طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

مهرداد زواره محمدیایزدیار اهیمرتضی صادقیشروین حسینیمحمد فخری داریانایمان رجبیانمحمد مهدی فخیمیمحمد داوریابزار تونل جهانشرکت رویا طرح داخلیجمال احمدی شلحهمحمدحسین صفاریان
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی فضای باز آموزشی

برگزاری مداوم کلاس درس در فضای باز و ارتباط با طبیعت، موجب تکامل کودکان می شود

بازدید : 12,835 بار

17 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

این مدرسه درسی مهم را به دانش‌آموزان میاموزد: با طبیعت دوست باشید. این آموزش با قوانین سفت و سخت، حفظ عبارات و مشخص کردن نکته‌های کنکوری انجام نمی‌شود؛ بلکه ایده‌ای بکر پشت آن قرار گرفته است. به نظر طراگاه، آموزش این مفهوم تنها با طراحی دکوراسیون فضا انجام شده است.

ذخیره عکس
طراحی فضای باز آموزشی

ایده ی کلاس درس در فضای باز، برای مدرسه ی ابتدایی در شهر کارلو( Carlow ) ایرلند اجرا شد. و از مصالح طبیعی و پایدار در قسمت های مختلف این مدرسه از جمله آمفی تئاتر، بهره گرفته شده و یک محیط تفریحی و احساسی که توسط طبیعت احاطه شده را ایجاد کرده است. مجموعه در یک محیط سبز قرار دارد و این مدرسه ی محصور توسط ستون‌های چوبی دایره ای با ارتفاع های مختلف که یک ردیف از گلدان‌ها را نگه می دارد محدود می شود. شاخه های انگور که از سیم‌های فلزی بالا رفته اند، فضا‌ها را از هم تعریف میکنند. 

ذخیره عکس

 

داخل کلاس‌ها که براساس مقیاس بدن بچه‌ها طراحی شده دارای کف شن و ماسه ای و سطح چوبی می باشد که هم به عنوان پله و هم برای نشستن استفاده می شوند. یک فضای انعطاف پذیر که بسیار بزرگ است و برای یک کلاس درنظر گرفته شده است ولی می تواند برای اهداف گوناگونی مثل نمایش، کلاس آشپزی و بازی نیز استفاده شود. این شرکت همچنین برای اینکه به مدرسه یک منظره ی متغیر بدهد، گلدان هایی که در طول سال در حال رشد هستند را انتخاب کرده است.  باغچه هایی که در بالای کلاس‌ها هستند به دانش‌آموزان اجازه می دهد خودشان غذای خود را پرورش دهند و گیاهانی را که در طول فصول رشد می کنند را تماشا کنند.

کاشتن، پرورش دادن، مطالعه کردن و در نهایت خوردن گیاهانی که با دستان خود کاشته اند تنها مهارت پایه ی بچه ها نیست بلکه بیشتر یاد می گیرند که چطور فعالیت های آنها بر محیط اطراف تاثیر گذار است. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

با گذشت زمان تمام کلاس در حجابی سبز پوشیده خواهد شد.مدرسه‌ی محصور به عنوان یک فضای یادگیری خصوصی در طبیعت است، جایی که بچه ها در معرض یادگیری از عناصر طبیعی هستند. مکانی است که در آن اصول اساسی زندگی مثل: پرورش غذا و گیاهان، آشپزی در فضای باز، اکوسیستم، آب و هوا، فصول و گیاهان و جانوران به بچه ها آموزش داده می شود.با این روش عناصر طبیعی به یک بخش مهیج از فضا و تجربه ی آموزشی تبدیل شده و یک محیط یادگیری جذاب و پرماجرا را خلق میشود، جایی که بچه ها می توانند صدای باران را بشنوند و باد را حس کنند. 

ذخیره عکس
طراحی فضای باز آموزشی

ایده هایتان را درباره‌ی مدرسه‌های نسل‌های بعد با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 12,835 بار

17 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویلایی با سریع ترین  روش ساخت

ویلایی با سریع ترین روش ساخت

37,741 بازدید
خانه های برتر

خانه های برتر

12,622 بازدید
فنگ شویی

فنگ شویی

10,818 بازدید
مصالح دانه ای

مصالح دانه ای

14,209 بازدید

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Friday , 23 June , 01:11