طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

محمد مرتجیعلیرضا شرافتیsina kamali tabriziMahnaz sharifiفرامرز گشایشیسوگند عندليبرضا جلیلی مدیر فروش و مشاور اجراییرضا قره داغیرضا مفاخرعلیرضا شریفانسامسونگ samsungکسری سعادت جو
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی‌های خاص و بی‌نظیر برای میزی فوق العاده

چگونه در یک میهمانی رسمی میز خود را طراحی کنیم؟

بازدید : 145,158 بار

02 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

دستمال‌های سفره اگرچه در نگاه اول بی‌اهمیت است، ولی از عناصر اصلی میز غذا می‌باشد. جنس این دستمال‌ها مهم است، اگر دستمالی از جنس کتان سفید داشته باشیم، شکوه خاصی به میز ما می‌دهد تلفیق شدن آن با فنجان و بشقاب‌های سفید با یک ظرف بلوری آبی هویت کلاسیک بودن خود را به خوبی حفظ می‌کند، در ادامه با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس

باید دقت خاصی در انتخاب جنس دستمال سفره نماییم، در مورد پارچه‌های با جنس کتان باید میزان نفوذپذیری و اشتعال آن را در نظر گرفت. در کل هر جنسی از نوع پارچه، حسی خاص را خلق می کند. برای مثال دستمال‌های کتان با دستمال‌های نخی یا اپلی استر احساس و طراحی‌های مختلفی به میز ما می‌دهد.

ذخیره عکس

جنس دستمال‌ها در یک میز ضروری نمی‌باشد که یکی باشد، در برخی موارد طرح‌های مختلف و رنگارنگ یک ایده جالب است، که مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ذخیره عکس

 از دیگر شرایط آن داشتن جنس با ثبات است، چون ممکن است با چند بار شستن حالت و رنگ خود را از دست دهد که از زیبایی میزغذا شما می‌کاهد. استفاده از بشقاب‌هایی با نوار طلایی و لیوان‌های طلایی یک میز غذای منحصر به فردی را برای شما مهیا می‌سازد.

ذخیره عکس

نکات مهم که در هنگام چینش غذا باید به آن توجه کنیم:

1. باید در نظر گرفت که مهمان ما رسمی است یا غیر رسمی تا تدارک مناسب آن را انجام دهیم.

2. تدارک ما برای چه وعده ای است، صبحانه، ناهار یا شام.

ذخیره عکس

نکته بعدی قرار گرفتن اجزا سفره بر روی میز است، که برای همه خیلی مهم است. می توان از زیر بشقابی، لیوان و گلدان گل با توجه به نوع سلیقه و نوع میزغذا استفاده کرد. قرار دادن چنگال‌های در کنار بشقاب قسمت پایین در دو اندازه‌ی بزرگ و کوچک برای سالاد وغذا الزامی است و در صورت سرو دسر با یک چنگال در قسمت بالای بشقاب کامل می شود و توجه داشته باشید، سر چنگال به سمت بالا قرار گیرد.

چاقو یا کارد مورد نظر برای بریدن استیک یا ماهی در کنار بشقاب و لبه‌های آن باید به سمت بشقاب باشد و هم‌چنین کارد کوچک در کنار کارد بزرگ برای بریدن و کوچک کردن سالاد در کنار کارد اصلی غذا قرار می‌گیرد. سمت راست محل قرارگیری فنجان‌ها و لیوان است و هم‌چنین می توان دستمال‌های سفره را با طرح‌های مثلثی و مربع در بشقاب قرار داد.

ذخیره عکس

در ادامه می تواند از جدیدترین و منحصر به فرد ‌این طرح‌های میز غذا خوری را مشاهده کنید:

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

به هر میزان خلاقیت در کار بالاترین بازده و بیشترین راحتی را به مهمان می‌دهد و یک شب فوق العاده را با مهمان خود می توان سپری کرد.  ایده‌های خود را با طراگاه به اشتراک بگذارید.


بازدید : 145,158 بار

02 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هامیز ناهار خوریطراحی شیک آشپزخانهطراگاهطراحی دکوراسیونخلاقیت

مطالب محبوب »

Friday , 23 June , 00:53