طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

سپهر دانششرکت رویا طرح داخلیnaser movahedحسین نوروزیسهیل براکبیژن شجاعیمیلاد نصرالهیمنصور اجلیمهدی جعفری منشحمید نادریسهند چوبانمهدی علیرضایی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی مدرن و خطی فضای داخلی یک آپارتمان کوچک

نوسازی آپارتمانی واقع در ساختمانی قدیمی

بازدید : 78,321 بار

14 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

در مرکز شهر لندن یک آپارتمان 69 متری قدیمی واقع در طبقه‌ی اول یک ساختمان مسکونی مربوط به قرن نوزدهم میلادی به یک خانه‌ی زیبا و مدرن با استانداردهای بالا و طراحی مبتکرانه برای یک زوج جوان تبدیل شده است. با طراگاه همراه شوید تا ببینید چطور طراحی مدرن و خطی این خانه به استفاده‌ی بهتر از فضای کوچک آن کمک کرده است.

ذخیره عکس
طراحی فضای داخلی یک آپارتمان کوچک

این آپارتمان کوچک در ساختمانی قدیمی مربوط به قرن نوزدهم واقع شده است. ساکنین جدید آن یک زوج جوان هستند که به فضایی مناسبِ زندگی مدرن نیاز دارند. خوشبختانه تیم معماری توانستند با یک طراحی خطی و پشت سر هم از فضاهای نشیمن، غذاخوری، آشپزخانه و اتاق‌خواب بهترین استفاده را از عمق 10.85 متری خانه کرده و خواسته‌ی مشتریان را برآورده کنند. فضای داخلی خانه پالت رنگی بسیار محدودی از رنگ‌های سفید و خاکستری دارد و فقط کمی رنگ از طریق دکور و وسایل خانه به آن اضافه شده است، مثل میز جلو مبلی و کوسن‌های سبز رنگ و همینطور کتاب‌ها که با توجه به رنگ‌شان دسته‌بندی شده‌اند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

به دلیل زیربنای کوچک و خطی آپارتمان، و برای استفاده‌ی مفید از فضا، اتاق‌نشیمن، فضای ناهارخوری و آشپزخانه پشت‌سر‌هم طراحی شده‌اند. کابینت‌های آشپزخانه تا فضای نشیمن امتداد پیدا می‌کنند و در آنجا تبدیل به کمد وسایل و همینطور قاب تلویزیون می‌شوند.برای بهره‌مندی از فضای سبز طبیعی در خانه، باریکه‌ای از گیاهان آپارتمانی بر روی کابینت آشپزخانه تعبیه شده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در پشت این باریکه‌ی سبز چیزی می‌بینیم که معمولاً در طراحی داخلی خانه‌ها دیده نمی‌شود. پشت سینک آشپزخانه یک دیوار شیشه‌ای قرار دارد که از طریق آن اتاق خواب آپارتمان پیدا است. مزیت این طراحی جالب این است که نور طبیعی از هر دو طرف وارد بخش‌های میانی خانه می‌شود و باعث می‌شود که کل فضا بزرگ‌تر به نظر برسد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

دیوارهای کمدهای سفید اتاق‌خواب در تضاد مستقیم با دیوارهای کمدهای سیاه آشپزخانه و نشیمن هستند. اتاق‌خواب نمای جالبی از آشپزخانه و فضای نشیمن و حتی فضای بیرون آپارتمان دارد. و البته یک پنل داخل دیوار تعبیه شده که با پایین کشیدن آن می‌توان پنجره را پوشاند و حریم خصوصی فضای اتاق‌خواب را حفظ کرد. کمدها و کابینت‌ها متناسب با طراحی و نیاز فضا در سرتاسر آپارتمان تعبیه شده‌اند. اتاق‌خواب چند پله بالاتر از سطح زمین طراحی شده و در کنار پلکان، یک میزچوبی برای کار در نظر گرفته شده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

ورود به اتاق‌خواب از طریق راهروی باریکی از اتاق‌نشیمن امکان‌پذیر است. سرویس بهداشتی در انتهای راهروی باریکی در کنار اتاق‌خواب قرار گرفته است. این فضا هر چند باریک است اما طول کافی دارد و با تعبیه سینک، میز توالت و دوش در مکان‌های مناسب به خوبی از فضا استفاده شده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

آیا این طراحی را برای آپارتمان‌های کوچک داخل شهری می‌پسندید؟ دیدگاهتان را با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 78,321 بار

14 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحیآپارتماندکوراسیوناتاق‌نشیمنآشپزخانهاتاق‌خوابسرویس بهداشتیطراحی داخلیطراحی مدرن

مطالب محبوب »

Tuesday , 23 May , 23:24