طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

hosein baharestaniامير احمدي نياامیررضا امیریمـــهـکامه کــرمانـیآرش غلامعلی طهرانیحسین مژدهیعلیرضا شرافتیسلیمانیمرضیه مجدالاشرافیشرکت رویا طرح داخلیرضا جعفری نژادشرکت بازرگانی رنگین کاج پارس(Foresco _ فارسکو)
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

لندن و مشکل تراکم سکونت

نگاهی به حل مشکل جمعیتی در شهرهای بزرگ

بازدید : 27,317 بار

22 آذر 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

این روزها روند افزایش شهرنشینی موجب بروز مشکلات جدی در شهرها و به خصوص شهرهای بزرگ شده است، یکی از این مشکلات تراکم جمعیت در بافت شهری است. تراکم رو به افزایش شهرها و تشدید بحران در مورد هزینه های مسکن در سراسر دنیا، زمینه ای برای  نوآوری را فراهم کرده است. با طراگاه در این بحث همراه باشید.

ذخیره عکس
لندن و مشکل تراکم سکونت

 در ژانویه ی گذشته شهرداری لندن اقدام به فراخوان برای ایده های نو در زمینه ی حل بحران در حال شکل گیری شهر کرد. آنها بیش از 200 ایده را از معماران و متخصصین و شهروندان ساده  از 16 کشور دریافت کردند. سرانجام لیستی از 100 ایده ی برتر منتشر شد که شامل طیفی از پیشنهادات متمرکز بر راه حل های خلاقانه  برای افزایش ترکم در بافت شهر و حومه بود.در اکتبر کمیته ی مسابقه 10 طرح را به عنوان طرح برتر انتخاب کرد

 

ذخیره عکس

 پروین آلستایر ( Alastair Parvin) و آدام تاول (Adam Towle)  در همکاریشان با بنیاد ویکی هاوس (WikiHouse Foundation\) طرحی ارائه دادند که "حق جایگزینی"  نام گرفت. این طرح به ساکنین حومه این اجازه را می دهد که بافت های بلااستفاده را تخریب کنند و خانه های بی کیفیت را با خانه های سازگار با طبیعت جایگزین سازند، این در صورتی است که بپذیرند نیمی از زمین را بسازند و نیم دیگر را به خانواده ای دیگر واگذار کنند. شرکت نوآوری طراحی ان بی بی جی ( NBBJ)  پیشنهاد جایگزینی 9000 مایل خیابان در لندن با خانه هایی برای پیاده ها را مطرح کرده است.

 

شرکت جی ال هیرن (GL Hearn)  پیشنهاد احداث الحاقات شهری در محدوده ی اتوبان ام25 (M25 highway) را داده است، طرحی  به منظور افزایش مسکن،فضاهای کارگاهی و زیرساختی که تا سال2050 پیش بینی شده است. شرکت دابلیو اس پی پارسونزبرنکرهوف (  (WSP Parsons Brinckerhoff پیشنهاد احداث الحاقات مسکونی بر روی کاربری های دیگر شهری مثل بیمارستان ها،مدارس،کتابخانه ها و ... را داده است. این فضاها 630000 خانه ی جدید ایجاد خواهند کرد .

ذخیره عکس

شرکت معماران بکا (Baca Architects)  در صدد ساختن خانه های پیش ساخته و مدولار بر روی پشت بام خانه های موجود است. راهکارهای دیگر شامل استفاده از مسیرهای آبی برای کاربری مسکونی نیز پیشنهاد شده است شرکت معماران بکا و فلوتینگ همز ( Baca Architects  Floating Homes Ltd and ) طرحی مبنی بر ایجاد 7500 مسکن شناور را ارائه داده اند، خانه های شناور سفارشی می توانند در کانال های آبی شهر واقع شوند. پروژه ای که آنها معتقدند بین شش ماه تا یک سال اجرایی می شود و در طول رودخانه ی تیمز(Thames) گسترش می یابد، این سازه ها شامل مسکن، فضای کار، مدرسه، سینماهای روباز و کافه است.

شما هم شاید در یکی از این شهرهای بزرگ زندگی کنید. نظرات و ایده های خود را در خصوص حل مشکلات ناشی از جمعیت در محل سکونت خود را با ما در میان بگذارید.


بازدید : 27,317 بار

22 آذر 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Sunday , 28 May , 09:21