طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

علیرضا شریفانکسری سعادت جوصفورا شریعتینادیا خوشخویآزاده شاهچراغیhosein baharestanifinnwoodsina kamali tabriziنازنین سادات ملکوتیاکوآرکبهرام قربانیمنصور اجلی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

منزل مسکونی بلند و باریک در ویتنام

استفاده‌ی حداکثری از فضا و نور در یک منزل مسکونی مدرن

بازدید : 72,524 بار

09 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

طراحی منزل مسکونی مدرن در یک زمین باریک با استفاده‌ی حداکثری از فضا و نور برای یک زوج جوان که تصمیم دارند زندگی خود را با بودجه‌ی محدود، در یک شهر شلوغ آغاز کنند چیزی شبیه به یک رویای زیبا است. یک استودیو معماری و طراحی داخلی خوش‌ذوق این رویای زیبا را به حقیقت تبدیل کرده است. با طراگاه همراه شوید تا سری به این منزل مسکونی مدرن و زیبا بزنیم.

ذخیره عکس
منزل مسکونی بلند و باریک

استودیو معماری و طراحی داخلی محلی "کی اِن توروک او" (KIENTRUC O)، طراحی و ساخت "خانه 304 " (House 304) که یک منزل مسکونی هوشمندانه‌ی عمودی در شهر "هوشی مین " (Ho Chi Minh) که بزرگترین شهر کشور ویتنام است را به پایان رساند. نمای جلو‌ی این منزل مسکونی که شبیه به یک برج است روبه سوی خیابان قرار دارد که ابعاد آن حدودا 3.5  در 12 متر است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

طراحان این منزل مسکونی به‌دنبال ایجاد و برانگیختن حسِ تجربه‌ی یک زندگی صادقانه برای یک خانواده‌ی جوان بودند که تصمیم داشتند در یک خانه‌ی شهری بلند و باریک معمولی در ویتنام زندگی کنند. طراحی یک فضای راحت و مناسب، با تهویه‌ی خوب و نور کافی، با توجه به متراژ پایین و باریک بودن زمین این منزل مسکونی، برای طراحان این بنا یک چالش واقعی به‌حساب می‌آمد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

این ساختمان متشکل از پنج طبقه است که از طریق یک راه‌پله‌ی سفید شیک و زیبا به هم راه پیدا می-کنند. در طبقه‌ی پایین، اتاق‌نشیمن، محل غذاخوری و آشپزخانه در یک خط در امتداد ورودی اصلی قرار دارند. دو اتاق‌خواب در طبقه‌ی سوم و چهارم در نظر گرفته شده است و در بالاترین طبقه هم محلی برای کار کردن و یک اتاق شستشو طراحی شده است. وجود یک دریچه و پنجره سقفی بعنوان نورگیر در وسط سقف باعث افزایش ورود نور طبیعی در سراسر این منزل مسکونی مدرن شده است. استفاده از گیاهان سبز در گوشه و کنار این منزل مسکونی سفید رنگ، زیبایی آن را دو چندان کرده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

طراحان "خانه 304 " (House 304) معتقدند که این منزل مسکونی ترکیبی از قابلیت‌های ساده فضایی، مواد و روش ساخت‌وساز مدرن است که زندگی ساده و صادقانه‌ی یک خانواده ویتنامی جوان را به تصویر می‌کشد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

نظر شما در مورد طراحی این منزل مسکونی بلند و باریک و نحوه‌ی مدیریت این فضا توسط طراحان آن چیست؟ نظرات خود را با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 72,524 بار

09 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاخانه کوچک مدرنخانه عمودیخانه بلندطراحیمعماریخانه شهریمعماری خانهدکوراسیون داخلی خانه

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 09:59