طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

محمد فخری داریاناکوآرکمهرداد زواره محمدیmahmood Ghasemiمحمدحسین صفاریانشرکت رویا طرح داخلیابزار تونل جهانپویا ریاضی خواهنادیا خوشخویzahra sadeghiFarzin Forouzanساغر صادقی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی ساختمانی با انرژی تمام نشدنی

دفتر مرکزی جدید تویوتا محلی که 25% انرژی موردنیاز خود را از خورشید تامین خواهد کرد

بازدید : 74,275 بار

18 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

با توجه به بحران آلودگی هوا، رقابت شرکت‌های مطرح خودروسازی دنیا نه تنها در تولید «خودرو سبزٍ» بلکه دربرگیرنده‌ی طیف وسیعی از جمله طراحی ساختمان‌ها و خط تولید سبز هم می‌شود. با طراگاه همراه شوید تا به بررسی دفتر مرکزی جدید شرکت تویوتا در تگزاس بپردازیم.

ذخیره عکس
طراحی ساختمانی با انرژی تمام نشدنی

همان‌طور که می‌دانید تویوتا یک شرکت خودروسازی ژاپنی و چند ملیتی است که در سال ۲۰۱۱ پس از جنرال موتورز و گروه فولکس‌واگن، به‌عنوان سومین شرکت خودروسازی جهان شناخته شد. طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، در سال آینده این شرکت خودروسازی دفتر مرکزی خود در آمریکای شمالی را از جنوب کالیفرنیا به شهر "پلینو" (Plano) در تگزاس انتقال خواهد داد

ذخیره عکس

این ساختمان جدید انرژی مورد نیاز خود برای روشنایی را از خورشید تامین می‌کند. تویوتا اعلام کرده است که دفتر جدید آن‌ها به یک سیستم 7.75 مگاواتی انرژی خورشیدی مجهز است و پس از بهره‌برداری به بزرگ‌ترین دفتر کمپانی‌های ایالت تگزاس با چنین تاسیسات خورشیدی کار شده (on-site solar installation) تبدیل خواهد شد.
شرکت خودروسازی تویوتا انتظار دارد، که این سیستم بتواند تا 25 درصد از انرژی مورد نیاز این مرکز را تولید کند. 

ممکن است 25 درصد مقدار زیادی به‌نظر نرسد، ولی این شرکت خودروسازی تخمین زده که به‌کمک این تاسیسات موجب کاهش انتشار 7122 تن، دی اکسید کربن، یا به‌عبارتی تقریباً معادل مصرف برق 1000 خانه برای یک سال می‌شود. استفاده از صفحات خورشیدی،  بخشی از هدف شرکت خودروسازی تویوتا برای رسیدن به گواهی‌نامه لید پلاتینی (USGBC (U.S. Green Building Council برای دفتر جدید خود است. گواهی‌نامه لید (LEED) (Leadership in Energy and Environmental Design) به معنای استاندارد پیشرو در طراحی محیطی و انرژی، استانداردی در حوزه تهویه مطبوع و مرجع انتخاب ساختمان‌های سبز در آمریکا و اروپا است.‌

ذخیره عکس
طراحی ساختمانی با انرژی تمام نشدنی

"کوین بات" (Kevin Butt) مسئول ارشد بخش محیط‌زیست شرکت تویوتا، در آمریکای شمالی که وظیفه‌ی مهندسی محیط‌زیست و ایمنی را به‌عهده دارد، معتقد است که آن‌ها با ساختمان جدیدی که طراحی کرده‌اند این ضمانت را می‌دهند که تویوتا به تعهدات خود به محیط‌زیست جامه عمل پوشانده است.

ذخیره عکس
طراحی ساختمانی با انرژی تمام نشدنی

سیستم خورشیدی دفتر پلینو نه تنها اثرات زیست‌محیطی را کاهش می‌دهند و آموزشی برای اعضای تیم در مورد انرژی‌های تجدید‌پذیر است، بلکه حرکتی است برای نزدیکتر شدن این شرکت به چالش زیست‌محیطی جهانی 2050 تویوتا برای از بین بردن انتشار کربن در تمام مراحل اجرایی. براساس اطلاعیه‌های شرکت خودروسازی تویوتا، دفتر مرکزی جدید این شرکت که در فضایی در حدود 19 هکتار ساخته خواهد شد در اوایل 2017 به بهره‌برداری می‌رسد و ظرفیت استخدام بیش از 4000 کارمند و 1000 پیمانکاران مجزا را خواهد داشت.

ذخیره عکس
طراحی ساختمانی با انرژی تمام نشدنی

با توجه به اینکه صنعت خودروسازی ایران، پس از صنعت نفت بزرگ‌ترین صنعت در ایران به‌شمار می آید، پیشنهاد شما برای طراحی مراکز و ساختمان‌های خودروسازی در کشور عزیزمان چیست؟ ایده‌های خود را با طراگاه در میان بگذارید. 


بازدید : 74,275 بار

18 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحیصفحات خورشیدیمحیط زیستتوسعه پایدارساختمان سبزشرکت خودروسازیانرژیهای تجدیدپذیرتویوتا

مطالب محبوب »

Sunday , 28 May , 22:55