طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

رضا جلیلی مدیر فروش و مشاور اجراییمازیار فخرقاسمیمرتضی صادقیندا عاشوریانمحمد احمدیرضا نجفیانانیتا فضلینیلپر info@nilper.irشروین حسینیسوگند عندليبشرکت رویا طرح داخلیاکبر تقی زاده
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

محیط کار : دفتر یا خانه ؟

تزئین میز دفتر شما می تواند راهی برای سپری کردن یک روز کاری باشد

بازدید : 23,011 بار

16 آبان 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

همه ما احتمالاً به اندازه کافی زمان را در محل کار خود صرف می­کنیم که اکنون آن را خانه دوم خویش بدانیم . فارغ از اینکه آیا این کار رویایی شماست یا نه ، تزئین میز دفتر شما می­تواند راهی برای سپری کردن یک روز کاری باشد .

با رنگ­های خنثی ، دیوارهایی که فضا را محدودتر جلوه میدهند و روشنایی ناراحت­کننده­ی فلورسنت ، قطعاً محیط کار می­تواند کمی شبیه به زندان احساس شود . اما چرا باید این را تحمل کنیم ، مادامی که هنوز فضای شخصی شما است ؟ جاییکه شما حدود هشت ساعت از وقت روزانه خود را در آن صرف می­کنید ، پس چرا آن را کمی جذاب­تر نکنیم ؟

فنگشوی (Fengshui)، به طور خلاصه آن را توضیح داده است ، تنظیم اشیاء فیزیکی چین باستان سبب جذب انرژی مثبت می­گردد . این عمل فراتر از یک تزئین است ، سلامت عاطفی ، روانی ، فیزیکی و معنوی محیط اطراف شما را تحت تأثیر قرار می­دهد . بنابراین تزئین محیط اطراف خود و احاطه کردن خود با چیزهایی که سبب شادی و الهام بخشیدن به شما می­گردند قطعاً به افزایش بهره وری کمک خواهد کرد . البته ، ما مجبوریم به مقررات حرفه­ای محل کارمان نیز پایبند باشیم . پس باید یکی ، برخی ، یا شاید حتی تمام 15 ایده­ی جذاب و سرگرم­کننده­ی تزئین میز کار را استفاده نمایید که به نوبه ی خود، در انجام کارها به شما کمک می­نماید .

 1. تقویم خلاقانه

علاوه بر آگاهی از زمان ، آگاهی از ملاقات­ها ، و پیگیری طرح­ها ، خوب است که در انتخاب تقویم کمی خلاق باشیم . تقویم­های سرگرم­کننده­ی بسیاری وجود دارند از تقویم­های لگو (Lego) ، با اشکال مختلف هندسی تا نقاشی­های معروف و اریگامی ، که شما می­توانید در تمام اطاق خود از آنها استفاده کنید ، در واقع هیچ محدودیتی برای خلاقیت وجود ندارد .

برخی از تقویم­های دوست داشتنی ، آنهایی هستند که به شما انگیزه­ای برای نگاه به هر روز با پیامی مثبت ، کمی بخت و اقبال ،  و یا یک هدف و یا چالشی برای تنظیم یک روز خاص به ما می­دهند . زمانی که یک روز تقویم  می­گوید “از خودت پذیرایی کن،” می­توان هر گونه خرید مزخرف اضافی را توجیه نمود ، چرا ؟ چون تقویم گفت ! .

 1.  تخته سیاه

اگر تجسم چیز­ها در یادگیری و به ياد آوردن آنها کمک می­کند ، تخته سیاه وسیله ای عالی برای افزودن به اطاق است . شما می­توانید پیام­ها و یادآوری­ها را برای خودتان بنویسید ، چسبانیدن چیز­هایی که شما می­بینید ، و در صورت وجود یک تخته مغناطیسی می توان این کار را با استفاده از آهن­ربا ( poetry magnets ) انجام داد .

 1. کتاب

برای کسانی که به نگهداری کتاب علاقه مند هستند حتی آنهایی که تنها قادر به خواندن کتاب در یکی از ساعت ناهار هستند . می توان چند کتاب مورد علاقه­ را در امتداد دیواره­ی اطاق خود مرتب نمود ، قفسه ای زیبا به اتاق کارتان بیفزایید ، با این کار شما یک قدم به تبدیل اطاقک دفتر خود به مکان مطالعه با نهایت کمال نزدیک می­شوید .

 1.  گیاهان

از آنجا که با مشغله های امروز نمی­توان زمانی را برای مشاهده گیاهان در حال رشد زیر آفتاب درخشان صرف نمود ، اجازه دهید طبیعت به طرف به شما بیاید . استفاده از گیاهان یک راه عالی جهت جذاب­تر نمودن و بهبود محیط غم­انگیز صنعتی و شرکت­های بزرگ است . در واقع ، گاردین به مطالعه­ای اشاره کرد در آن به این نتیجه رسیدند که گیاهان در دفاتر سبب افزایش شادی و بهره­وری در میان کارکنان می­گردد .  سعی کنید گیاهان آپارتمانی با مراقبت فوق العاده کم مانند کاکتوس، گیاه عنکبوتی، و یا اسپاتی فیلوم را انتخاب نمایید .

 1. لامپ

اگر نور لامپ مهتابی باعث انزجار می­شود ، زمان  پرداختن به  لامپ های کوچک و زیبا برای افزودن گرمای بیشتر و نورپردازی به محیط کار است . در واقع ، فراتر از فقط جذابیت ، طراحان نور توصیه می­کنند که کارمندان از  دو منبع نوری برای دفاتر خود استفاده کنند : یک منبع عمومی غیر مستقیم نور­پردازی به طور کلی برای روشن­کردن اتاق به کار می­رود و “روشنایی­ کار” (task lighting) ، که یک منبع کوچک مستقیم روشنایی است ، مانند یک لامپ کوچک .

لامپ­های هالوژن برای کار جزئی مناسب هستند زیرا لامپ هالوژن رنگ­ها را با وضوح نشان می­دهند که انواع دیگر لامپ­های روشنایی اغلب فاقد آن هستند . اینگونه  می­توان از شر سردردها و چرت­های اواسط روز راحت شد .

 1. لیوان شخصی

با آوردن یک لیوان شخصی ، میتوان دفتر کار را بیشتر شبیه به خانه نمایید ، به ویژه برای قهوه و چای . افزودن یک قهوه­ساز آن اندازه جلوه­گر و یا نفرت انگیز به نظر نخواهد آمد اما می­توان به سادگی یک مکان رفع خستگی زیبا برای ساعات سخت کار تعبیه کرد .

 1. آینه

اضافه نمودن یک آیینه به اتاقی دنج و کوچک سبب می­شود این فضای کوچک ، بزرگتر به نظر آید .  باورکردنی نیست که به چه اندازه محیط بازتر به نظر می­رسد . علاوه بر این یک راه مناسب برای رسیدن به ظاهر خود و زیبا به نظر آمدن در طول روز می­باشد .

 1.  بالش

فارغ از اینکه که چقدر ممکن است صندلی اداری راحت باشد ، داشتن یک بالش شخصی کوچک معادله را کاملاً تغییر می­دهد . پس از یک روز کار طولانی می­توانید از طراحی فضای کارتان لذت ببرید .

 1.  دکور دیوار

 میتوان متناسب با محیط اداری ، دیوار­های خسته­کننده را  با عناصر دلخواه تغییر داد . عکس های خانواده، دوستان، مکان های مورد علاقه و هر چیزی که می تواند فضا را از این رکود بعد از ظهری خارج کند ، می­توان از قاب های زیبا نیز استفاده کرد .همچنین می­توان به جای عکس­ها، در چند کارت، یک صفحه از مجله­ی مورد علاقه­ یا حتی از تجهیزات اداری به عنوان دکور استفاده نمود .

 1. قالیچه

کف فضاهای اداری غالبا شبیه نمای بدی از زمین بایر صنعتی آخر کار است . این نمای بد را با تنظیم فضای خود با انتخاب یک فرش کوچک بپوشانید . از آنجایی که فرش سطح زیادی از فضای کوچک شما را می­پوشاند ، استفاده گزینشی از آن راهی عالی برای ارتقاء فضای کاری است .

 1. اشیاء زیبا

آراستن میز کار خویش با برخی از مجسمه­ها و یا سوغاتی­های نوستالژیک همیشه سرگرم کننده است.

 1.  کلام روز

برچسب­های رنگی ، یک بسته کارت، و یا اشکال ملموس دیگر وجود دارند که هر روز جمله ای را یادآوری میکنند ، وجود انها زمانی ارزشش بیشتر است که بتوان مثل سورپریزی جالب آن را در جایی قرار داد که در دید باشد . یا شاید بتوان تعدادی از آنها را جمع­آوری نموده و در یک شیشه یا جعبه زیبا قرار داد . همیشه داشتن چنین یادآوری­های روزانه­ای در جهت آگاهی ، خوب است .

 1.  تجهیزات ادارای رنگارنگ

انتخاب برخی از تجهیزات ادارای با طراوت­ ، راهی فوق­العاده دقیق و آسان در شاد نگاه داشتن همه چیز بر روی میز­کار است . منگنه­های بنفش رنگ ، کلیپ­ یا گیره­های کاغذ با الگوی راه راه و پوشه­های جذاب پررنگ ، این عناصر نه تنها فضا را لذت بخش­تر میکند بلکه باعث می شود بسیار ساده­تر به نظر برسد .

 1. لوازم اداری

همانند تجهیزات ادارای مذکور ، لوازم جانبی رومیزی بسیار خلاقانه زیادی برای کمک به شما وجود دارند که محیط را از کسالت خارج میکنند . جا مدادی ، گیره­های کاغذ و دفترچه یادداشت­ها می توانند از عناصر موثر بر محیط کار باشند .

از آنجایی که هیچ جایی مثل خانه ی خود آدم نمیشود ، هیچ دلیلی وجود ندارد که خانه را به دفتر خویش نبرد و بهترین استفاده را از این فضا  نکرد .

ذخیره عکس
ذخیره عکس

بازدید : 23,011 بار

16 آبان 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Sunday , 28 May , 22:51