طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

شرکت رویا طرح داخلیقالیکده iran carpetسمیه ابراهیمینگار سریع الاطلاقآیدین صادقیسینا علیزادهmostafa ahmadiميثم ذکريايينیلپر info@nilper.irروناک رافتمهراد رمضانیصادق صیدبیگی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی خانه‌ی آبی در موزه‌ی فریدا کالو

موزه‌ی فریدا کالو ( خانه‌ی آبی)

بازدید : 126,989 بار

16 فروردين 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

موزه‌ی فریدا کالو که به خاطر دیوارهای آبی رنگش به «خانه‌ی آبی» هم مشهور است، یک خانه‌ی موزه‌ی تاریخی می‌باشد که به زندگی و کار یک هنرمند مکزیکی اختصاص یافته است. این خانه در «مکزیکو سیتی» قرار دارد. با طراگاه هماره باشید تا خانه این هنرمند را بررسی کنید.

ذخیره عکس
موزه‌ی فریدا کالو

فریدا کالو در این خانه متولد شده و رشد کرده، با همسرش «دیگو ریورا » چندین سال در آن زندگی کرده و در آخر در یکی از اتاق‌های طبقه‌ی بالا فوت کرده است. در سال 1985، دیگو ریورا ، این خانه و وسایلش را اهدا کرد تا به افتخار فریدا به موزه تبدیل شود.در این موزه آثار هنری فریدا کالو، دیگو ریورا و هنرمندان دیگری همراه با عکس‌ها، یادگاری‌ها و وسایل شخصی قرار داده شده است. اتاق‌های این خانه یادآور دهه‌ی 1950 هستند. امروزه این خانه به یکی از پربازدیدترین موزه‌های مکزیکو سیتی تبدیل شده است.

ذخیره عکس

 

در واقع این موزه خانه‌ی پدری فریدا کالو بوده، اما از سال 1958 به موزه‌ای تبدیل شده است،  که آثار و زندگی او را به نمایش می‌گذارد. این خانه‌موزه با بازدید ماهانه‌ی 25000 نفر، پربازدید‌ترین موزه در منطقه‌ی خود و یکی از پربازدیدترین موزه‌ها در مکزیکوسیتی است. پشتیبانی از این موزه تنها با فروش بلیط و حمایت‌های مالی صورت می‌گیرد. این موزه شیوه‌ی زندگی هنرمندان مکزیکی ثروتمند و روشن‌فکران را در نیمه‌ی اول قرن بیستم به‌نمایش می‌گذارد.  وقتی وارد می‌شوید، به‌نظر می‌رسد خانه در سال 1951 چیده شده و آثار هنری محلی مکزیکی، مجموعه‌ی هنری شخصی کالو، یک مجموعه‌ی بزرگ از آثار هنری قدیمی، وسایل آشپزی مکزیکی سنتی، ملحفه‌ها، یادگاری‌های شخصی مثل عکس‌ها ،کارت پستال‌ها و نامه‌ها و آثار موزه‌ی «ماریا ولاسکو»، «پل کله» و «دیگو ریورا» در آن قرار دارد. 

 

طراحی این موزه به‌گونه‌ای است که یاد و خاطره‌ی آن افراد زنده نگه داشته شود. این موزه هم‌چنین  یک کافه و یک فروشگاه کوچک دارد. این موزه 10 اتاق دارد. در طبقه‌ی همکف اتاقی قرار دارد که برخی از آثار کوچک کالو از سال 1907 تا 1954 در آن دیده می‌شود. در این میان آثاری هم‌چون نقاشی‌ای که فریدا در آن چوب‌های زیر بغلش را دور می‌اندازد و نقاشی‌های آبرنگ او هم قرار داده شده‌اند.

ذخیره عکس

 

 این اتاق در واقع اتاق‌نشیمن خانه بوده که در آن فریدا و دیگو از دوستان و مهمانان مکزیکی و خارجی خود از جمله بازیگران و هنرمندان معروف، پذیرایی می‌کردند. اتاق دوم و سوم به ترتیب به اثرات شخصی و یادگاری‌ها و برخی از آثار ریورا اختصاص یافته است. اتاق دوم پر از وسایل روزمره‌ی فریدا و نامه‌ها، عکس‌ها و یادداشت‌ها است. بر روی دیوار گردنبندها و لباس‌های محلی فریدا مخصوصا آن‌هایی که مارک فریدا دارند دیده می‌شود. در اتاق سوم نقاشی‌هایی از سال‌های 1916، 1921 و 1943  قراردارد. اتاق چهارم شامل نقاشی‌هایی از هنرمندان معاصر از جمله پل کله، موزه ماریا ولاسکو، سلیا کالدرون اوروزکو و مجسمه‌ای از ماردونیوماگانا می‌باشد. 

در اتاق پنجم دو مجسمه‌ی بزرگ بودا و مجسمه‌هایی از فرهنگ‌های محلی قرار دارند. این مجسمه‌ها طبق یک سنت پر از ترقه می‌شوند و در یکشنبه‌ی قبل عیدپاک این ترقه‌ها ترکانده می‌شوند.

ذخیره عکس
موزه‌ی فریدا کالو

اتاق‌های ششم و هفتم آشپزخانه و اتاق ناهار‌خوری هستند. سبک دکوراسیون هر دو اتاق مکزیکی کلاسیک است و کاشی‌های زرد روشن و پیشخوان زرد و آبی و یک میز زرد دکوراسیون این اتاق‌ها را تشکیل داده‌اند. خواهر او اظهار داشته که فریدا بیشترین وقت خود را در این اتاق‌ها سپری می‌کرده است.

ذخیره عکس

 

 این دو اتاق پر از گلدان‌های بزرگ سفالی، بشقاب، ظروف و لیوان‌هایی است که همه دست‌ساز و کار هنرمندان معروف می‌باشند. مجسمه‌های دکوراتیو از سقف آویزانند و روی دیوار مجسمه‌ی دو جفت کبوتر قرار دارد که اسامی فریدا و دیگو در کنار آن‌ها نوشته شده است و نمایانگر پیوند این دو عاشق می‌باشد. کنار اتاق ناهارخوری، اتاق‌خواب ریورا قرار دارد که هنوز کلاه، ژاکت و لباس‌های کارش به چوب لباسی آویزان است. در کنار این اتاق، راه پله‌ای است که حیاط را به طبقه‌ی بالا متصل می‌کند. همچنین در آنجا آثار هنری زیادی هم‌چون کارهای محلی و چندین مجسمه و حدود 2000 نقاشی از دوران استعمار گرفته تا قرن بیستم  وجود دارد. تور موزه‌گردی در یک حیاط باغ مانند بزرگ که از چهار طرف توسط ساختمان احاطه شده است، به پایان می‌رسد.

حیاط  یک فواره و یک حوض دارد که توسط ریورا هنگامی در دهه ی 1940 به این خانه آمد، ساخته شده‌اند. دیوارهای حیاط با آینه و صدف‌های دریایی تزیین شده است. همچنین مجسمه‌های ساخته‌ی هنرمند مکزیکی ماردونیوماگانا در این حیاط دیده می‌شوند.  در یک طرف حیاط کتیبه ای قرار دارد که روی آن عبارت " فریدا و دیگو از سال 1929 تا 1954  در این خانه زندگی کرده‌اند‌". نوشته شده است.

ذخیره عکس
موزه‌ی فریدا کالو

شما در مورد هنرمندان و خانه‌هایشان چه نظری دارید. با طراگاه در میان بگذارید.

 

                


بازدید : 126,989 بار

16 فروردين 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحی خانهخانه آبیموزهطراحی خانه آبیموزه ی فریدا کالو

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 09:43