طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

منصور اجلیبیژن شجاعیAbolfazl Nabavimahmood Ghasemiرضا جعفری نژادرضا جلیلی مدیر فروش و مشاور اجراییمحمد داوریmohammad marvastyنگار محمدیاستیل البرز pr@steelalborz.comمحمد فخری داریانآیدین صادقی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

ایده‌های خلاقانه برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب مشترک کودکان

طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودکان ما با چند ایده‌ی خلاق

بازدید : 18,187 بار

19 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

دکوراسیون اتاق خواب را برای یک خواهر و برادر چگونه طراحی کنیم؟ خنده، گریه، بازی، دعوا، اتاقخواب مشترک خواهر و برادر همهی اینها را دارد.  والدین در هنگام چیدن اتاق خواب کودکان با دشواری مواجه هستند، چون باید شخصیت و نیازهای تک تک کودکان را در نوع چیدمان، کمدها و وسایل در نظر بگیرند. در این مقاله چند راهنمایی مفید و کاربردی برای غلبه بر این چالشها و طراحی دکوراسیون اتاق کودک می‌خوانید. با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس
چیدمان اتاق خواب برای یک خواهر و برادر

چگونه اتاق خواب کودکان مشترک را طراحی کنیم ؟ طراحی اتاقخواب مشترک یک خواهر و برادر چندان دشوار نیست. در واقع شاید در بین اتاقهای مشترک، سادهترین اتاق برای طراحی باشد. اولین گام این است،  که یک رنگ زمینه را برای عناصر اصلی اتاق (دیوار، فرش، مبلمان) انتخاب کنید و اگر بچه‌ها به اندازهی کافی بزرگ هستند نظرشان را بپرسید. ترکیب رنگهایی مثل سفید و خاکستری، فیروزه‌ای و سفید، یا ترکیبی از رنگهای اصلی هم برای دختران و هم برای پسران مناسب است. برای تکمیل رنگ زمینه، از رنگهای مکمل و طرحها استفاده کنید. مثلا اگر رنگ زمینه را سفید و خاکستری انتخاب کردید، رنگ زرد را برای وسایل بکار ببرید و از طرحهای راه راه ، زیگزاگ یا لوزی شکل با اشکال هندسی درشت استفاده نمایید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

مبلمانی که ساده و دارای خطوط واضح باشند انتخاب کنید و هماهنگی آن‌ها با رنگ‌های خنثی در وسایلی مثل لامپها و پردهها را درنظر بگیرید. بخش هیجانانگیز چیدن یک اتاق خواب شاد برای کودکانتان، استفاده از عناصر و وسایل مطابق با شخصیت آن‌ها است. وسایلی را انتخاب کنید که هر دویشان حس کنند اتاق متعلق به آن‌ها است. اجازه دهید وسایل تزئینی مثل آویزهای دیواری یا چوب لباسی را خودشان انتخاب کنند. 

ذخیره عکس
چیدمان اتاق خواب برای یک خواهر و برادر

چراغهای متحرک به هر فضایی انرژی می‌بخشند .در یک یا دو وسیله از طرحهای خاص دخترانه یا پسرانه استفاده کنید، اما حواستان به هماهنگی رنگها هم باشد. مثلا اگر رنگ قرمز را برای وسایل بکار بردید، یک بالش با طرح ماشین آتش نشانی قرمز برای پسرتان و یک بالش با طرح گل قرمز یا قلب برای دخترتان قراردهید. کمد را برای هر جنس یک رنگ بزنید. مثلا رنگ مشکی برای پسران و زرد برای دختران میتواند ترکیب جالبی باشد.

ذخیره عکس
چیدمان اتاق خواب برای یک خواهر و برادر

شما چگونه اتاق کودکانتان را طراحی میکنید؟ طراگاه منتظر شنیدن نظرات شما است.


بازدید : 18,187 بار

19 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 23:37