طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

ساغر صادقیShaqayeq Abaszadeساربوک sarboukصادق صیدبیگیبلوک سبک لیپرحبیب الله نیکنامیسهند چوبانرزیتا فتاحیمرتضی سیاسربیژن شجاعیسهراب رفعتانیتا  فضلی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

دکوراسیون داخلی منزلی کوچک و طراحی فضایی بزرگ و دلباز

تغییر دکوراسیون آپارتمان کوچک به خانه ای موقت برای مسافران

بازدید : 3,479,763 بار

22 بهمن 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

دکوراسیون داخلی خانه های کوچک و خلق فضاهایی بزرگ و دلباز، از دیرباز مورد توجه بوده است. گاهی اینچنین تغییرات تا حدی پیش می رود که می تواند مکانی نو برای ما خلق کند. در کشور مجارستان گروهی از طراحان دست به ایده پردازی های نو در این زمینه زده اند. با طراگاه همراه باشید تا ایده جذاب شان را بررسی کنیم.

ذخیره عکس
طراحی پله ی داخلی ساختمان

در سال‌های گذشته پایتخت کشور مجارستان، بوداپست به عنوان مرکز فرهنگی، اقتصادی و سیاسی پذیرای توریست‌های زیادی از نقاط مختلف جهان بوده است. در این راستا امکانات رفاهی و تفریحی مناسبی برای توریستها مهیا شده، یکی از این امکانات طراحی برای اقامت موقت توریستها است. گروهی از طراحان خوش ذوق و خلاق مجارستانی، با در اختیار گرفتن آپارتمان‌های کوچک با تغییر در دکوراسیون داخلی آنها، محل اقامت موقت در حد هتل‌های باکیفیت ایجاد کردند .آپارتمانی به متراژ 30 مترمربع و تبدیل آن به مکانی دلباز و بزرگ با تمام امکانات رفاهی برای اقامت موقت چالش گروه طراح بوده است. با بررسی دقیق و جانمایی فضای خواب، آشپزخانه، نهارخوری و سرویس بهداشتی، تیم طراحی توانست، طرحش را اجرا کند. در راهروی خانه جالباسی جالب با ایدهای نو به چشم میخورد که با استفاده از چند لوله فلزی و صفحه‌ای ساده ساخته شده است. لباس ها در قسمت پایینی قرارگرفته، کیف و وسایل اضافی هم در قسمت بالایی جانمایی شده اند.

ذخیره عکس
طراحی جالباسی

 

در قمست ورودی آپارتمان، سرویس بهداشتی و حمام با کاشی‌کاری سفید، به منظور بزرگ جلوه دادن فضا طراحی شده است و همچنین فضای دوش، با شیشه‌ای شفاف (برای داشتن نور کافی) جدا شده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

اتاق خواب این آپارتمان با قراردادن تخته‌های چوبی به منظور داشتن تخت دونفره ایجاد شده، که در قسمت پایینی تخت با ایجاد پله و اختلاف ارتفاع، فضایی برای قراردادن بالش‌ها، پتو و وسایل اضافی تعبیه و طراحی شده است. دیوار پشت تخت‌خواب به صورت سرتاسری با تخته‌ای چوبی با سوراخ‌های متعدد ایجاد شده‌، که با نصب قفسه‌هایی ساده و زیبا به محل قرارگیری وسایل اضافی تبدیل شده است. ادامه این دیوار چوبی سوراخ‌دار را هم در فضای آشپزخانه برای قفسه‌بندی و قراردادن شیشه‌های ادویه‌جات و وسایل ضروری آشپزخانه داریم. طراحی این همه سوراخ روی دیوار، امکان جابجایی قفسهها را در ارتفاع‌های مختلف مهیا ساخته است. کابینتهای قسمت پایینی هم، با جانمایی گاز و سینک ظرفشویی به صورت ساده و زیبا اجرا شده‌اند.

ذخیره عکس
طراحی دکور و مبلمان
ذخیره عکس
ذخیره عکس

 

داشتن پنجره‌هایی بزرگ در انتهای خانه به طراح کمک کرده است که در تمام طول روز نور طبیعی در فضای خانه پخش شود.

ذخیره عکس
طراحی پنجره های بزرگ

 

با بررسی این پروژه انتظارات شما از طراحی و تغییر دکوراسیون چیست؟ با طراگاه نظرات خود را در میان بگذارید.


بازدید : 3,479,763 بار

22 بهمن 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Friday , 26 May , 19:15