طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

سحرناز سلیمانی پاکسینا علیزادهبلوک سبک لیپرمحمد داوریلیلا عراقیانسهند منشیعلیرضا شریفانمحمد احمدیSomayeh Ahemehنازنین سادات ملکوتیعلی رضا بندر ابادمحمد غفاری
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

تکه ای از زندگی در خانه ی ما

تلفیقی از آکواریوم و گلدان، یک ایده ی ناب برای سرزنده ساختن محیط زندگی

بازدید : 19,038 بار

06 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

همه ی ما از وجود یک مکانیزم زنده در کنارمان خشنود می شویم،گلدان، ماهی و یا شاید هر دوی آنها. یک شرکت استرالیایی اقدام به طراحی و ساخت سیستمی کوچک و زنده نموده است، که میتواند شادابی و سرزندگی را به خانه ی ما بیاورد، با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس
سیستم متعادل زیستی

 این روزها میل به پرورش موجودات زنده در خانه رو به افزایش است. باغبانی در خانه با روش های مختلفی صورت میگیرد، مثل هیدروپونیک ( intohydroponics )، ایروپونیک (aeroponic)، ورمی پونیک (vermiponic)، داک پونیک (duckponic) و آکواپونیک (aquaponic ).

شرکت Avooq's 3D طرحی را روانه ی بازار کرده است که راهکاری مناسب برای کشاورزی محدود در آپارتمان های شهری ارائه میدهد، کاسکاکوا ( Cascaqua ) یا سیستم آکواپونیک آبشارییک حلقه ی بسته از سیستم متعادل زیستی است که ترکیبی از کشت گیاهان بدون خاک و ماهی است. این سیستم یک سیستم کوچک زیستی است که در آن یک همزیستی مراقبت گیاه از ماهی و مراقبت ماهی از گیاه وجود دارد.

ذخیره عکس
یک همزیستی کوچک

این طرح خلاقانه شامل قطعات پلاستیکی ABS است که میتواند به صورت سه بعدی در خانه چاپ شود ( زمان چاپ حدود 8 ساعت است )، و بالای یک  تنگ ماهی شیشه ای مونتاژ شود به علاوه یک شناور پمپ و لوله از اجزای دیگر این سیستم است .

در این ایده که در واقع تلفیقی از گلدان و آکواریوم است، شما به ماهی غذا میدهید که که دفع آن به صورت آمونیاک است. باکتری بصورت آمونیاک تبدیل به نیتریت و سپس نیترات میشود. این آب پر از مواد مغذی به بالای تخت رشد آبشار پمپ میشود. پس از آن از طریق نفوذ ریشه گیاهان را تغذیه میکند. این ریشه ها مواد مغذی را جذب میکنند در حالی که آب قبل از برگشت به سمت ماهی فیلتر میشود .

ذخیره عکس
تلفیقی از گلدان و آکواریوم

البته ماهی در این تنگ کوچک احتمالا شبیه حیوان خانگی است تا غذا، اما این طرح، محیط سرگرم کننده ای  برای فضاهای کوچک به ارمغان می آورد.

ذخیره عکس
سیستم کوچک و زنده در خانه ی ما

ما این طرح، محیط سرگرم کننده ای  برای فضاهای کوچک به ارمغان می آورد. شما چگونه محیط زندگیتان را از کسالت بیرون می آورید؟ ایده های خود را با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 19,038 بار

06 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Saturday , 27 May , 03:19