طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

سهند منشیحمید نادریhosein baharestaniهدی شکریانمحمد قديريرضا نجفیانامیر دیزانیلیلا عراقیانجمال احمدی شلحهحسین نوروزیمحمد فخری داریانالهام صحافی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی داخلی کلینیک زیبایی با الگو برداری از بال پروانه‌

چگونه فضایی متفاوت درکلینیک ها خلق کنیم؟

بازدید : 50,731 بار

10 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

یک شرکت معماری که به حل چالش‌های خاص طراحی، که بدون در نظر گرفتن محدودیت الگوهایی سنتی کار می‌کند، دست به طراحی متفاوت برای کلینیک زیبایی زده است. طراحی کلینیک پروانه‌ای برای گروه " Univers NuFac"  تجربه‌ای متفاوت بوده است. با طراگاه همراه باشید .

ذخیره عکس
طراحی کلینیک پروانه‌ای

گروه معماری" Adhoc" با افتخار اعلام کرده، که طراحی پروژه‌ی کلینیک زیبایی  "Univers NuFac" را در کانادا به بهره‌برداری رسانده است. یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این پروژه، این است که تجربه‌ای فوق‌العاده متفاوت را  در اختیار مشتریان قرار داده و آن‌ها را وارد دنیایی کاملاً جدید و متفاوت می‌کند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

طراحی فضای متفاوتی که چیزی مابین یک بوتیک شیک و یک لابراتوار پیشرفته است. گروه طراح با خلاقیت و نوآوری، فضایی روشن،  تمیز، شاد و سرگرم کننده را ایجاد کرده است. چالش گروه طراحی، ایجاد تصویری حرفه ای بوده که شخصیت عجیب صاحب " NuFace" را هم منتقل کند. اشتیاق آن‌ها برای طراحی و ساخت فضاهای جانبی مانند آبنبات‌فروشی و آراستن فضا با پوسترهای بزرگ شخصیت‌های فیلم جنگ ستارگان بوده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

مفهوم اولیه‌ی طرح، از تصویر یک پروانه الهام گرفته شده است، که هویت و موجودیت تمام سازمان‌های  " Univers NuFace" از قبیل: NuFace، NuAddiction و Délivrance را به یکدیگر گره می‌زند.

ذخیره عکس
طراحی کلینیک پروانه‌ای

استراتژی گروه طراح ایجاد فضایی درخشان بوده، که بخش‌های مختلف را از طریق رنگ، بافت و مواد به یکدیگر پیوند دهد. دریک نگاه می‌توان گفت که به  هرقسمت از طرح، این امکان داده شده که علاوه بر اتحاد با سایر قسمت‌ها متفاوت و خاص هم جلوه کند. روشی ساده و کم هزینه، مانند استفاده‌ای خلاقانه از تضاد رنگ‌ها که برای ایجاد فضاهای متفاوت در طراحی فضاها بدون اضافه کردن دیوارهای جدید استفاده می‌شود.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

علاوه براین، استفاده از ابزار پارامتریک دیجیتالی به گروه طراح اجازه داده، که با استفاده از  بافت میکروسکوپی  بال یک پروانه، الگوبرداری کنند و آن را به صورت متوالی در قسمت‌های مختلف کلینیک طراحی و اجرا کنند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

مهلت کوتاه این پروژه برای گروه طراح یک چالش محسوب می‌شد، اما رابطه‌ی صمیمی افراد مختلف فعال در این پروژه یک موفقیت چشم‌‌گیر ایجاد کرد. یک همکاری پربار و مفید با پیمانکار و مشتری حتی از سرعت پروژه هم مهم‌تر است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

با طراگاه همراه باشید.

 

         کانال


بازدید : 50,731 بار

10 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هامعماریطراحی داخلیکلینیک زیباییطراحیطراحی فضای داخلیطراحی کلینیک زیباییطرحی کلینیکدکوراسیون کلینیکطراحی دکوراسیون کیلینیک

مطالب محبوب »

Saturday , 27 May , 03:04