طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

رزیتا فتاحیامین قشقاییسامسونگ samsungمحمدحسین صفاریانشرکت رویا طرح داخلیاکبر تقی زادهسپیده بهروزیقالیکده iran carpetبلوک سبک لیپرمحمد مهدی دودانگهحبیب الله نیکنامیسلیمانی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

پارک علم و فناوری زاها حدید برنده رقابت شد

طراحی فضاهای پیش‌رو به سبک زاها حدید

بازدید : 113,928 بار

13 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

طرح رقابتی زاها حدید (zaha hadid) برای ساخت پارک علم و فناوری  که کارفرمایش بانکی در روسیه است، موفق شد که طرح‌های ارائه شده توسط شرکت‌هایی مانند «نورمن فاستر‌ و‌ شرکا» و «فوکساس» را شکست دهد.  با طراگاه همراه باشید. 

ذخیره عکس
پارک علم و فناوری زاها حدید

فضایی هم به مساحت حدود 131.000 مترمربع به ساختمان مرکزی این بانک روسی برای توسعه‌ی IT اختصاص داده شده، حدود 10 تا 12 هزار‌نفر در بخش‌های فناوری اطلاعات و بازاریابی آن مشغول به کار خواهند شد. محل ساخت این طرح در مرکز فناوری روسیه است.

ذخیره عکس
پارک علم و فناوری زاها حدید

طراحی فضاهای آزمایشگاهی، مراکز تحقیقاتی در زمینه‌ی نوآوری‌های در حال رشد فناوری اطلاعات، پزشکی، انواع انرژی، فناوری هسته‌ای به‌خوبی در این طراحی دیده شده است.

ذخیره عکس

کریستوس پاساس (christos passas) مدیر این پروژه در مورد نوآوری اظهار داشت که "ضرورت نوآوری و همکاری، یک اصل مهم برای اقدامات بانک است. پژوهش‌های ما در ارتباط با محیط‌های چند منظوره به این طراحی برای پارک علم و فناوری منجر شده است. لازم به ذکر است که این طرح پاسخگوی نیازهای بانک برای افزایش ارتباط، تعامل و تنوع بوده و پیاده‌سازی متفاوت روابط کاری را ممکن ساخته است. یک رویکرد جامع برای داشتن محیطی جذاب در این طرح دیده شده، که این رویکرد طیف متنوعی از امکانات داخلی و خارجی را ارائه خواهد کرد."

در این طراحی، زاها حدید می‌دانسته که چطور معماری می‌تواند خلاقیت را شکوفا کند؟ چگونه فضا به‌خودی خود می‌تواند پویایی، پیچیدگی، انسجام و تداوم را بالا ببرد. این اصول در طراحی پارک علم و فناوری گنجانده شده است.

معماران گروه زاها حدید، به پرده‌برداری از پروژه‌های تکمیل شده و آینده‌نگر مانند بندر سالرنو (salerno) در ایتالیا که به تازگی توسط نخست وزیر ایتالیا افتتاح شد، پس از فوت زاها حدید ادامه می‌دهند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

با طراگاه همراه باشید و نقطه نظرات خود را ثبت کنید.

   

    


بازدید : 113,928 بار

13 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هازاها حدیدطراحی پارک علم و فناوریطراحی فضاهای آزمایشگاهیمراکز تحقیقاتینوآوریمعماریمعماری پارک علم و فناوری

مطالب محبوب »

Tuesday , 30 May , 03:04