طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

اسماعیل سحاب رحمن پناهnaser movahedپویا ریاضی خواهميثم ذکرياييبهرام شکوهیانبهمن احمدیمهرداد زواره محمدیmohammad marvastyداوود آبادیبیژن شجاعیعباس اقسامیعلیرضا شرافتی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

باز طراحی با محوریت شفافیت

بازسازی یکی از آثار معمار شهیر ژاپنی

بازدید : 10,825 بار

05 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

بررسی طراگاه راجع به بازسازی یکی از آثار معمار شهیر ژاپنی ، کنزو تانگه (Kenzo Tange  ) توسط گروه طراحی نندو ( Nendo ).

ساختمان سوگستو کایکان ( Sogetsu Kaikan ) با شیشه های آینه نما، توسط کنزو تانگه در 1977 طراحی شد که جایگزین مرکز هنری کوچک تری شد که در همان محل ساخته شده بود، دفتر خود معمار نیز در طبقه 10 قرار داشت. در بازطراحی این ساختمان از آینه به عنوان عنصر شفاف و عامل تقویت نور استفاده شده است. با هم نگاهی به این اثر ماندگار بیاندازیم.

ذخیره عکس
ساختمان سوگستو کایکان

گروه معماری میگوید : « فضاهای درونی می بایست با برند کارفرما تناسب داشته باشد بنابراین ما در صدد رسیدن به طرحی هستیم مبتنی بر کارکرد، مثل کافه و دفتری که در ساختمان سوگتسو کایکان طراحی شده است ».

ذخیره عکس

در این ساختمان، نمای بیرونی نیمه شفاف وجود دارد که فضای سبز بیرون عمارت را منعکس کرده و امکان ایجاد یک نمای مشخص و بدون مانع را با برش مورب از طریق هندسه ی L شکل محیا میکند. طراحی نندو، عناصر بیرونی مرکز هنری را تکرار می کند و فضای درونی دفتر، منعکس کننده ی جلوه ی پنل ها و درهاست. دالان های L شکل ساختمان با مقاطع آینه نما همراه هستند که فریم های سیاه رنگ آنها بر تضاد جنس فریم پنجره ها تاکید دارد. کف پوش چوبی نشان دهنده ی موقعیت نسبی دیواره ی منعکس کننده ی بیرونی است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

اتاق جلسه دارای یک میز بزرگ طولانی بوده و دیواره دارای سه قفسه شناور است و تک تک دفاتر دارای میز و نیمکت های آلومینیومی است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

طیف وسیعی از نور و رنگ برای تعریف دقیق فضاها با نمای معکوس استفاده شده است. به منظور تشدید انعکاس جداره های شفاف، کف پوش ها به تناسب جداره ها انتخاب شده اند. نتیجه ی این انتخاب، وجود فضایی است که یک حس قوی را در کل ساختمان بوجود می آورد. تیم طراحان نندو اقدام به بهسازی کافه در طبقه ی دوم ساختمان کرده است که که فضای درونی آن توسط تانگه در سال1970 میلادی طراحی شد .

ذخیره عکس
ذخیره عکس

گروه طراحی، دیواره های اصلی و سقف ها را حفظ کرده و میز ها و صندلی های C شکل کافه است. میز ها دارای فرم های پیچشی و دسته هایی نظیر دسته لیوان می باشند .


بازدید : 10,825 بار

05 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Thursday , 29 June , 20:33