طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

سامسونگ samsungآیدین صادقیعلی رضا بندر ابادپرهام شکوهیمحمد قديريfinnwoodویستابست vista bestندا عاشوریانکمال کمونهانیتا  فضلیمحمد مرتجیقالیکده iran carpet
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

روش‌هایی برای انتخاب رنگ مبلمان

در این مقاله، می‌خواهیم درباره‌ی یکی از اجزای دکوراسیون داخلی خانه صحبت کنیم؛ مبل‌ها.

بازدید : 15,120 بار

03 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مبل‌ها، در بیشتر اتاق‌های نشیمن توجه را به خود جلب می‌کنند. وقتی می‌خواهید دکوراسیون اتاق نشیمن را بچینید، همه‌چیز را با مبل‌تان ست می‌کنید. بنابراین، رنگ مبلمان هم بسیار مهم است. در این مقاله‌ی طراگاه، می‌خواهیم مثال‌هایی از انتخاب رنگ مبل را به شما نشان دهیم.

ذخیره عکس
روش‌هایی برای انتخاب رنگ مبلمان

اجازه دهید نگاهی به نمونه‌ها بیاندازیم:

 

1- در این نمونه، مبلمان با کف و کابینت آشپزخانه هماهنگ شده است. چرم روی مبل، بافتی شبیه به چوب زیرش دارد. با استفاده از سایه‌ی بژ، مبل‌ها به صورت یکپارچه‌ای با دکوراسیون هماهنگ شده‌اند. همچنین، به بالش‌ها هم توجه کنید که با ته‌رنگ خودشان روی مبل جای گرفته‌اند. این بالش‌ها با صندلی‌ها و میز قهوه‌ای هماهنگی خوبی دارند.

ذخیره عکس
مبل رنگ گرم

 

2- در این‌جا، مثالی دیگر از مبلمان وجود دارد که به لطف رنگش، به صورت یک‌پارچه با دکوراسیون اتاق نشیمن هماهنگی پیدا کرده است. سایه‌های سبز کم‌رنگ و سفید، با بقیه‌ی دکوراسیون هماهنگی زیبایی را ایجاد کرده‌اند. دیوارها هم بژ هستند. بقیه‌ی دکوراسیون، با اجزای شفاف و نورانی تزیین شده‌اند.

ذخیره عکس
مبل با سایه های آبی

 

3- شاید بخواهید مبلی داشته باشید که خودش را میان بقیه‌ی دکوراسیون نشان دهد. در عین حال، می‌خواهید آن‌قدر خاص نباشد که دل‌تان نیاید رویش بشینید. در این صورت، می‌توانید مبلی انتخاب کنید که ته‌رنگش به اتاق بخورد. برای مثال، در این‌جا مبلی سبز وجود دارد. دو طرف این مبل، دو چراغ قرار گرفته است. این لامپ‌ها، ته‌رنگی قرمز به وجود میاورند؛ رنگی که روی تابلوی بالای مبل هم به چشم می‌خورد.

ذخیره عکس
دیوار تیره و مبل پررنگ

 

4- این مبل، به تنهایی می‌تواند بین وسایل به چشم بیاید. یکی از راه‌های ساده و معمول این است که مبل را هم‌رنگ با دیوارها انتخاب کنید و سپس، آن را با بالش‌هایی که ته‌رنگ دل‌خواه‌تان را دارند، تزیین کنید. این بالش‌ها می‌توانند خیلی پر‌رنگ باشد. در این نمونه، خاکستری و نارنجی رنگ‌هایی هستند که کنار هم قرار گرفته‌اند و زیبایی خاصی را برای دکوراسیون داخلی اتاق به وجود آورده‌اند.

ذخیره عکس
مبلمان خاکستری

 

5- اگر بخواهید دکوراسیون خانه باعث آرامش بیشتری شود و در عین حال ساده باشد، بهتر است وسایل‌تان کم‌رنگ باشند. این اتاق نشیمن دکوراسیونی بهروز دارد. در این اتاق، رنگ‌آمیزی ساده و خنثی‌ای استفاده شده است. این رنگ‌آمیزی با استفاده از رنگ‌های سفید، بژ و خاکستری انجام شده است. مبلمان این اتاق خاکستری کم‌رنگ است. روی این مبلمان دو بالش هم قرار گرفته‌اند که به صورت کاملا نامحسوس، ته‌رنگی بژ را به اتاق می‌دهند.

ذخیره عکس
مبل راحتی

 

6- اگر بخواهید مبلمانی که انتخاب می‌کنید رنگارنگ باشد، بهتر است وسیله‌ای دیگر هم کنارش قرار دهید تا هماهنگی بیشتری با اتاق پیدا کند. این مبل زیبای فیروزه‌ای با سایه‌های پنجره هماهنگ شده است. البته، رنگ مبل گرم‌تر است. کوسن‌های تزیینی هم طیف رنگی را شکل می‌دهند که شامل آبی، بنفش و سایه‌هایی مختلف از فیروزه‌ای است.

ذخیره عکس
مبل آبی

 

7- مبل خانه می‌تواند به چشم بیاید؛ حتی اگر رنگ‌اش بسیار ساده باشد. اگر بخواهید این اتفاق بیافتد، بهتر است که پس‌زمینه‌ای متضاد برایش انتخاب کنید. برای مثال در این مورد، دو مبل خاکستری روی پس‌زمینه‌ای سفید نشسته‌اند. به این ترتیب، بدون این که رنگی غلیظ داشته باشند، خودشان را در پس‌زمینه نشان می‌دهند.

ذخیره عکس
مبلمان تیره

 

8- برای این که محیط خانه‌تان به طبیعت نزدیک شود، می‌توانید در کنار پنجره، کمی از رنگ‌های بیرون را هم استفاده کنید. برای مثال، در اینجا اتاقی را می‌بینیم که در دکوراسیون‌اش، رنگ‌های آبی و سبز به چشم می‌خورند؛ رنگی‌هایی که از پنجره‌ی رو به حیاط معلوم هستند. رنگ مبل‌ها هم بسیار شبیه به رنگ علف هستند.

ذخیره عکس
مبل سبز

 

9- شاید برای‌تان جالب باشد که از رنگ‌هایی هم‌خانواده استفاده کنید؛ رنگ‌هایی مثل بژ، خاکستری و قهوه‌ای. این رنگ‌ها چند ویژگی دارند؛ اول این که خنثی (نه گرم و نه سرد) هستند، دوم این که تمام‌شان از رنگ‌های خاک گرفته شده‌اند و سوم این که محیطی صمیمی را در خانه ایجاد می‌کنند. این مبل یک‌پارچه، به لطف رنگ‌هایش در دکوراسیون اتاق جا خوش کرده است.

ذخیره عکس
مبل گوشه ای

 

10- آخرین مثال، به ما می‌گوید که چه طور می‌توان با رنگی ساده مثل خاکستری، مبلمان را به مرکز توجه دکوراسیون تبدیل کرد. در این مثال، مبل یک‌پارچه‌ی خاکستری مرکز توجه اتاق است. بقیه‌ی اتاق هم با سایه‌هایی به رنگ روشن تزیین شده است. رنگ اصلی این سایه‌ها، سفید است.

ذخیره عکس

 

احتمالا الان می‌توانید برای مبلمان خانه‌تان سفارش بهتری دهید؛ مخصوصا بعد از خواندن این مقاله‌ی طراگاه.


بازدید : 15,120 بار

03 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Tuesday , 30 May , 03:19