طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

شرکت بازرگانی رنگین کاج پارس(Foresco _ فارسکو)نادیا خوشخویمرتضی سیاسررضا قره داغیشهاب میرزاییانmostafa ahmadiکمال کمونهمرتضی صادقیحامد شکریانسجاد اسدیعلیرضا فخفوریامین جعفری منش
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

پرده‌ها را اشتباه قیچی نزنید

این مقاله‌ها راهنمایی برای نحوه‌ی نصب و اندازه‌گیری پرده هستند. فعلا به اندازه‌گیری ارتفاع پرده می‌پردازیم.

بازدید : 3,324,234 بار

28 بهمن 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

قبل از این که پرده‌های عید را سفارش دهید، بهتر است مترتان را بردارید و اندازه بگیرید. طول و ارتفاع میل‌پرده مشخص می‌کند که چقدر پارچه نیاز دارید. ولی اگر اشتباه اندازه بگیرید، ممکن است پرده‌تان از ریخت بیافتد. طراگاه در این مقاله، نحوه‌ی درست اندازه‌گیری ارتفاع پرده را به شما می‌گوید.

ذخیره عکس
طراحی پرده

ارتفاع پرده باید چقدر باشد؟ اول مشخص کنید که پرده‌تان قرار است چه طور نصب شود. آیا می خواهید کف زمین بیافتد؟ می‌خواهید روی رادیاتور باشد؟ یا این که می‌خواهید روی لبه‌ی پنجره بیافتد؟ فاصله را از میل‌پرده تا جایی که می‌خواهید پرده رویش قرار بگیرد، اندازه بگیرید. اگر پرده‌‌تان خیلی کوتاه باشد، دکوراسیون خانه خیلی عجیب می‌شود. پرده‌های کوتاه پاچه‌های شلوار کوتاه را به یاد بیننده میاورند؛ پاچه‌هایی که مخصوص افراد عجیب و غریب و کنار دریا است!

ذخیره عکس
پرده های کوتاه

برای اندازه‌کردن پرده، دو شیوه‌ی مختلف وجود دارد. هرکدام از این شیوه‌ها برای دکوراسیون خانه‌تان فضایی خاص را ایجاد می‌کنند.

  • روش اول:

به عکس زیر نگاه کنید:

پایین پرده‌ها کمی چین خورده است. برای این که پایین پرده‌تان این‌طور چین داشته باشد، دو تا هفت سانت اضافه در نظر بگیرید. این شکل از پرده، در حال حاضر طرفدار بیشتری دارد. همچنین اگر بخواهید کناره‌های پرده را جمع کنید، این روش اندازه‌گیری بهتر جواب می‌دهد. این شیوه‌ی آویختن پرده حس آرامش بیشتری دارد، ولی مثل شیوه‌ی بعدی شیک نیست. اگر کناره‌های دیوارتان شکستگی، رنگ پریدگی یا خط و خش داشته باشد، چنین پرده‌ای می‌تواند آن‌ها را بپوشاند. همچنین، اگر نگرانید که نتوانید ارتفاع را درست اندازه بگیرید یا خیاط نتواند به درستی برش بزند، این روش خیال‌تان را آسوده خواهد کرد. اگر پرده را برای اتاقی رسمی بخواهید، این روش بهتر خواهد بود. حتی می‌توانید تا دوازده سانتی‌متر هم اضافه در نظر بگیرید تا وقار دکوراسیون بیشتر شود. البته یک مورد را فراموش نکنید، چنین پرده‌ای به نگهداری بیشتری نیاز دارد. هربار که زیرش را با جاروبرقی تمیز می‌کنید، پای‌تان به پایین‌اش می‌خورد یا وسیله‌ی بازی فرزندتان می‌شود، نیاز به مرتب کردن‌اش است. لابد موافقید که پایین‌اش هم زود به زود چرک می‌شود و باید در ماشین لباسشویی انداخته شود.

ذخیره عکس
پرده ی اتاق خواب

این شیوه را برای دکوراسیون اتاق خواب شاه پیشنهاد می‌کنیم؛ همراه با مبلمان منبت‌کاری شده‌ و مجسمه‌ای از سر گوزن!

  • روش دوم:

چنین پرده‌ای، می‌تواند دکوراسیون خانه‌تان را کلاسیک و شیک کند. همچنین، باز و بسته کردن‌اش هم راحت‌تر است؛ به طور کامل آزاد است و می‌تواند روی ریل میل‌پرده تکان بخورد. اگر می‌خواهید پرده‌تان به این شکل آویزان شود، پارچه را دقیقا به اندازه‌ی ارتفاع میل‌پرده تا زمین ببرید. حتی می‌توانید برای اطمینان یک سانتی‌متر هم از ارتفاع به دست آمده‌‌تان کم کنید تا پرده کاملا آویزان شود. چنین پرده‌ای برای دکوراسیون کافه‌ها و رستوران‌های خودمانی هم ایده‌آل است؛ هم وقار دکوراسیون‌های کلاسیک را دارد، هم این که آن‌قدرها خشک و سلطنتی نیست. اگر بخواهید برای آشپزخانه و سرویس بهداشتی پرده بزنید، این نوع اندازه‌گیری برای‌تان بهتر است؛ چرا که زیر پرده را از خیس شدن محافظت می‌کند.

ذخیره عکس
پرده ی اتاق نشیمن

 

در خیلی از فروشگاه‌ها، پرده‌های آماده‌ای با انداز‌های بین 160 تا 365 سانتی‌متر وجود دارد. با استفاده از این اندازه‌ها می‌توانید بدون قیچی زدن، پرده‌تان را انتخاب کنید.

ذخیره عکس
پرده های آماده

 

هنوز یک نکته باقی مانده است؛ اندازه‌گیری عرض پرده. با طراگاه همراه باشید تا شماره‌ی بعدی این مقاله را برای‌تان بنویسیم.


بازدید : 3,324,234 بار

28 بهمن 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Sunday , 28 May , 09:10