طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

سیروس مهراندیشنگار سریع الاطلاقرضا صیادیانافشین قربانیندا عاشوریانFarzin Forouzanمحمد مرتجیاسماعیل سحاب رحمن پناهhosein baharestaniمحمد داوریboshra javaheriسهراب رفعت
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی داخلی منزلی برای خانواده‌ای چهار نفره

طراحی داخلی منزل برای خانواده‌ای با دو بچه باید خاص باشد

بازدید : 72,421 بار

27 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

طراحی خانه‌هایی که در آن بچه زندگی می‌کند، دارای شرایطی خاص است، چرا که خانه به عنوان محلی برای آسایش و آرامش همه اعضای خانواده است و محدود به بزرگسالان و یا کودکان و فرزندان نمی‌شود. در این مقاله با طراگاه همراه باشید تا طراحی منزلی برای خانواده‌ای چهار نفره را بررسی کنیم. 

ذخیره عکس
طراحی داخلی منزل برای خانواده‌

به عکس بالا نگاه کنید! این یک فضای رویایی است، که خانواده می‌تواند بعد از یک روز گیچ کننده و سخت به آن پناه ببرند. در اینجا، بالشت‌های زرد را ببینید که چه جسارتی به فضا داده‌اند، در این محیط افراد به شدت می‌توانند راحت، آرام و شاداب باشند. چیزی جز این می‌بینید‌؟ 

شومینه در این طراحی‌ها که خانواده حضور دارند، باید بسیار امن ساخته و پرداخته بشود، حتی اگر این شومینه مصنوعی باشد ولی امنیت بچه‌ها را تامین می‌کند بسیار لازم و حیاتی است. به مبل‌ها با ارتفاع کم نگاه کنید، برای خانواده‌هایی که بچه‌هایی که شیطنت دارند و از روی این مبل و آن مبل می‌پرند، امنیت به مراتب بیشتری نسبت به مبل‌های با پایه‌های بلند دارند. 

ذخیره عکس
طراحی داخلی منزل برای خانواده‌

 این فضایی که می‌بینید، فضای چندان بزرگی نیست بلکه توانسته با به اشتراک گذاشتن مقداری از فضای آشپزخانه، سالن و اتاق فضایی دلنشین با ترکیب‌بندی مناسب فراهم کند که به تعامل بیشتر خانواده منجر می‌شود.

ذخیره عکس
طراحی داخلی منزل برای خانواده‌

هنگامی که بچه‌ها در خانه هستند، استفاده از مجسمه‌های عجیب و غریب در خانه کمی نگران کننده است. چرا که هر لحظه ممکن است این مجسمه‌های گران قیمت بر روی زمین پودر بشوند. جایگزین این مجسمه‌ها می‌تواند گلدان گل باشد، علاوه بر ایجاد محیطی شاداب، به کودک این اجازه را می‌دهد تا به آن‌ها دست بزند. صندلی‌های مناسبی هم  باید برای کودکان انتخاب شود.  

ذخیره عکس
طراحی داخلی منزل برای خانواده‌

طراحی تخت‌خواب هم باید بسیار هوشمندانه صورت بگیر، به طرح خانه دقت کنید. همین المان کوچک مفهوم خانواده را می‌تواند بیشتر در ذهن بچه جای بدهد و او را خانواده دوست‌تر بار بیاورد. رعایت همین نکات ریز نیز جذاب و الهام بخش است. علاوه بر این‌ها طراحی دیوار با المان ستاره بسیار می‌تواند برای خواب دلنشین باشد.

ذخیره عکس
طراحی داخلی منزل برای خانواده‌

در طراحی داخلی باید همه چیز رعایت شود و طراحی در خدمت فلسفه خانواده قرار بگیرد، به محل مبل نگاه کنید که مکانی مناسب برای قصه خواندن می‌باشد.

ذخیره عکس
طراحی داخلی منزل برای خانواده‌

با یکدیگر المان‌هایی را مرور کردیم، که در صورت رعایت بیشتر به مفهوم و اندیشه‌ی خانواده در معماری داخلی بها داده می‌شود. امیدواریم با ایده‌های طراگاه، منزلی با طراحی داخلی جذاب‌تری داشته باشید.


بازدید : 72,421 بار

27 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحی داخلی منزلدکوراسیون داخلیدکوراسیوناتاق‌خوابآشپزخانه

مطالب محبوب »

Thursday , 29 June , 20:28