طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

مهدی علیزادهاستیل البرز pr@steelalborz.comنادیا خوشخویمرتضی صادقیقالیکده iran carpetانیتا  فضلیسوگند عندليبmahmood Ghasemiمحمد احمدیفاطمه براتیشرکت رویا طرح داخلیامیرحسین صرامی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی درب‌های چرخشی، دریچه‌ای برای ورود طبیعت به خلوتگاه خانواده‌ای در مکزیک

طراحی فضایی مسکونی در دل طبیعت

بازدید : 94,016 بار

14 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

امروزه اهمیت طراحی، بر کیفیت و سبک زندگی و حتی احساس انسان مورد توجه طراحان قرار گرفته است. جاری ساختن انرژی‌های مثبت در فضاهای داخلی منزل احساس آن را تعدیل و تلطیف می‌نماید. با طراگاه همراه باشید تا به بررسی طراحی ویلایی مدرن با درب‌های چرخشی بپردازیم، دریچه‌ای برای ورود طبیعت، دریافت انرژی‌های مثبت به خلوت‌گاه در این طراحی به چشم می‌خورد.

ذخیره عکس
طراحی فضایی مسکونی در دل طبیعت

این ویلا پیش‌بینی خلوتگاه خانوادگی یک زن و شوهر برای دوران بازنشستگی آنها است. گروهی طراح، با استفاده از تخته سنگ‌های آتشفشانی و بلوک‌های سیمانی قسمت‌هایی از دیوارهای ساختمان را در این فضای کوهستانی طراحی کرده‌اند، این ویلا در دامنه‌ی کوه Tepozteco” ‌" در مکزیک واقع شده است. تنها یک مکعب سفید یکپارچه بزرگ، بخشی از این ویلا است که از لابه‌لای شاخ و برگ‌ها دیده می‌شود.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

معماران آن اذعان می‌کنند، که طراحی این ویلا از سنگ‌های درشت و ناهموار ساخته شده و به‌نظر می‌رسد، که در دامن سنگی پوشیده از گیاهان در زیر شاخ و برگ درختان خزیده و پوشیده شده است. طراحی این ویلا، فضایی ناب در دل طبیعت خلق کرده است. 

مالکین این بنا خواهان فضایی بودند، که در کنار حفظ حریم خصوصی با محیط طبیعی اطراف هماهنگ باشد. طبقه‌ی پایین خانه با درب‌های شیشه‌ای بزرگ چرخشی، به استخر شنا و چشم‌انداز طبیعی راه دارد. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

معماران آن بیان می‌کنند که بهواسطه‌ی این طراحی، ساکنین با حفظ دامنه‌ی دید ثابت، نسبت به فضای بیرون منزل قادر به تنظیم میزان در دسترس بودن فضای منزل از بیرون هستند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

یکی از ویژگی‌های کلیدی این ملک سیستم مبتکرانه‌ی مدیریت فاضلاب‌های سطحی است، بدین صورت که هر قطره‌ی آبی که وارد این ملک شود را ذخیره و استفاده می‌کنند. این سیستم تضمینی برای فراوانی آب حتی در فصول خشک طولانی مدت است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

شاید وقت آن رسیده که با استفاده از نوآوری در طراحی و روش‌های جدید ساخت وساز نگاهمان را به افق‌های ساختمان پایدار و سبز تغییر دهیم. ایده‌های خود را در زمینه‌ی سازه‌های نوین با طراگاه در میان بگذارید.  

 

       کانال


بازدید : 94,016 بار

14 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحیسیستم مدیریت فاضلاب‌های سطحیطراحی استخردرب‌های چرخشی‌‌طراحی ویلایی مدرن

مطالب محبوب »

Saturday , 27 May , 10:32