طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

ناهیده تقویابتکار توسعه کاوش (ابتکار آریایی)محمد احمدیعلی رضا بندر ابادسلیمانیمصطفی اذریسهند منشیامیر دیزانیسهراب رفعتسجاد اسدیSomayeh Ahemehقالیکده iran carpet
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی دفتر کار شیشه‌ای

وقتی معماری داخلیِ یک سازمان، حسی از شفافیت منتقل می‌کند

بازدید : 120,228 بار

31 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

در دنیای تجارت مدرن، اهمیت فضای کاری امری غیر قابل انکار است. در این میان، فضای دفتر مرکزی و معماری داخلی آن نقشی محوری ایفا می‌کند. تا جایی که می‌تواند روح مشتریان را تسخیر کرده و روی بهره‌وری کارکنان هم تأثیر به‌سزایی داشته باشد. همراه طراگاه باشید تا به تحلیل معماری داخلی فضایی کاری مدرن بپردازیم‌.

ذخیره عکس
طراحی دفتر کار شیشه‌ای

طراحی دفتر کاری در توکیو ژاپن با در نظر گرفتن فضایی شفاف بین کارکنان توسط گروهی خلاق صورت گرفته است. چیزی که در بدو ورود شما را شگفت‌زده خواهد کرد، دیدی همه جانبه بر کل فضای داخلی دفتر است؛ هیچ مانع جدا کننده‌ای از قبیل دیوار یا پارتیشن‌بندی چیزی را از دید شما پنهان نخواهد کرد. 

ذخیره عکس

 

این دفتر کار که میزبان بسیاری از فعالیت‌های سازمانی و معاملات تجاری شرکت است، با طراحی داخلی منحصر به‌فرد خود معرف یک فرهنگ سازمانی خاص است.

 روابط درون دپارتمانی قوی ما بین کارکنان تاییدی براین فرهنگ شفاف است. شفافیت به این معنا که به هر یک از کارکنان این فرصت داده شده تا به راحتی دیده و شنیده شوند. به منظور افزایش این حس اجتماعی، مساحت قابل توجهی از مرکز دفتر به گردهمایی کارکنان اختصاص داده شده است.

 این فضای دایره‌ای شکل با طرحی روان و هماهنگ با کلیت فضا برای دورهمی‌ها و استراحت کارمندان در نظر گرفته شده و آرامش خاصی در خود دارد. میز و صندلی‌های راحتی در مرکز‌، و دور تا دور فضا با نشیمن‌گاه پله‌ای یک‌دست چوبی پوشانده شده تا کارکنان در پایان روز کاری اوقات خوشی را با هم بگذرانند. علاوه‌بر آن در سمت راست این فضا، یک فضای خودمانی و ساده تعبیه شده که کارکنان می‌توانند نوشیدنی و چای مورد علاقه خود‌را در آن سرو کنند. و همین طور فضایی در سمت چپ برای استراحت انفرادی کارکنان همراه با مبلمان‌های تاشو برای آسایش بیشتر تعبیه شده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

اما از استراحت که بگذریم نوبت به کار می‌رسد! سالن اداری؛ جایی که پرسنل روی صندلی‌های چرخ‌دار سبز رنگ خود نشسته و وظایف محوله را انجام می‌دهند. اتاق‌های سمینار هم از دیگر فضاهای کاری دفتر هستند. یک اتاق سمینار مجلل برای مدیران ارشد و اتاق کوچکتری برای رده‌های پایین‌تر کارکنان.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

با نگاهی گذرا به پلان مستطیل شکل آشکار است، که بیشتر مساحت دفتر را بخش‌های اداری و کاری اشغال کرده‌اند؛ اما با این وجود اختصاص بخش قابل توجهی از فضای مرکزی به استراحت و آسایش، نگاه‌ها را جلب می‌کند. در واقع هدف اصلی این بوده تا مشتریان و بازدیدکنندگان از طریق این فضای مرکزی و نیز اتصال‌های باز و شفاف با سایر فضاها، مزه‌ای از فرهنگ سازمانی را بچشند.

ذخیره عکس
طراحی دفتر کار شیشه‌ای

این دفتر کار طراحی شده، برای گرد‌هم آوردن ومتحد کردن کارکنان در زمان کاری‌. نمونه‌های مشابه خلاقیت سازمانی را با طراگاه به اشتراک بگذارید.


بازدید : 120,228 بار

31 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هادفترشفافیتفرهنگ سازمانیمعماری داخلیاستراحت کارکنانفضای داخلیNentrys

مطالب محبوب »

Thursday , 22 June , 23:03