طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

سمیه ابراهیمیحسین مژدهیSomayeh Ahemehمهرداد زواره محمدیرزیتا فتاحیرضا صیادیانشرکت رویا طرح داخلیپمپ ابارا اباراسلیمانیعباس اقسامینادیا خوشخویشرکت رویا طرح داخلی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

مجتمع مسکونی Interlace

تیم پروژه ی اینترلیس در گروه ساختمان های مسکونی از بین 13 رقیب، برگزیده شد.

بازدید : 26,235 بار

19 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

اتحادیه ی بین المللی معماری، مجتمع آپارتمانی اینترلیس (Interlace) را به عنوان طرح پیشگام برگزید، و این پروژه برنده ی بهترین جایزه در جشنواره ی جهانی معماری امسال شد. با طراگاه برنده ی این دوره از رقابت ها را بررسی کنید.

ذخیره عکس
مجتمع مسکونی Interlace

این ملک مسکونی که توسط شرکت OMA/Ole Scheeren  طراحی شده و 31 بلوک آپارتمانی را که در آرایش شش ضلعی روی هم قرار گرفته اند نشان می دهد، در 6 نوامبر 2015 در رویداد سالانه که به عنوان اسکار معماری شناخته می شود، عنوان ساختمان جهانی سال را از آن خود کرد. پاول فینچ (Paul Finch)، رئیس جشنواره بیان کرد که داوران تحت تأثیر معماری و طرز تفکر معاصر و جسورانه ی آن قرار گرفتند. رئیس جشنواره می گوید: « این طراحی جایگزین مناسبی برای توسعه ی انواع برج های گروهی مرسوم ارائه می دهد و داوران فکر می کنند که امکانات دیگری را نیز فراهم می کند. شما می توانید از این ایده استفاده کنید و انواع گوناگون ساختمان ها یا الگوهای املاک را داشته باشید، یا فقط ابعاد بعضی بلوک ها را تغییر دهید. این یک طرح پیشنهادی پرباراست».

ذخیره عکس
ذخیره عکس

این مجتمع 1040واحدی که توسط کمپانی کپیتالند (CapitaLand) سنگاپور ساخته شده، درمحلی به مساحت 8 هکتار قرار دارد و در سال 2013 تکمیل شده است. اوله شیرن (Ole Scheeren) این پروژه را هنگامی که در شرکت OMAحضور داشت شروع کرد.

ذخیره عکس
مجتمع مسکونی Interlace

مزارع خانگی (Homefarm)، به عنوان طرحی ذهنی برای نسل بعدی خانه های سالمندان (retirement housing) شهری که توسط دفتر معماران اسپارک (Singapore office of Spark Architects) ارئه شده بود، در گروه پروژه های تجربی آتی برنده ی جایزه شد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

تراس های اوسیس (Oasis Terraces)، یک سرای محلات متحد (integrated neighbourhood centre) و پلی کلینیک در پانگول (Punggol) که توسط تیم سرمایه گذاری مشترک Serie  Multiply Consultants ساخته شده بود، در گروه پروژه های آتی چند منظوره ی تجاری برگزیده شدند. 

ذخیره عکس
مجتمع مسکونی Interlace

برنده ها توسط هیأت داوران شامل معماران برجسته و متخصصان در این رشته همچون سو فوجیموتو (Sou Fujimoto)، معمار ژاپنی و لیندون نری (Lyndon Neri) ، شریک و بنیان گذار اداره ی تحقیق و طراحی Neri&Hu  معین شدند. این جشنواره برای آخرین بار در سنگاپور برگزار می شود و برای سال آینده برلین میزبان آن خواهد بود. قبل از آن بارسلونا به مدت چهار سال این میزبانی را برعهده داشته است. از سال آینده، به جای تنها یک جشنواره ی بزرگ، رویداد های ماهواره ای در شهرهای مختلف برگزار خواهد شد، و محتوا بیشتر محلی می شود. این برنامه ها برای دوبی در فوریه و لندن در ژوئن سال آینده پیش بینی شده اند.

پوشش تمام این رقابت ها و پروژه های برگزیده را از طراگاه دنبال کنید.


بازدید : 26,235 بار

19 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Thursday , 29 June , 20:32