طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

طاها رضاییحامد شکریانکمیل مهدی نژادMahnaz sharifikaveh maleknejadسهند چوبانشرکت رویا طرح داخلیعلیرضا شریفانمحمد مهدی دودانگهحبیب الله نیکنامیجواد خداییمهرداد زواره محمدی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

ایده‌های کاربردی استفاده از نیمکت در دکوراسیون داخلی

چگونه با کمک یک نیمکت دکوراسیون منزل را زیباتر کنید

بازدید : 83,731 بار

14 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

نیمکت یک مبلمان همه‌کاره است که تقریباً در تمام فضای خانه به کار می‌آید. اگر در منزلتان یک نیمکت کهنه دارید که می‌خواهید آن‌را دور بیندازید، دست نگهدارید. طراگاه در این مقاله به شما نشان می‌دهد که چگونه با یک نیمکت دکوراسیون منزل خود را زیباتر کنید. با ما همراه باشید.

ذخیره عکس
نیمکت در دکوراسیون داخلی

حتماً لازم نیست، که برای خریدن نیمکت هزینه‌ی زیادی صرف کنید. شما می‌توانید با بازسازی یک نیمکت کهنه (رنگ زدن و تهیه‌ی تشک برای روی آن)، یک مبلمان جدید و کاربردی داشته باشید. اولین پیشنهاد ما قرار دادن نیمکت در پایین تخت است. در حالت ایده‌آل، باید نیمکت کمی کوتاه‌تر از تشک تخت باشد. این مبلمان علاوه‌بر زیباتر کردن اتاق، جایی را برای نشستن و حفظ تعادل پا در هنگام بستن بند کفش و جوراب پوشیدن فراهم می‌کند. اگر با سادگی دکوراسیون موافق نیستید، می‌توانید برای تزیین به دلخواه خود بر روی نیمکت کتاب و عناصر دکوراتیو بگذارید.

ذخیره عکس

 

یک نیمکت ساده و بدون پشتی، می‌تواند به عنوان میز به‌کار رود.

با قرار دادن این نیمکت در جلوی مبل‌ها، هم یک میز زیبا خواهید داشت و هم می‌توانید با حرکت دادن آن به یک سمت اتاق، از آن به عنوان صندلی اضافی برای میهمانان استفاده نمایید. 

ذخیره عکس

 

نیمکت در کنار میزغذاخوری، یک جایگزین زیبا برای چند صندلی است.

در دورهمی‌های رسمی‌تر، می‌توان نیمکت را کنار زد و فقط از صندلی در اطراف میزغذاخوری استفاده کرد. یک نیمکت برای هر شرایطی می‌تواند مناسب باشد.

برای فضاهای بزرگ و باز، نیمکت می‌تواند نقش جداکننده را ایفا کند. برای فضاهای کوچک هم نیمکت استفاده‌ی کارآمدتر از فضا را امکان‌پذیرمی‌نماید، با این کار فضا منظم‌تر و زیباتر می‌شود. یک نیمکت بدون پشتی را می‌توان، با هر زاویه‌ای قرار داد تا فضاهای نشیمن به‌هم متصل شوند. (از این نیمکت می‌توان در مجالس شلوغ برای چیدن خوراکی‌ها استفاده کرد.)

ذخیره عکس
نیمکت در دکوراسیون داخلی

با قراردادن نیمکت در پشت مبل‌ها، هم فضای نشستن بیشتر می‌شود و هم می‌توان به عنوان کمد برای نگهداری وسایل یا یک وسیله‌ی دکوراتیو از آن استفاده کرد.

ذخیره عکس
نیمکت در دکوراسیون داخلی
ذخیره عکس

 

حتی در یک خانه‌ی بزرگ، ورودی فضای کوچکی است و وجود نیمکت کمک زیادی به پوشیدن و درآوردن کفش، انتظار برای حاضرشدن دیگر افراد خانواده و آماده کردن وسایل می‌کند.

یک نیمکت باریک را می‌توان به دیوار تکیه داد تا فضای کمی اشغال شود.

مطمئن شوید که جنس نیمکت از مواد مقاوم باشد، تا جرم و رطوبت به راحتی ظاهرش را خراب نکند.

ذخیره عکس

 

یک پیشنهاد خوب، قرار دادن نیمکت در بالکن یا حیاط منزل است.

اگر نیمکت چوبی به رنگ روشن باشد، در تمام فضای منزل به کار می‌آید، اما اگر می‌خواهید نیمکت را فقط در فضای باز استفاده کنید، آن‌را به رنگ‌های شاد و پررنگ درآورید تا به حیاط یا بالکن شما انرژی ببخشد.

یک نیمکت مقاوم در برابر آب را می‌توان به خوبی در حمام استفاده کرد.این نیمکت هم به عنوان صندلی در کنار دوش عمل می‌کند، هم می‌توان حوله و وسایل حمام را روی آن قرار داد.

ذخیره عکس
نیمکت در دکوراسیون داخلی

در فضاهای کوچک، با چسباندن نیمکت به دیوار و قرار دادن چند بالش و کوسن روی آن، یک مبل جدید به خانه اضافه می‌شود که اگر در کنار پنجره باشد، فضای رویایی و دلپذیری برای مطالعه و استراحت فراهم می‌گردد.

ذخیره عکس
نیمکت در دکوراسیون داخلی

نظرات خود را درباره‌ی این مقاله، با طراگاه درمیان بگذارید.

 

    کانال


بازدید : 83,731 بار

14 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هادکوراسیون داخلی منزلدکوراسیون منزلاتاق‌نشیمننیمکتایدهوسایل منزلمبلمانحمام‌راهرونیمکتبالکنحیاط

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 23:34