طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

محمد احمدیانیتا  فضلیMahnaz sharifiميثم ذکرياييتینا شاه محمدیروناک رافتآیدین صادقیایزدیار اهیشیرین دریاباریبهرام قربانیمازیار فخرقاسمیطاها رضایی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

10 سازه‌ی برتر سال 2016 از نظر پایداری

قسمت چهارم – فروشگاه عرضه‌ی مواد غذایی - شهر آستین در ایالت تگزاس آمریکا

بازدید : 110,557 بار

11 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

در ادامه‌ی معرفی سازه‌های برتر سال 2016 از نظر پایداری، به سراغ یک فروشگاه عرضه‌ی مواد غذایی در شهر "آستین" (Austin) مرکز ایالت تگزاس در جنوب آمریکا می‌رویم. با طراگاه همراه شوید تا ببینیم چه ویژگی‌هایی این فروشگاه را تبدیل به چهارمین سازه‌ی برتر دنیا از نظر پایداری کرده است.

ذخیره عکس
فروشگاه عرضه‌ی مواد غذایی

در حالی که سوپر مارکتهای معمولی به ازای هر مترمربع در مقایسه با دیگر ساختمانهای تجاری بیشترین مصرف انرژی را دارند، فروشگاه جدید "اچ- ای- بی" (H-E-B) در "منطقه میولر" (Mueller) که یک منطقه  پایدار با ساختار چند کاربره در محیط شهری است، 64٪ کمتر از فروشگاه‌های عرضه مواد غذایی معمولی انرژی مصرف میکند. "اچ-ای-بی" (H-E-B) یک شرکت آمریکایی پخش فراورده‌های غذایی است که در سال ۲۰۰۶ در رده یازدهم بزرگترین شرکت‌های خصوصی آمریکا قرار داشت. فروشگاه جدید 7765 مترمربعی این شرکت یک فروشگاه خرده فروشی و بازار عرضه مواد غذایی تازه، با امکاناتی مثل داروخانه، کافه، اتاق‌جلسات، فضاهای تجمع در فضای باز و پمپ بنزین است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

این فروشگاه که موفق به دریافت گواهی‌نامه "لید طلایی (LEED Gold)" و امتیاز 4 ستاره ساختمانهای سبز شده است، به 16 محله اطراف خود خدماترسانی میکند. استراتژیهای طراحی این فروشگاه شامل پژوهشهای مشترک، هدف‌گذاری و فرآیند طراحی بود. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در مورد بهینه‌سازی روشنایی، استفاده از روشنایی روز یک جزء کلیدی در طراحی این فروشگاه بود که به کمک استراتژیها و تکنیکهای پیاده سازی شده توانست از نور طبیعی کافی برای خریداران و همچنین کارکنان برخوردار است؛ از طرف دیگرچراغهای این فروشگاه که تماما LED  هستند روشنایی خود را از طریق برق تولید شده از پانلهای خورشیدی 169 کیلوواتی دریافت میکنند.

سنسور تنظیم دما و رطوبت فصلی موجود در فروشگاه، هماهنگ با شرایط بیرون فروشگاه کار میکند، مثلا در فصل تابستان که دمای بیرون فروشگاه بالاست به مشتری در نزدیکی یخچال و فریزرهای فروشگاه حس انجماد دست نمیدهد، این مسئله گذشته از رضایت مشتری به کاهش مصرف انرژی هم کمک میکند.

ذخیره عکس
فروشگاه عرضه‌ی مواد غذایی

در این فروشگاه برای اولین بار در آمریکا از یخچالهایی با گاز پروپان استفاده میشود. گاز پروپان بدلیل خواص عالی ترمودینامیکی منجربه بهرهوری بالا در انرژی میشود و همچنین سازگاری خوبی با اجزا سیستم دارد.در این فروشگاه جایگاه شارژ وسایل نقلیه الکتریکی هم تعبیه شده است.

ذخیره عکس
فروشگاه عرضه‌ی مواد غذایی

از آب اصلاح شده یا آب بازیافتی (همان آب مضر یا فاضلاب که با یکسری اقدامات مواد جامد و ناخالصی‌های آن حذف شده) برای آبیاری فضای سبز، سیفون توالت و برج خنک کننده استفاده میشود. برج خنک کننده درسیستم‌های اچ‌وی‌ای‌سی که برای تهویه مطبوع ساختمان استفاده می‌شود کاربرد دارد.

"اچ- ای- بی" (H-E-B) با آگاهی از فرصت موجود برای اثرگذاری بر روی شش میلیون مشتری ثابت خود، اقدام به نصب اطلاعیهها و علائمی در مورد نحوه کارکرد بهینه فروشگاه و همچنین توصیههایی با هدف آموزش مدیریت زباله در خانه  به مشتریان خود کرده است.

ذخیره عکس
فروشگاه عرضه‌ی مواد غذایی

ایدههای شما برای طراحی یک فروشگاه چیست؟ ایدههای خود را با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 110,557 بار

11 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هافروشگاه عرضه‌ی مواد غذاییتوسعه پایدارساختمان سبزفضای سبزپنل خورشیدیبهره¬وری انرژیآب اصلاح شده یا آب بازیافتیمعماری فروشگاهدکوراسیون داخلی فروشگاهمعماریدکوراسیون

مطالب محبوب »

Friday , 23 June , 18:24