طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

حمید عرفانیانمازیار فخرقاسمیرضا مفاخرمهراد رمضانیمرتضی صادقیپرهام شکوهیامیررضا امیریشهاب میرزاییانحسین مژدهیامین قشقاییجمال احمدی شلحهامیر قاسمی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی خلاقانه برای دیوار اتاق‌خواب کودکان

ویژگی طراحی‌های خلاقانه برای اتاق‌خواب کودکان چیست‌؟

بازدید : 73,094 بار

27 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

در طراحی داخلی اتاق‌خواب برای کودکان باید همه‌ی قاعده و قانون‌های خشک و سخت‌گیرانه را کنار بگذاریم‌! چرا که همان‌طور که دنیای کودکان هیچ محدودیتی نمی‌پذیرد طراحی برای آن‌ها نیز فاقد هر گونه محدودیت است. در این میان طراحی برای کودکان می‌تواند با پالت‌ها و طرح‌های رنگی ایجاد خلاقیت کند و یا با استفاده از المان‌های خاص، می‌توان نوآوری را به فضای داخلی خانه برد. با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس
طراحی خلاقانه برای دیوار اتاق‌خواب کودکان
ذخیره عکس

 

در طراحی، باید منافع کودکان در بر گرفته شود و چیزی جز منفعت کودکان در این بین مهم نیست. استفاده از المان حیواناتی چون پرنده و لامپ به فرم گوزن، می‌تواند برای کودکان همواره جالب و جذاب باشد.

البته این المان‌ها می‌توانند، همراه با یک پس‌زمینه علاوه بر اینکه روایت خاصی در خود جای بدهند، جلوه جذاب‌تر و پویا‌تری را به نمایش بگذارند.

ذخیره عکس

 

 

شاید این تصویر، تصویر جالب و جذابی باشد، اما برای کودکان عملاً فاقد جذابیت است و نباید چنین طرح‌هایی را به داخل اتاق‌خواب بچه‌ها برد. 

ذخیره عکس

 

 

وقتی بچه‌ها همه چیز را در وسط اتاق‌خواب پخش می‌کنند، پیدا کردن وسط زمین حتی سخت می‌شود! در اینجا با استفاده از دو پس‌زمینه می‌توان علاوه بر ایجاد یک محیط شاداب‌تر به پیدا کردن وسایل هم کمک شایانی کرد! 

ذخیره عکس

 

 

استفاده از رنگ‌های خنثی مانند طوسی، سیاه و سفید برای اتاق‌خواب کودک زیاد جالب نیست ولی می‌توان با یک سری المان متضاد و شاداب، اتاق را از حالت بی‌روح و کسل‌کننده بیرون آورد. 

ذخیره عکس

 

 

به این دیوار نگاه کنید، خلاقیت از سر و روی دیوار فرو می‌ریزد! اول استفاده  عجیب و غریب و تا حدی ساختار شکنانه از دیوار سفید! دوم استفاده از یک نقاشی پرجنب‌و‌جوش(‌داینامیک) و با ژست، در آخر رنگ‌بندی پر‌انرژی و غلیظ که توانسته‌اند با یکدیگر یک دیوار خلاق و با انرژی بسازند! 

ذخیره عکس

 

 

همه کودکان تقریبا آرزوی رفتن به فضا را دارند، پس چرا به آن‌ها یک فضا برای ساخته و پرداخته کردن رویاهایشان ندهیم! به طراحی این دیوار بالا نگاه کنید، ماه را ببینید چقدر نزدیک و بزرگ همراه با جزئیات کشیده است!

ذخیره عکس

 

 

حالا این ایده را ببینید، شبکه‌ای از طناب توانسته عروسک‌ها را به صورت جالب و هوشمند کنار یکدیگر قرار بدهد و باغ‌وحشی کوچک و جالب ساخته شود. این مسئله بسیار جالب و جذاب می‌باشد اینطور نیست‌؟

ذخیره عکس

 

 

اگر قفسه‌های کنار تخت که به حالت زمختی طراحی شده نبودند، کودک می‌توانست از سقف و نحوه طراحی بالا استفاده و بهره ببرد.

در طراحی این اتاق‌خواب، چاپ عبارات الهام‌بخش به رنگ صورتی دل‌نشین، همراه با اسباب‌بازی، محیطی آرامش‌بخش و زیبا را برای کودک فراهم آورده است. کودکان مگر چه می‌خواهند!

ذخیره عکس
طراحی خلاقانه برای دیوار اتاق‌خواب کودکان

برای تربیت کودکان خلاق، محیطی جذاب مملو از خلاقیت را مهیا کنیم تا از کودکی با آن رشد کنند. این مطلب طراگاه را به همه‌ی جوانانی که تازه پدر و مادر شده‌اند، معرفی کنید شاید ایده‌ای برای طراحی اتاق خواب کودکانشان را از بالا بگیرند! 

 


بازدید : 73,094 بار

27 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحیرنگ صورتیاتاق‌خوابرنگ‌های خنثیاتاق کودکانخلاقیتاسباب بازیچیدمان اتاق‌خواب کودکاندکوراسیون اتاق‌خواب

مطالب محبوب »

Friday , 23 June , 01:08