طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

فریناز رضویسامسونگ samsungجمال احمدی شلحهمیثم ذکریاییامید حیدری پوریپرهام شکوهیرزیتا فتاحیاکبر تقی زادهBabak Abbasiبهرام قربانیAbolfazl Nabavimahmood Ghasemi
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

استفاد‌ه‌ی بهینه از نقاط کور آپارتمان‌ها

استفاده‌ی حداکثری از گوشه و کنار آپارتمان‌های کوچک

بازدید : 26,251 بار

توسط : سجاد اسدی
09 مرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

آپارتمانی قدیمی که در سال 1930 بنا شده بود توسط یک گروه معماری سوئدی مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته و در طراحی جدید این ساختمان سعی بر آن بوده که از تمامی فضاها و نقاط دور از دسترس آن به بهترین شکل ممکن استفاده شود. با طراگاه همراه باشید تا با ترفندهای این گروه معماری آشنا شویم.

ذخیره عکس
نقاط کور آپارتمان‌ها

این خانه از زمان ساخت خود چندین بار مورد بازسازی قرار گرفته است ولی در آخرین بازسازی، علاوه‌بر اینکه تغییرات زیادی در ساختار کلی این آپارتمان صورت گرفته است، تمامی مبلمان و وسایل این خانه به‌طور سفارشی و مختص فضاهای آن ساخته شدهاند.

ذخیره عکس
نقاط کور آپارتمان‌ها

به گفته‌ی مسئول اجرایی این طرح، هدف اصلی در طراحی جدید، ساده‌سازی تمامی فضاها و استفاده‌ی بهینه از آن‌ها بوده است که این کار سبب ایجاد آرامش بصری، دلنشین‌تر شدن فضای داخلی و همچنین باعث نورگیری بیشتر در تمامی فضاها شده است.

ذخیره عکس
نقاط کور آپارتمان‌ها

کف‌پوش این آپارتمان از پالت‌های چوبی به رنگ‌های قهوه‌ای و بژ می‌باشد که به زیبایی فضا افزوده است. رنگ دیوارها نیز کاملا متناسب با رنگ مبلمان می‌باشد که از لحاظ بصری هماهنگی خاصی را ایجاد نموده است.

ذخیره عکس
نقاط کور آپارتمان‌ها

انباری و دیوارهای داخلی آشپزخانه هم به رنگ آبی خاکستری در آمده‌اند. به خواسته‌ی ساکنین این آپارتمان، در هیچ یک از سطوح از رنگ سفید استفاده نشده است تا تداعی‌کننده‌ی معنا و مفهوم خاصی باشند. رنگ و طرح تمامی مبلمان این ساختمان از جمله یک میز پذیرایی شیشه‌ای هم سفارشی بوده و به‌طور اختصاصی ساخته شده است. یک میز کار متناسب با فضای زیر‌پله ساخته شده تا از این فضا که معمولا کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، استفاده‌ی مناسبی انجام گیرد.

ذخیره عکس
نقاط کور آپارتمان‌ها

فضای زیر شیروانی و یا زیر‌پله‌ها تبدیل به مکانی مورد استفاده مانند قفسه‌ی کتاب و یا محلی برای مطالعه‌ی کتاب شده است. نصب شومینه و شوفاژ در آپارتمان‌ها همیشه باعث به‌وجود آمدن فضاهای غیرقابل استفاده‌ای می‌شود ولی شومینه‌ی بتنی این ساختمان از معدود قسمت‌هایی است که کمترین تغییر را بخود دیده است زیرا در مرکز سالن پذیرایی قرار گرفته و هیچ گونه فضای اضافی را به‌وجود نیاورده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

راه‌پله‌ها نیز به سبک خاص و از جنس فولاد ساخته شده‌اند و برخلاف ظاهر ساده‌شان ساختاری پیچیده و مبهم دارند. استفاده از فضای زیر راه‌پله‌ها از مدت‌ها پیش به‌عنوان انباری و یا کتاب‌خانه مورد توجه بوده است.

ذخیره عکس
نقاط کور آپارتمان‌ها

رنگ دیوارها و وسایل مورد استفاده در اتاق‌های خواب هم همگی در جهت استفاده از تمامی فضاها و هماهنگی رنگ‌ها انتخاب شده‌اند و همانطور که قابل مشاهده است برای نصب آیینه و شب‌خواب از دیوارها بهره‌گیری شده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

محل قرارگیری میز غذاخوری نیز در نورگیرترین بخش آپارتمان و در کنار پنجره قرار گرفته است و دور تا دور این اتاق هم با کابینت‌های چوبی پوشانده شده که می‌توان وسایل زیادی را در آن‌ها قرار داد و همچنین می‌توان از سطح رویی آن‌ها نیز به‌عنوان پیش‌خوان، محل قرارگیری گلدان‌ها و یا جایی برای وسایل تزئینی استفاده کرد.

ذخیره عکس
نقاط کور آپارتمان‌ها

به‌دلیل کم بودن فضا در آپارتمان‌های امروزی، طرح‌های این چنینی بسیار مورد توجه و نظر می‌باشند. ما در طراگاه منتظر دریافت نظرات شما در این زمینه هستیم.

 

    کانال


بازدید : 26,251 بار

توسط : سجاد اسدی
09 مرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاآپارتمانطراحیترفندلوکسزیباکابینتدیوارکتاب‌خانه

مطالب محبوب »

Saturday , 27 May , 10:42