طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

مـــهـکامه کــرمانـیمحمد داوریایزدیار اهیطاها رضاییمرضیه مجدالاشرافیصفورا شریعتیامیرحسین امیریپرهام شکوهیzahra sadeghiبهرام شکوهیانسارا  کلانتریمرتضی صادقی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی یک آپارتمان مسکونی مدرن و سازگار با محیط زیست

آپارتمان مسکونی کوچک با طراحی پلان آزاد

بازدید : 55,683 بار

22 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

به چه فاکتورهایی برای طراحی مدرن یک آپارتمان مسکونی باید توجه شود؟ زیبایی، استفاده بهینه از فضا، استفاده از مواد سازگار با محیط‌زیست و القای حس صمیمیت و راحتی. با طراگاه همراه شوید تا به آپارتمانی مدرن در اوکراین که همگی این فاکتورها در آن لحاظ شده سری بزنیم.

ذخیره عکس
طراحی آپارتمان مسکونی مدرن

این آپارتمان مدرنِ کوچک و نورگیر برای زندگی یک خانواده‌ی جوان در "شهر زاپروژیا"  (Zaporojye) در جنوب مرکزی کشور اوکراین و در کناره "رود دنیپر"(Dnieper) توسط  یوجین مشجوروک (Eugene Meshcheruk) معمار و طراح دکوراسیون داخلی اوکراینی طراحی شده است. کل فضای این آپارتمان 84 مترمربعی به فضای خصوصی و فضای مشترک تقسیم شده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در طراحی مجدد این آپارتمان اولین گام برای فضای مشترک حذف دیوارهای غیر ضروری از ساختار موجود و باز کردن فضای خانه تا حد ممکن بود، فضایی که شامل آشپزخانه، غذاخوری و جایگاه تلویزیون است. قسمت قابل توجه و نو در طراحی جدید این منزل مسکونی، دیواره زیبای ساخته شده از تخته سه‌لا است که محل غذاخوری و آشپزخانه را از اتاق‌نشیمن جدا کرده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

تنوع در طراحی دیوارها، از استفاده ازتکه چوب‌های ریز تا تخته‌های چوبی پهن و نمای آجری یکی از دیوارها، در کنار رنگ پایه زرد کم رنگ و متمایل به کرم، فضای صمیمی و گرم و در عین حال حس استفاده از مواد طبیعی را ایجاد کرده است. تاکید مالک منزل استفاده از مواد سازگار با محیط‌زیست بود.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

پرده‌های بلند به رنگ سیاه و سفید که از سقف تا کف امتداد دارند به حس وسیع بودن فضای خانه کمک می‌کنند. با ورود به اتاق‌خواب، تداوم سبک طراحی این آپارتمان را در این فضا هم مشاهده خواهید کرد. از تمامی المان‌های استفاده شده در فضای نشیمن در طراحی یک فضای صمیمی در اتاق‌خواب هم استفاده شده است. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

به منظور ایجاد یک طراحی داخلی انعطاف‌پذیر در این آپارتمان کوچک، فضای دفتر کار کوچک در اتاق‌خواب از فضای استراحت به‌کمک پرده سفید و شفاف جدا می‌شود. در مجموع هارمونی در طراحی جای جای این آپارتمان زیبایی و مدرن به وضوح دیده می‌شود.

 

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

طراحی داخلی این آپارتمان را می‌پسندید؟ نظرات خود را با طراگاه به اشتراک بگذارید.


بازدید : 55,683 بار

22 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هامواد سازگار با محیط‌زیستطراحی آپارتمانآپارتمانمدرننورگیرطراحی مجددطراحیمعماریدکوراسیون داخلی

مطالب محبوب »

Thursday , 29 June , 03:06