طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

کمال کمونهاستیل البرز pr@steelalborz.comبهرام شکوهیانمحمد فخری داریانnaser movahedکمیل مهدی نژادمهرداد زواره محمدیسحرناز سلیمانی پاکامیرحسین صرامیzahra sadeghiامیر دیزانیsina kamali tabrizi
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

چند نمونه‌ی باور نکردنی از معماری مدرن

ساختمان‌هایی با نمای فلزی الهام‌بخش معماری عصر جدید

بازدید : 55,837 بار

21 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

استفاده از فلزات، به‌عنوان مواد آماده به کار برای چارچوب معماری دارای سابقه‌ای طولانی است. اما هنگامی که آن‌ها برای زیبایی ذاتی و هم‌چنین تمامیت ساختاری‌شان استفاده می‌شود، نتایج الهام‌بخشی را ایجاد می‌کنند. در طراگاه همراه ما باشید.

ذخیره عکس
معماری مدرن

معمارانی مانند زاها حدید، فرانک گری و موشه سفدی، استفاده از فولاد را به چالش کشیده‌اند و ساختارهای نوآورانه و شگفت‌آوری از فلزات را به وجود آورده‌اند. بسیاری از معماران مدرن در حال آزمایش زیبایی‌شناسی فولاد هستند. در اینجا هشت نمونه از ساختمان‌ها با نمای فلزات را به شما معرفی می‌کنیم. در این نوع نماها زیبایی و تطبیق‌پذیری فولاد بدون درز و یکپارچه به همراه شیشه، سنگ و دیگر مواد به نمایش گذاشته می‌شود. قسمت بیرونی فولاد ضد زنگ، تالار کنسرت والت دیسنی فرانک‌گری در لس‌آنجلس دارای یک ظاهر بصری نرم، که طراحی بادبان مانند ساختمان  مکمل شکل مواج آن است.

ذخیره عکس
معماری مدرن

در یک منحنی مایل، اینوستکورپ ساختمان زاها حدید به شکل یک باند قابل مشاهده بین دو ساختمان در کالج سنت آنتونی دانشگاه آکسفورد است. بخشی از قسمت مرکزی و شرقی آن، ساختار یک کتاب‌خانه، فضای کلاس و دفاتر را تشکیل می‌دهد، که این بنا را از ظاهری سرد و بی‌روح دور می‌کند. 

ذخیره عکس
معماری مدرن

موزه‌ی هنرهای معاصر کلیولند توسط معمار مستقر در لندن فرشید موسوی طراحی شده، با نمایی از فولاد ضد‌زنگ سیاه‌و‌سفید و آینه به پایان رسید.

ذخیره عکس
معماری مدرن

مرکز کافمن موشه سفدی برای هنرهای نمایشی در کانزاس سیتی میسوری، نمای جلویی ساختمان از فولاد ضد‌زنگ ساخته شده، در حالی که نمای پشت ساختمان شیشه‌ای است.

ذخیره عکس
معماری مدرن

سد رودخانه تیمز که برای جلوگیری از جاری شدن سیل در لندن ساخته شده، بر پایه‌ی فولاد، توسط شرکت مهندسی رندل (Rendel)، پالمر و تریتون طراحی شده است. گذشته از مزایای آشکار دروازه، ساختارهای باله مانند و خواص بازتابی آن‌ها بسیار قابل توجه است.

ذخیره عکس
معماری مدرن

ساختمان عزیز جینگومای (Jinguma) که توسط ورقه‌های بسیار باریکی از فولاد احاطه شده و یک مجتمع تجاری در توکیو، که توسط معمار یاشیهر و آمانو به تقلید از حرکت طبیعی لباس طراحی شده است.

ذخیره عکس
معماری مدرن

آینه‌ی ساخته شده از فولاد ضد زنگ برنزه بیرونی گرم و جذاب، را  برای استودیو لیبسکیند، محل اقامت در غرب کانکتیکات ایجاد می‌کند. این مکان دارای ساختاری اریگامی است.

ذخیره عکس
معماری مدرن

مرکز فرهنگی یالووا ترکیه، با نمایی از فلزات زنگ زده که توسط امره ارولات ( Arolat) طراحی شده، هم نمونه‌ی دیگری از معماری مدرن است. 

ذخیره عکس
معماری مدرن

امیدواریم اطلاعات لازم در خصوص این موضوع را به‌نحوی مطلوب، در اختیارتان قرار داده باشیم. همراهان عزیز، نظرات خود را در طراگاه با ما در میان بگذارید.

 

    کانال


بازدید : 55,837 بار

21 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هافلزاتتمامیت ساختارینتایج الهام‌بخشزیبایی‌شناسی فولادتالار کنسرت والد دیزنیساختمان زاها حدیدموزه هنر‌های معاصر کلیولندمرکز کافمنسد رودخانه تیمزساختمان عزیز جینگومایمرکز فرهنگی یالووا ترکیهزاها حدیدفرانک گری

مطالب محبوب »

Tuesday , 27 June , 08:03