طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

ایزدیار اهیمهدی علیزادهمرتضی صادقیمهراد رمضانیاکوآرکناهیده تقویمصطفی اذریامید ضرغامیفرهاد علیزاده افشارشرکت رویا طرح داخلیسپیده بهروزیمحمد فخری داریان
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

همه چیز در مورد طراحی قفسه‌ها‌ی کتاب در منزل

قفسه‌های کتاب المان جادویی در خانه‌ها است

بازدید : 100,551 بار

07 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

قفسه‌های کتاب امروزه در طراحی‌ها  المانی مهم به شمار می‌روند چرا که این المان علاوه بر مسائل معمول چون زیبایی محل قرار‌گیری و متریالی که برای طراحی آن استفاده می‌شود بیانگر تفکر صاحب منزل در مورد کتاب است. با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس
قفسه‌های کتاب

یکی از انواع طراحی قفسه‌ی کتاب‌، طراحی گسترده است در این طراحی قفسه کتاب در امتداد دیوار قرار می‌گیرد و یک طرف را می‌پوشاند. قفسه کتاب نردبانی در محیط پذیرایی می‌تواند علاوه بر اینکه نشان دهنده‌ی اهمیت کتاب در زندگی روزمره صاحب محل باشد، این فرصت را ایجاد کند که به عنوان یک ذخیره‌ساز فضا مورد استفاده قرار بگیرد. در بعضی مواقع لازم است که یک گوشه از خانه را با یک المانی پر کنیم و چه چیزی بهتر از قفسه‌ی کتاب می‌توان یافت‌؟ به عکس‌ها نگاه کنید قفسه‌ی کتاب مابین شومینه و دیوار قرار دارد، به عنوان یک واحد پر‌کننده استفاده شده و به خوبی از کاربرد ذخیره‌کننده آن نیز بهره گرفته شده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در بعضی مواقع همین قفسه‌ها گزینه‌ی خوبی برای قرار گرفتن در محیط خواب هستند، به جای استفاده از المان‌های اضافی می‌توان از یک قفسه شیک و قشنگ استفاده کرد.  با بکارگیری کمی خلاقیت می‌توان استفاده‌ی چند‌کاره از قفسه کرد به این طراحی‌ها بالا نگاه کنید، یک نردبان است که قاعده‌ی پهنی دارد ولی هر چه بالا‌تر می‌رود باریکتر می‌شود، ببینید چه هوشمندانه علاوه بر کارکرد قفسه‌ای آن به عنوان یک میز در اتاق‌خواب استفاده می‌شود. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

اگر فضای بزرگی در اختیار دارید و شغل شما به گونه‌ای است که با کتاب به طور مداوم سرو کار دارید، بد نیست به این طراحی نگاهی بیاندازید، ببینید چطور میز در وسط قرار دارد و کتاب‌ها دور‌تا‌دور آن چیده شده‌اند. قفسه‌های نردبانی کاندید خوبی نیز برای حضور در اتاق‌خواب هستند چرا‌که علاوه‌بر قابلیت تغییر مکانی آن‌ها کوچک نیز هستند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در بعضی مواقع شاید المانی ظریف و کوچک برای طراحی قفسه کافی باشد لذا نباید به سراغ المان‌های عجیب و غریب رفت. البته دقت کنید در این موارد باید حالت مینیمال بودن نیز لحاظ شود تا قفسه‌ها حاوی لذت بصری باشند. چیدن وسایل در قفسه‌ها نیز مهم است این چیدن است که می‌تواند وجه قفسه را در محل بالا ببرد. به نحوه قرارگیری المان‌ها در عکس‌ها دقت کنید؟

ذخیره عکس
ذخیره عکس

طراگاه به دنبال نو‌آوری‌های بیشتر در مورد قفسه‌های کتاب است آن را با ما در میان بگذارید! 


بازدید : 100,551 بار

07 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاقفسه نردبانیقفسه کتابطراحی قفسهالمانخلاقیت در قفسه‌های کتاب

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 09:55