طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

مرتضی سیاسرسارا  کلانتریلیلا عراقیانmohammad marvastyMahnaz sharifiuser 5ایمان حسومیفرهاد علیزاده افشاراکوآرکسوگند عندليبنگار محمدیسلیمانی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

خانه ای بدون آلودگی

CARBON POSITIVE HOUSE بررسی یک مدل پاک از خانه های پیش ساخته

بازدید : 40,778 بار

08 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

CPH یکی از 10 پروژه ی ساختمانی می باشد که در رقابت راهکار های بین المللی توسعه ی سبز موسوم به سوستاینیا (Sustainia Award  ) برگزیده شده است. این پروژه توسط شرکت استرالیایی آرچی باکس ( ArchiBlox ) تدوین و ارائه شده که ایده های پایدار قابل توجهی را از سراسر دنیا شناسایی کرده و به نمایش همگانی در آورده است. از این رو برنامه هایی از این دست، راهکارهایی عملی و قابل اجرا برای ساخت وساز را ارائه میدهند. طراگاه نگاهی می اندازد به 10 مورد از بهترین طرح های ارائه شده در این برنامه.

ذخیره عکس
خانه های پیش ساخته آرچی باکس

بیش از 15 درصد مصرف انرژی دنیا در خانه های مسکونی مصرف می شود. آرچی باکس طرحی از خانه های پیش ساخته را ارائه داده است که با حداقل مصرف انرژی ساخته و بهره برداری می شود، علاوه بر این این خانه ها هیچ اثر مخربی بر محیط زیست ندارند، این طرح های پیش ساخته ساختمان هایی به صرفه و کارآمد را نوید می دهند. بالاترین سطح صرفه ی انرژی زمانی معنا دارد که یک ساختمان بیشتر از نیازش انرژی تولید کند. پنجره های دوجداره، صفحات خورشیدی و تاسیسات استاندارد و مناسب از ابزار صرفه جویی در مصرف انرژی ساختمان هستند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

دیوارهای قابل انعطاف و سبز از نفوذ نور آزار دهنده در تابستان جلوگیری می کنند و در زمستان به فیلترهای دمایی تبدیل می شوند. مساحت 53 مترمربعی موجب کاهش مصرف انرژی میشود در حالیکه پلان باز این طرح استفاده ی حداکثری از فضا را فراهم می کند. مدل های پیش ساخته به اشکال گوناگون ترکیب میشوند و نصب آنها تنها پنج هفته وقت می برد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

به طراگاه بگویید نظر شما در مورد این نسل جدید از ساخت و ساز چیست؟ با ما در ادامه ی این بحث همراه باشید.

 


بازدید : 40,778 بار

08 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Sunday , 28 May , 23:03