طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

جواد خدایینازنین سادات ملکوتیبهمن احمدیboshra javaheriنگار محمدیرضا جعفری نژادشرکت رویا طرح داخلیرضا مفاخرفاطمه براتیuser 5مهدی علیرضاییمحمد اسدالهی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

دکوراسیون داخلی یک آپارتمان 24 متری

طراحی دکوراسیون یک آپارتمان به دو سبک مختلف

بازدید : 90,289 بار

30 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

به نظر شما چند روش برای چیدمان یک آپارتمان 24 متری وجود دارد؟ یک طراح تلاش کرده دو سبک مختلف را برای طراحی داخلی یک آپارتمان به کار گیرد. اولین طراحی از مضامین صنعتی و قدیمی چشم‌گیری با رنگ‌های روشن و درخشان استفاده کرده، و دومی طراحی غیررسمی و جذابی با الهام از سبک اسکاندیناوی دارد. هر یک از دو سبک طراحی جالب و ایده‌های خوبی را در چیدمان به کار می‌گیرند، اما مهم‌ترین نکته‌ای که می‌توان از این آزمایش دریافت این است که حتی یک آپارتمان کوچک 24 متری چقدر می‌تواند با پذیرش چیدمان‌های مختلف، متفاوت به نظر برسد. با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس
دکوراسیون داخلی یک آپارتمان

اولین طراحی شامل یک دیوار چین‌وشکن‌دار به رنگ آجری چشمگیر است که سبکی جسورانه برای چنین آپارتمان کوچکی محسوب می‌شود. چند تابلوی نقاشی با موضوع گل‌ها و لوسترهای سبدی ردی از طبیعت را به دکوراسیون داخلی اضافه می‌کنند که در تقابل با پس‌زمینه‌ی شهری و صنعتی آپارتمان قرار می‌گیرد. بافت کهنه‌ی مبلمان به رد‌پای "عصر اتم" در طراحی‌های اواسط قرن بیستم اشاره دارد، و بازیگوشانه ما را به روزگار زوایای تند و تیز و فرم‌های کوبیسمی برمی‌گرداند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

تخت‌خواب، در فضای کوچکی در کنج آپارتمان روی یک سکو تعبیه شده، با تک پله‌ای در جلوی آن که با یک روکش نرم به عنوان نیمکت هم قابل استفاده است. در مقابل تخت، پرده‌ی بلندی آویخته که در مواقع لزوم برای حفظ حریم خصوصی استفاده می‌شود. دیوار پشت فضای تخت‌خواب را پارچه‌ی ضخیم چین‌داری پوشانده که تکیه‌گاه راحتی برای مطالعه هنگام شب ایجاد می‌کند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

به‌جای طراحی یک فضای باز و استودیویی، طراح تصمیم گرفته با تیغه‌ی نازکی از دیوار و درب‌کشویی توکار اتاق‌نشیمن را از آشپزخانه جدا کند. به این ترتیب پس‌زمینه‌ای برای تلویزیون در طرف نشیمن و دیواری برای آویختن تابلوهای هنری در طرف آشپزخانه فراهم شده است. 
نصب یک تخته‌ی سوراخ‌دار در این آشپزخانه‌ی کوچک ایده‌ی بسیار خوبی است که فضای کافی برای قرار‌دادن وسایل آشپزخانه و دکوری‌ها به صاحب آپارتمان می‌دهد. برای این کار به تعدادی میخ چوبی و تخته‌ی مناسب نیاز است که بتوان به عنوان شلف از آن‌ها استفاده کرد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

حال همان آپارتمان را با طراحی و فضایی متفاوت خواهیم دید. این طراحی زیبا با تأثیر از سبک اسکاندیناوی، دیوارهایی سفید و ساده را به نمایش می‌گذارد. مبلمان در این سبک غیررسمی‌تر است و یک مبل راحتی بافت جایگزین صندلی لوکس، و تابلوهای زمینی جایگزین تابلوهای دیواری شده‌اند و میز جلومبلی هم به جای آنکه صاف و موازی با کاناپه باشد، به صورت اریب قرار داده شده است. هنوز هم ردی از صنعتی بودن را می‌توان در سیم‌کشی منظم سقف دید که این بار متناسب با دکوراسیونی به رنگ تیره درآمده‌اند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

لایه‌های زیبای الگوها و بافت‌های مختلف این طراحی را ببینید! استفاده از تار و پود ضخیم در قسمت‌های مختلف دکوراسیون می‌تواند بسیار جالب باشد. این تار و پود را حتی در دیوار پس‌زمینه‌ی اتاق‌خواب هم می‌بینیم که آن را تبدیل به مکانی نرم و دلپذیر برای روزهای سرد زمستانی می‌کند. یک لوستر مدرن و چند شاخه تبدیل به نقطه‌ی کانونی طراحی ساده‌ی این آپارتمان شده است. درب کشویی روکارِ زیبا شما را به درون آشپزخانه هدایت می‌کند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

با وجود اینکه چیدمان آشپزخانه نسبت به طراحی قبلی تغییری نکرده، اما تأثیر سبک اسکاندیناوی را در رنگ روشن کابینت‌ها می‌توانیم ببینیم. تابلوهای هنری هم جای خود را داده‌اند به تخته‌های سیاهی برای نوشتن برنامه‌ی روزانه و گذاشتن یادداشت.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

شما کدام دکوراسیون داخلی را برای این آپارتمان کوچک می‌پسندید؟ نظرتان را با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 90,289 بار

30 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هادکوراسیونآپارتمانطراحیسبکلوستردرب کشوییاتاق‌خوابنشیمنآشپزخانهتخته‌های سوراخ‌دارمبلمانبافت

مطالب محبوب »

Thursday , 29 June , 20:18