طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

ایرج اعتصامحسین مژدهیمحمد احمدیمهدی علیزادهمحمد اسدالهیحسین نوروزیبهرام قربانیسارا  کلانتریسجاد اسدیویدا لطفیبیژن شجاعیمهرداد زواره محمدی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

ترفندهایی جذاب برای طراحی اتاق نشیمن کوچک

نکاتی کاربردی جهت طراحی فضای منزل

بازدید : 34,615 بار

13 مرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

برای ایجاد دکوراسیون داخلی مناسب در فضاهای نشیمن کوچک، باید نکاتی در نظر گرفته شود، زیرا فضایی که در اختیار داریم محدود است و باید نهایت استفاده را از آن ببریم و آن را به فضایی سرگرم‌کننده تبدیل کنیم. در این مقاله می‌کوشیم نکاتی در مورد نحوه چیدمان دکوراسیون داخلی اتاق‌های نشیمن در اختیارتان قرار دهیم. با طراگاه همراه ما باشید.

ذخیره عکس
طراحی اتاق نشیمن

به اتاق‌نشیمن خود با دقت نگاهی بیاندازید. اتاق‌نشیمن شما سر نخ‌هایی برای نحوه چیدمان و طراحی وسایل در اختیار شما قرار می‌دهد.

به عنوان مثال، اگر در اتاق‌نشیمن یک گوشه و یا پستو وجود دارد که مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، به‌جای مخفی کردن آن شما می‌توانید یک میز و صندلی یا یک کنسول زیبا قرار دهید. 

ذخیره عکس

 

اگر در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن شما یک ویژگی جالب، مانند یک سقف طاق‌دار یا شومینه قرار دارد، می‌توانید نهایت استفاده را از آن ببرید. مانند نصب لوستر به منظور جلب چشم به سمت سقف و قرار دادن آثار هنری بر روی شومینه یا نصب پرده‌های رنگ روشن و ظریف بر روی پنجره‌ها، که فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. شما می‌توانید از ارتفاع دیوارها هم برای بزرگ‌تر نشان دادن و گسترش فضا استفاده کنید. با استفاده از قاب‌های تزئینی عمودی و تابلوهای سه بعدی، ارتفاع دیوارها را به‌نمایش بگذارید. هم‌چنین می‌توانید با رنگ آمیزی و انتخاب رنگ‌های مناسب و هماهنگ در سقف و دیوارها باعث گسترش فضا و زیبایی در دکوراسیون داخلی اتاق‌نشیمن شوید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

 

به‌جای استفاده از مبل‌های یک نفره در کنار هم از مبل‌های بزرگ و کاناپه‌ها استفاده کنید و یک صندلی میزبان به ترکیب خود اضافه کنید. در انتخاب مبلمان در دکوراسیون داخلی منزل خود دقت کنید. به‌جای استفاده از مبل‌های سلطنتی و کاناپه‌های بسیار بزرگ، از کاناپه‌های ظریف که دسته‌های بزرگی ندارند استفاده کنید. هم‌چنین، در انتخاب جنس مبلمان خود هم دقت لازم را به خرج دهید. 

ذخیره عکس

محل قرار گرفتن هر مبل را مشخص کنید و هارمونی رنگ‌ها را فراموش نکنید. می‌توانید در یک گوشه، پشت مبلمان خود یک کنسول و با کمد کم عرض قرار دهید.

 از این فضا می‌توانید برای قرار دادن وسایل دکوری‌ها، آباژور و هم‌چنین به‌عنوان یک محل برای قرار دادن نوشیدنی استفاده کنید. یک قفسه کتاب مرتب می‌تواند یک پس زمینه زیبا را در طراحی اتاق‌نشیمن شما ایجاد کند. اغلب ما در اتاق‌نشیمن خود میز ناهارخوری هم قرار می دهیم یا از آن به‌عنوان محلی برای انجام کارهای شخصی خود استفاده می‌کنیم . شما از ترکیب‌های رنگی زیبا و قابل توجهی در این فضا استفاده کنید و سعی کنید رنگ‌های به‌هم پیوسته و منسجم را استفاده کنید، به‌عنوان مثال از تن چوب‌های شبیه و نزدیک به هم استفاده کنید، تا انسجام فضا حفظ شود. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

 

هم‌چنین می‌توانید سایر وسایل تزئینی را هم در دکوراسیون اتاق‌نشیمن شبیه به هم انتخاب کنید. به‌عنوان مثال هماهنگ بودن رنگ فرش درب ورودی، با فرش اتاق‌نشیمن یا استفاده از بالشت‌های شبیه به هم و هماهنگ بر روی مبلمان صندلی‌ها و ...... 

ذخیره عکس

 

امیدواریم اطلاعات لازم در خصوص این موضوع را به نحوی مطلوب، در اختیارتان قرار داده باشیم. همراهان عزیز، نظرات خود را در طراگاه با ما در میان بگذارید.

کانال


بازدید : 34,615 بار

13 مرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحی دکوراسیون داخلیطراحی فضای نشیمننحوه چیدمانارتفاع دیوارهاگسترش فضارنگ آمیزیوسایل تزئینیانسجام فضاهارمونی رنگ‌ها

مطالب محبوب »

Saturday , 27 May , 03:12