاه باشید تا به اتفاق گشتی در میان طیف متنوعی از رنگ زرد زده و آن ها را برای ایجاد بهترین تأثیر ممکن در دکورمان به کار ببریم. 

ذخیره عکس

زرد واقعی!

زرد عمدتن به خاطر تأثیرات روانشناختی اش، مجذوب کننده و فریبنده است. زرد واقعی، تفکر، ارتباط و حافظه را تهییج می کند، گرم و جذاب است و در عین حال هوشمند و محتاط. به دلیل روان بودنش باید مواظب باشید که آن را با چه ترکیب رنگی به کار می گیرید. به خاطر داشته باشید که فقط  یک مکعب کوچک زردرنگ در یک دکور خنثی راه زیادی می رود و تمام توجه را به خود معطوف می کند.

 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

زرد خردلی

رگه قوی تر و اشباع تری از رنگ زرد است. در ترکیب با سایر رنگ های زمینی و تاریک به خوبی عمل می کند و عمق بیشتری به فضا می بخشد.

ذخیره عکس
زرد خردلی

زرد کهربایی

اگرچه زردها به عنوان رنگ اصلی طراحی نیز انتخاب می شوند، اما به خاطر روشنایی ذاتیشان در اضافه شدن و تکمیل فضا موفق ترند. برای داشتن احساسی طبیعی و زمینی، زرد کهربایی را با وسایل چوبیِ رنگِ روشن جفت کنید و برای تازه نگه داشتنش، آن را در دل پس زمینه ای از سفیدی بگنجانید.

ذخیره عکس
زرد کهربایی

سنت بر این است که رنگ طلایی و مشتقاتش، یادآور برازندگی و شکوه باشد. این مایه تپنده و اشباع از رنگ زرد را در کنار رنگ های خنثی نظیر سفید و سیاه نگه دارید تا غلظت آن توی ذوق نزند.

ذخیره عکس
زرد طلایی

یکی از چشمگیرترین رنگ های خانواده زرد است که در میان پالت رنگ های مدرن نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد. گویی با چرخش رنگ از سبز به زرد، تداعی کننده پاییز هم هست. اگر از زرد مایل به سبز در مقیاس بزرگ استفاده می کنید، رنگ های اطراف را در مایه های خنثی و از تُن های همین خانواده برگزینید.

ذخیره عکس
زرد مایل به سبز

در بسیاری از فرهنگ ها، زرد را با مفاهیمی معنوی و عرفانی نظیر هشدار و احتیاط هم ارز می دانند. از وضوح زرد قناری برای دکور پیش زمینه و اشیاءِ در معرض دید استفاده کنید و مطمئن باشید که فضایتان را خوب نگه خواهند داشت.

ذخیره عکس
زرد قناری

رگه های درخشان تر زرد، یک هیجان ذاتی درون خود دارند و احساسات ما را ارتقا می دهند. شاید به این علت که ما آن ها را به طبیعت و زندگی وابسته می دانیم. وقتی رنگی که در طراحی به کار می گیریم، در طبیعت نیز ارائه شده باشد، نظیر کاربرد زرد عسلی بر سلول های کندومانندی که در کنتراست با یک دیوار مشکی واقع شده اند، نتیجه، تأثیر چشمگیری خواهد داشت.

ذخیره عکس
زرد عسلی

با ایده های رنگی خود، به دنیای رنگ های طراگاه اضافه کنید.


بازدید : 27,773 بار

04 مهر 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطیف رنگ زردکاربرد رنگ در دکوراسیون

مطالب محبوب »

Friday , 26 May , 19:31