طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

فرامرز گشایشیاکوآرکابزار تونل جهانفاطمه براتیآرش غلامعلی طهرانیبلوک سبک لیپرمرضیه مجدالاشرافیعباس اقسامیAbolfazl Nabaviامین جعفری منشمـــهـکامه کــرمانـیصفورا شریعتی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

نگاهی بر مرکز آموزشی مونته کارلو در شهر مدلین کلمبیا

تاثیر طراحی و معماری فضای آموزشی بر بهبود فضای شهری

بازدید : 74,457 بار

20 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

تحول در آموزش و پرورش و فرهنگ، رکن اصلی پیشرفت در جامعه می‌باشد. وجود زیرساخت‌های فیزیکی مطلوب، مخصوصا در مناطقی که سطح فرهنگی و اجتماعی پایینی دارند، به بهبود کیفیت آموزش و در نتیجه پیشرفت جامعه؛ کمک شایانی خواهد کرد. امروز در طراگاه می‌خواهیم نگاهی بر مرکز آموزشی "مونته کارلو" "Montecarlo" در شهر "مدلین" "Medellin" "کلمبیا" "Colombia" بیندازیم تا ببینیم چگونه طراحی آن بر بهبود فضای شهری تاثیر گذاشته است.

ذخیره عکس
طراحی و معماری فضای آموزشی

هماهنگی دولت با برنامه‌ها و پروژه‌ها در مناطق استراتژیک، منجر به تحولات جدی در زیرساخت‌های فیزیکی و اجتماعی می‌گردد و طراحی و شهرسازی، وسیله‌های دست‌یابی به این امر مهم هستند. در طرح توسعه‌ی شهر"مدلین" " Medellin"، طراحی فضاها و ساختمان‌های عمومی در اولویت قرار گرفته است.

ذخیره عکس
طراحی و معماری فضای آموزشی

این پروژه در محل یک کارخانه‌ی قدیمی، سازنده‌ی وسایل بیلیارد در مزرعه‌ای به نام "مونته کارلو" " Montecarlo" ساخته شده است. یکی از چالش‌ها، ساخت فضایی بوده که امکانات متنوعی برای آموزش افراد مختلف جامعه، از کودکان گرفته تا پرورش نوازندگان آینده را در بر داشته باشد. با این کار، نه تنها امر آموزش، بلکه تحولات اجتماعی هم به وقوع می‌پیوندند. این مرکز یک مهدکودک، یک دبیرستان با کیفیت و یک مرکز آموزش موسیقی دارد که در میان یک جنگل بازسازی شده که در حال تبدیل به پارک عمومی‌، قرار گرفته‌اند. این مرکز آموزشی که با احترام به طبیعت ساخته‌شده، بخش مهمی از برنامه‌ریزی شهری می‌باشد.

ذخیره عکس
طراحی و معماری فضای آموزشی

درختان و گیاهان موجود در منطقه، اساس طراحی بوده‌اند و معماری با آن‌ها آمیخته شده است. هر کدام از این گیاهان، ارزش فضای ساخته شده را افزایش می‌دهد. هدف از ساخت این مرکز ایجاد محیطی، که هم عمل آموزش با کیفیت در آن صورت بگیرد و هم دانش آموزان و افراد جامعه، علاوه‌بر تعامل با یکدیگر، با دانش نیز ارتباط برقرار کنند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در این پروژه معماری بدون محدودیت انجام شده و با حذف موانع، فضاهایی که به طور معمول "بسته" بوده‌اند، به فضای "باز" تبدیل شده‌اند. اصول اساسی معماری، از جمله ایجاد فضایی که روح زندگی در آن جریان داشته باشد، استفاده از رنگ‌ها، بافت‌ها، اشکال، ایجاد فضایی برای تعامل و برخورد توسعه‌ی ساختمان‌های پاک و سازگار با محیط‌زیست و صرفه‌جویی اقتصادی، همه‌وهمه در این پروژه رعایت و اجرا شده‌اند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

این مرکز به لطف رنگ‌های خاص نما، کاملاً با دیگر ساختمان‌های شهر تفاوت دارد و به یک نماد معروف شهری تبدیل گشته است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

نمای دبیرستان و مدرسه‌ی موسیقی، با ورقه‌های فلزی آلیاژی پوشیده شده‌ است که فضای داخلی و راهرو را دربر گرفته‌اند و سایبان اطراف ساختمان به‌ وسیله‌ی ستون‌های فلزی منظم نگه داشته شده است. این ستون‌ها، در سیستم تخلیه‌ی آب باران هم نقش دارند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

طراحی مهدکودک به گونه‌ای است، که کودکان اوقات مفرحی را در آن تجربه می‌کنند. دیوارها از جنس پلی‌استایرن مسلح هستند و از نظر صوتی و حرارتی عایق می‌باشند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

هر پروژه یک فرصت عالی برای ایجاد فضایی باکیفیت، که برای مردم و شهر، حس مثبتی ایجاد کند. شما چه ایده‌ای برای طراحی فضای شهری خود دارید؟ با طراگاه درمیان بگذارید.

 

    کانال


بازدید : 74,457 بار

20 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحی معماریطراحی ساختمانساختمان سازگارمحیط زیستطراحی فضاهای آموزشیکلمبیادبیرستانمهدکودکمرکز آموزش موسیقی

مطالب محبوب »

Friday , 26 May , 19:25