طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

امید حیدری پوریفرامرز گشایشیمیثم ذکریاییسلیمانیمهراد رمضانیبلوک سبک لیپرmostafa ahmadiمهدی مصلحیشروین حسینیمحمد فخری داریانhosein baharestaniفرهاد علیزاده افشار
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

خلاقیت در طراحی معماری ویلایی شیشه‌ای

طراحی راه‌پله‌ای سفید در دل ویلایی شیشه‌ای

بازدید : 19,644 بار

08 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

یک معمار معروف در کشور پرو این ویلای مدرن و زیبا را طراحی و اجرا کرده است. این ساختمان یک طبقه، ملکی خصوصی است که پنجره‌های تمام قد از سقف تا کف دارد و این پنجره‌ها جذاب‌ترین عنصر معماری این ویلا را که یک راه‌پله‌ی مارپیچی سفید روشن است و به یک پاسیو در پشت بام می‌رسد، به نمایش می‌گذارند. با طراگاه همراه باشید تا در این ویلا باشکوه قدمی بزنیم.

ذخیره عکس
خلاقیت در طراحی معماری ویلایی شیشه‌ای

در این ویلا یک آشپزخانه در فضای بیرونی، یک فضای ناهار‌خوری سایبان‌دار و یک‌سری صندلی لوکس، فضای مناسبی را برای تابستان و ایجاد خاطرات در هوای آزاد فراهم کرده است.

ذخیره عکس
خلاقیت در طراحی معماری ویلایی شیشه‌ای

طبق قوانین شهرداری، طراحی این ساختمان به یک طبقه محدود شده، بنابراین طراحان نهایت تلاش خود را کرده‌اند تا به فضای ذخیره‌سازی بیفزایند و از پشت‌بام هم برای ایجاد فضای تفریحی استفاده کرده‌اند. طراحی سایه‌بانی بزرگ، اکثر فضای ایوان را در پشت بام پوشانده است، که از آفتاب‌سوزان این منطقه جلوگیری می‌کند. 

ذخیره عکس

پلان فضای داخلی این ویلا به‌طور باز و گسترده طراحی شده، طراحی فضای نهارخوری، فضای آشپزخانه و فضای اتاق‌نشیمن بدون دیوارهای جداکننده اجرا شده‌اند.

ذخیره عکس
خلاقیت در طراحی معماری ویلایی شیشه‌ای

یک سوئیت بزرگ جدا هم در این ویلا با دیوارهای چوبی و پنجره‌های تمام‌قد طراحی شده است. راه‌پله‌ی مارپیچ این ویلا در یک حیاط کوچک محصور شده و به یک سازه‌ی هنری تبدیل شده است، که از حیاط پشتی و داخل خانه کاملاً دیده می‌شود.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

طراحی این راه‌پله از تضاد پله‌های خاکستری رنگ با نردبان سفید رنگ، زیبایی خاصی در محیط ایجاد کرده است. همان‌طور که در تصاویر می‌بینید، خانه‌های مجاور هم طراحی مشابهی دارند، همانند این ویلا در پشت‌بام دارای پاسیو می‌باشند و یک طبقه هستند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

اینکه در پشت‌بام‌ها فاصله‌ی چندانی بین دو همسایه وجود ندارد، نکته‌ی جالبی است. تصور کنید که در پشت بام منزل‌تان نشسته‌اید و سایبانی از شما در برابر نورآفتاب محافظت می‌کند. در همین‌حال برای همسایه‌تان دست تکان می‌دهید!

ذخیره عکس
خلاقیت در طراحی معماری ویلایی شیشه‌ای

به نظر می‌آید که ایده‌ی این ویلا، راه خوبی برای لذت بردن از زیبایی طبیعت درمناطق خوش آب‌و‌هوا باشد. با طراگاه همراه باشید.

کانال

        


بازدید : 19,644 بار

08 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحی ویلاراه‌پله مارپیچسایبانفضای نهارخوری، آشپزخانهاتاق‌نشیمننهارخوریدکوراسیون داخلی ویلاویلای شیشه‌ایراه پلهمعماری ویلامعماریویلا

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 06:29