طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

کسری سعادت جوبیژن شجاعیuser 5علیرضا شریفانسامسونگ samsungطاها رضاییامید ضرغامیمیلاد نصرالهیپرهام شکوهیboshra javaheriمیثم ذکریاییشرکت رویا طرح داخلی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

قلب سبز شهر

فرصتی سبز در دل ساختمان های انبوه سنگاپور

بازدید : 53,834 بار

14 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

تفرجگاه های ساحلی با وجود برج های مسکونی سبز می تواند برای گذارن زندگی مکان های بسیار دل انگیز باشند. با طراگاه همراه شوید تا به بررسی یکی از این پروژه ها بپردازیم .

ذخیره عکس
قلب سبز شهر

دفتر معماری  LYCS یک ساختمان  سبز مرتفع را درنزدیکی خلیج مارینای سنگاپور طراحی نموده که با چهار برج مسکونی احاطه شده است،  با یک اتریوم مرکزی به همراه باغی وسیع و دیوارهای سبز این مجموعه ی مسکونی یک اثر شاخص تلقی می شود. 

ذخیره عکس

 

طراحان با ترکیب مفهوم زندگی در طبیعت و آسودگی اقلیمی اقدام به طراحی این خانه ها کرده اند. این مجموعه ی عظیم توسط شرکت طراحی منظر گوستافسون پورتر(  Gustafson Porter ) به یک فضای سبز تبدیل شده است. از دور مانند یک کوه پوشیده شده از گیاهان به نظر می رسد که یک منظره با شکوه سبز را در هر طبقه به وجود آورده و به عنوان یک تفرجگاه ساحلی شناخته شده.درآب و هوای گرمسیری گرم و مرطوب این شهر، حضور این پناهگاه شهری می تواند شرایط راحتی را در فضای باز برای ساکنان و توریست ها فراهم کند. فضای اتریوم داخلی توسط تراس های مرتفع که در بین بالکن های مواج ، ابشار ها و گیاهان معلق قرارگرفته اند محافظت می شود. 

هوای تازه از میان چهار سازه با دیوار های حائل منحصر به فرد  عبور کرده و گیاهان در برابر نور خورشید سایه ایجاد می کنند. طبقه همکف دارای یک حوض انعکاسی است در حالی که بام دارای باغ مرتفع با منظره ی شهری می باشد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

 خلیج مارینا اخیراً با اصلاح زمین هایی که در طول اسکله ی سنگاپور قرار گرفته اند، به یک سرمایه عظیم تبدیل شده است. طرح پیشنهادی برای ایجاد فضای سبز به لطف پلان های گوستافسون پورتر فراهم شد که برای اخذ مجوز به شورای برنامه ریزی سنگاپور ارائه شد. این سازه یک  اتریوم باشکوه و بزرگترین پناهگاه شهری سبز در مرکز منطقه تجاری سنگاپور است که به شدت در حال توسعه می باشد. از انجایی که اتریوم سبز یک محیط ارام و هوای تازه ی طبیعی را به واسطه ی حضور  تعداد زیادی گیاهان مختلف فراهم می کند،  قلب سبز شهر نامیده می شود.

ذخیره عکس
قلب سبز شهر

شما چه حسی نسبت چنین بنایی پیدا کردید؟ نظرات خود را با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 53,834 بار

14 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Sunday , 28 May , 09:13