طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

Mahnaz sharifiنیما کیوانیسامسونگ samsungایمان حسومیشرکت بازرگانی رنگین کاج پارس(Foresco _ فارسکو)ویستابست vista bestمهدی مصلحیfinnwoodmahmood Ghasemiحمید عرفانیانعلیرضا فخفوریمحمد مهدی دودانگه
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

هماهنگ شدن ساختارهای ارگانیک و ساده‌گراییِ درخشان

طراحی فضای داخلی منزلی برگرفته از چمن‌زارها

بازدید : 105,282 بار

13 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

طراحانی خوش ذوق برای آپارتمان 350‌متری که مخروبه‌ای بیش نبوده، دست به طراحی فضای داخلی آن زدند. این آپارتمان از دهه‌ی 1970 میلادی دست نخورده و تجهیزات و لوازم آن کهنه و فرسوده و رنگِ اتاق‌ها پریده بود است، طراحان در بازسازی و طراحی مجدد این آپارتمان هماهنگ شدن ساختارهای ارگانیک و ساده‌گرایی را مدنظر گرفته‌اند با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس
طراحی فضای داخلی منزلی رو به چمن‌زارها

در مجموع آپارتمان به یک نوسازی و تعمیر اساسی احتیاج داشت. اما اتاق‌خواب L شکلِ این آپارتمان ویژگی‌های خاصی داشت. این اتاق‌خواب به طرز باشکوهی، با سبک هنری دکو، به پارک محلی سنترال (Central Park) مشرف است و بسیار نورگیر، و اتاق‌های دیگر این آپارتمان را متقارن کرده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

وقتی صاحب‌خانه موضوع بازسازی را با معماران در میان نهاد، واقعاً هیچ ایده و پیش فرضی در مورد بازسازی این فضای جدید نداشت، چرا که فرایند طراحی بسیار پویا و متغیر است. معماران خوش ذوق، ترکیبِ اصلی خانه را حفظ کردند. محل نشیمن، قلبِ فضای L شکل را در این منزل تشکیل می‌داد؛ ورودی و آشپزخانه در یک سمتِ آن و اتاق‌خواب در سمت دیگر آن قرار داشت.

ذخیره عکس
طراحی فضای داخلی منزلی رو به چمن‌زارها

 اما حالا اتاق‌ها با آنچه که طراحان کانتینر یا محفظه می‌نامند، از هم جدا شده‌اند. کانتینر حصاری صاف و صیقلی با کارآمدی بالا و ویژگی اخفا کنندگی است، که در اطراف هر چیزی می‌تواند قرار بگیرد. برای طراحی فضای بین راه‌رو ورودی و آشپزخانه، به‌وسیله‌ی کانتینر چوبی، کمد لباس، یخچال و بوفه طراحی شده است.

ذخیره عکس
طراحی فضای داخلی منزلی رو به چمن‌زارها

کانتینر دیگری هم، بین اتاق‌نشمین و آشپزخانه در قالب یک دفتر کار گنجانده شد. در این دفتر کار فرد می‌تواند به‌ واسطه‌ی کامپیوتری که آن قرار می‌گیرد ایمیلش را چک کند و صورت حساب‌هایش را بپردازد، در نهایت با بستن در کامپیوتر، سربرگ‌ها و مجله ها را از دید پنهان می‌شوند. سومین کانتینر که از چوب گردوی سیاه ساخته شده، بین اتاق‌خواب و نشیمن قرار می‌گیرد، حمام اصلی را به همراه یک سرویس بهداشتی مخصوصِ مهمان در خود جای داده است. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

هم‌چنین یک تخت‌تاشو در این کانیتر جانمایی و طراحی شده، صاحب‌خانه در ابتدا مایل بوده، یک اتاق‌خواب دیگر به صورت تخت‌خواب‌های تاشو برای مهمان‌های آخر هفته در نظر بگیرد. اما طراحان با جدا کردن فضا مخالفت کردند. مانند همه‌ی فضاهای طراحی شده توسط موسسه‌ی MessanaO’Rorke، طراحیِ این آپارتمان نیز روشن، ساده و ملایم است.

ذخیره عکس
طراحی فضای داخلی منزلی رو به چمن‌زارها

با ایجاد یک انباری به وسیله‌ی کانتینرها، دیگر خبری از میزِ پادیواری، قفسه‌های کتاب یا چوب لباسی نیست. دربها با فاصله‌ای 13 سانتی‌متری از کف زمین قرار گرفته‌اند. طراحی دیوارها به دلیل وجود روشنایی نامحسوسی که در گوشه‌هایشان نشسته، معلقِ در هوا به نظر می‌رسند. تخته‌های سه‌متری از جنس چوب بلوط سفید، برای کفپوش‌ها استفاده شدند. 

ذخیره عکس
طراحی فضای داخلی منزلی رو به چمن‌زارها

در ادامه این طراحی، کانتینر اصلی بهوسیله چوب گردویی قاب‌بندی شده، چوب گردو، به آپارتمان یک نمای چوبی‌ با حس گرمابخشی داده است. این گروه طراح، در هر پروژه‌ سعی می‌کنند کمی تفاوت طراحی کنند و به طور مداوم در حال تحقیق و ارتقاء دادن سطح کار نسبت به پروژه‌های گذشته هستند. 

ذخیره عکس

 

پروژه‌های این گروه را معمولاً با طراحی‌های سفید و روشن شناخته می‌شود و نوعی ملایمت و نرمی در طراحی شان به چشم می‌خورد.

در طراحی اتاق‌نشیمن، از یک کاناپه بنفش رنگِ استفاده شده که این موضوع به نوعی یک تناقض است.

در ابتدای فرآیند نوسازی متوجه شدم برای تکمیل کارِ معماری، استفاده از هنر هم لازم است.

یکی دیگر از مهم‌ترین آیتم‌ها برای صاحب خانه، یک چارپایه پوشیده شده با پشم گوسفند بود که در مقابل پنجره‌های جنوبی منزل قرار بگیرد و گرمای آقتاب را به خود جذب کند.

صاحب‌خانه شخصاً قرارگیری صندلی‌هایی به فرم گوسفند را در کنار طراحی‌های ساده، با قاب‌کاری‌های چوب گردویی و دیگر ساختارهای ارگانیکِ فضا هم‌خوانی دارد. تا یک قرن پیش گوسفندها را برای چرا به چمن‌زارِ تاریخیِ پارک سنترال می‌بردند که تنها چند قدم از این خانه فاصله دارد. 

ذخیره عکس
طراحی فضای داخلی منزلی رو به چمن‌زارها

بهترین راهی که شما برای در آغوش کشیدنِ یک زندگی با آرامش به آن رسیده‌اید، چیست؟ طراگاه منتظر شنیدن نظرات شما است.

  

   


بازدید : 105,282 بار

13 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاآپارتمان تک خوابهپارک سنترالنوسازیطراحی ملایمطراحی داخلیسبک مینیمالمعماری مدرنکانتینرچوب گردوتخت خواب تاشو

مطالب محبوب »

Saturday , 27 May , 03:10