طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

رضا قره داغیالهام ضیاءآبادینیلپر info@nilper.irساربوک sarboukحمید عرفانیانعلیرضا شریفانالهام صحافیندا عاشوریاننادیا خوشخویmostafa ahmadiلیلا عراقیانالناز پائیز
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی درخت زندگی

درخت مصنوعی

بازدید : 27,735 بار

01 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

آخرین اختراع محققان دانشگاه کلمبیا یک درخت مصنوعی است. با ما همراه باشد برای معرفی این اثر.

ذخیره عکس
درخت مصنوعی

آخرین اختراع محققان دانشگاه کلمبیا یک درخت مصنوعی است که می تواند هزار بار سریع تر از یک درخت طبیعی دی اکسید کربن جذب کند. کلاوس لاکنر(Klaus Lackner)، استاد ژئوفیزیک دانشگاه کلمبیا، بیش از 10 سال است که روی این پروژه کار می کند وامیدواراست که این درخت های مصنوعی بتوانند یک ابزار بسیارتوانمند برای مقابله با تغییرات آب و هوایی باشند.

ذخیره عکس

ازاین اختراع جدید برای به دام انداختن گازهای گلخانه ای حاصل از وسایل نقلیه و هواپیما استفاده خواهد شد. درخت مصنوعی، که شبیه یک استوانه است برخلاف درخت طبیعی نیازبه نورمستقیم خورشید و آب ندارد. درخت ها می توانند در اندازه های مختلف تولید شوند به همین دلیل تقریبا درهر نقطه ای قابل استفاده هستند.عملکرد درخت های مصنوعی بدین شکل است که باجمع آوری گازهای گلخانه ای بر روی یک ماده جاذب، دی اکسید کربن را پاک سازی و متراکم کرده و سپس منتشر می کنند. روش جذب گاز مشابه جمع آوری آب با یک اسفنج است.

 

درخت مصنوعی در یک روز کامل می تواند یک تن CO2 را، معادل دی اکسید کربن منتشر شده توسط 20 اتومبیل، جذب کند. این تکنولوژی در حال حاضر در شرکت فن آوری های تحقیقات جهانی (GRT)، مستقر در توسان (Tucson)، آریزونا (Arizona) در مرحله طراحی است. این اختراع سودمند برای محیط زیست، بسیار پر هزینه است به گزارش سی ان ان (CNN) برای ساخت هر درخت مصنوعی به 30.000 دلار بودجه نیاز است.

ذخیره عکس
درخت مصنوعی در طبیعت

امیدواریم با همراهی طراگاه نمونه های بیشتری از این پروژه ها آشنا بشوید.


بازدید : 27,735 بار

01 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 06:24