طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

سارا  کلانتریجواد خداییفرهاد علیزاده افشارمحمدحسین صفاریانایمان رجبیانعباس اقسامیابزار تونل جهانسینا علیزادهوحید حمزه پورشركت معماري و دكوراسيون زانا(عصر برتر)فاطمه براتیمرتضی صادقی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

حیاط ، در جستجوی طبیعت(قسمت دوم)

نگاهی به 10 خانه ی جذاب که حیاط در آنها نقش اساسی ایفا میکند .

بازدید : 12,641 بار

06 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

همه ما خانه را با سقف میشناسیم جایی که سقف دارد درون خانه ی ماست ولی حیاط بخشی از خانه است که سقف ندارد از این رو میتوان مرزی بین بیرون و درون دانست عنصر کلیدی در ساختار خانه ی انسان که میتوتند نور، منظر و تهویه ی مناسب را برای فضای زندگی تامین کند، طراگاه در ادامه مطالب گذشته در این زمینه به بررسی نمونه های دیگر از حیاط های ایده آل و طراحی شده میپردازد.

ذخیره عکس
حیاط عنصری برای سازمان دهی فضا

خانه لا پلانیسیی2(La Planicie House II) توسط اسکار گونزالس مویکس:

 تقاضای ارایه شده بر این خانه طرحی بود که شامل تلفیق خصوصیات سبز تا حد ممکن بود. اسکار گونزالس مویکس، ( Oscar Gonzales Moix )که مسئول این پروژه است تصمیم گرفته تا حیاط داخلی را طوری طراحی کند که خصوصیات فوق درآن وجود داشته باشد. حیاط در این خانه عنصری است که همه برنامه های درون خانه را با هم تلفیق می کند.

 این خانه در چندین بعد سازمان دهی شده است. بعد اول شامل ورودی، باغچه وگاراژ است. بعد دوم شامل اتاق نشمین و ناهارخوری و حیاط متصل به آشپزخانه و بخش نشمین و تجمع است. و بخش سوم دارای یک حیاط پشتی است که استخر و سونا در آن دیده می شود.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

خانه گرین بانک پارک (Greenbank Park  ) توسط شرکت معماران هیلا :

این پروژه در سنگاپور واقع شده است. در رابطه با این خانه باید گفت که  حیاط داخلی دارای دو سطح در مرکز هر ساختمان است. اولین سطح از این حیاط با یک تک درخت در مرکز استخر دیده می شود. این استخر با جعبه های چوبی ساخته شده و فضای اتاق نشیمن نیز با روکش چوبی تزیین شده است.

دومین سطح از حیاط بالاتر از فضای ناهار خوری قرار گرفته است که جلوی  اتاق خواب اصلی است. یک نمای تمام شیشه ای امکان ارتباط مستقیم را به فضای درونی می دهد. نقش حیاط  این است که حریم خصوصی را تامین کرده و مانع از  رسیدن سرو صدای خیابان و موجب افزایش جذب نور شود.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

خانه لا ایزلا(La Isla House) توسط شرکت معماری لازلا گورتانگا(Llosa Cortegana) :

  این خانه که در لیما پایتخت پرو قرار گرفته است دارای زیر بنای 270 متر مربع بوده و درسال 2011 توسط شرکت معماری لوزلا گورتانگا  تاسیس شده است. معماران از طریق یک طرح جالب به این ایده رسیده اند، جالب  ترین ویژگی پاسیوی این خانه این است که درون خانه تلفیق شده است.

پاسیو، بخش های نشیمن را به هم متصل کرده وموجب می شود تا فضاهای درونی به چشم انداز سبز و زمین چمن متصل شود که توسط همین فضای سبزاحاطه شده است. طرح کلی آن بسیار شناور وآزاد است و فضاها به درون هم جریان پیدا کرده و چشم انداز خوبی دارد.  پاسیوی داخلی یک اکستنشن زیبا از فضای نشیمن بوده و  چشم انداز تازه ای را برای بقیه اتاق فراهم می کند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

خانه ای در مساکی Masaki توسط شرکت معماری هیاتو کامستو:

این خانه متشکل از دو بخش مجزا است. دو بخش توسط باغچه به هم متصل می شوند. این خانه یک ساختمان دو طبقه ی ییلاقی است که دارای بدنه ی مستطیلی است. باغجه تماماً شیشه ای و در مرکز بوده و دارای یک تراس در انتها است. باغچه پر از قلوه سنگ به عنوان یک منطقه گذار بین هال و حیاط است. پله ها امکان دسترسی به یک اتاق خصوصی را  با یک اتاق خوب می دهند. به همین ترتیب همه اتاق ها وطبقات به باغچه ختم می شوند و از این روی احساس آرامش، هوای تازه و مطبوعیت در همه جا دیده می شود.

 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

 خانه لمون، کار فابیان تان :

این پروژه در کوالالامپور مالزی قرار گرفته است. این ساختمان کاملاً به روز بوده و دارای ویژگی های اساسی است. یکی از آن ها تلفیق و استفاده از یک حیاط مرکزی است.

 حیاط همه فضاها را به هم متصل کرده و نور طبیعی وارد اتاق ها می شود. اگرچه این حیاط کوچک است نقش مهمی در طراحی و فضای کل محیط ایفا می کند. علاوه بر حیاط، این خانه دارای یک باغچه سقفی بر روی اتاق نشیمن است. از این جا می توان از نمای جنگل ها و تپه ها لذت برد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

نمونه های که ملاحظه کردید، خانه هایی با حیاط های ایده آل و تعریف شده بودند.تجربه ی شما از حیاط خانه تان چیست؟

یک حیاط خوب از نظز شما چه ویژگی هایی دارد؟برای ادامه ی این بحث با طراگاه همراه باشید 


بازدید : 12,641 بار

06 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 23:43