طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

مازیار فخرقاسمیقالیکده iran carpetمحمد داوریSomayeh Ahemehاستیل البرز pr@steelalborz.comسمیه ابراهیمیzahra sadeghiuser 5حمید نادریطاها رضاییجواد خداییسوگند عندليب
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

تفاوت فرایند طراحی ساختمان‌های تجاری و مسکونی

طراحی یک ملک تجاری و مسکونی در فضاهایی متفاوت

بازدید : 168,882 بار

04 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

در دنیای مدرن امروز  طراحی در فضاهای مختلف چند وجهی است، طراحی برای یک ملک تجاری کاملاً متفاوت از طراحی برای یک ملک مسکونی است. معماران نیاز به درک این تفاوت‌ها دارند. به‌طوری که آن‌ها  بتوانند نیازها و خواسته مشتریان خود را برآورده کنند. در این مقاله می‌کوشیم تا فرآیند‌های طراحی منازل مسکونی‌، ساختمان‌های تجاری و تفاوت‌های موجود بین آن‌ها را بررسی می‌کنیم‌. با طراگاه همراه باشید‌.

ذخیره عکس
تفاوت فرایند طراحی ساختمان‌های تجاری و مسکونی

مشارکت برای طراحی مسکونی
طراحی مسکونی یک همکاری بین معمار و طراح داخلی است


هنگامی که ساختار اساسی طراحی شد‌، طراح داخلی کار خود را آغاز می‌کند. با انتخاب بافت، رنگ و طرح، طراح داخلی یک محیط راحت  برای استراحت و انجام کارهای روزانه را ایجاد می‌کند‌. اغلب، معمار و طراح داخلی با هم همکاری می‌کنند، تا اطمینان حاصل شود که طراحی همه چیز متناسب با خواسته‌های صاحب خانه باشد. معماران و طراحان داخلی در کار بر روی املاک مسکونی باید روابط کاری مثبت با پیمانکاران حرفه‌ای ساخت‌و‌ساز داشته باشند با کمک  این افراد ایده‌های آن‌ها به واقعیت تبدیل می‌شود.

ذخیره عکس
دکوراسیون محل کار

تفاوت طراحی مسکونی و طراحی تجاری


بر روی کاغذ، به‌نظر می‌رسد که طراحی تجاری زیر مجموعه‌ی طراحی مسکونی است‌. در عین حال تفاوت معناداری بین این دو وجود دارد. ساختمان‌های تجاری معمولا بزرگ‌تر از ساختمان‌های مسکونی هستند‌، که مسئولیت بیشتری برای ایمنی و تمامیت ساختاری را می‌طلبند‌. همچنین این سازه‌ها نیازهای زیربنایی بیشتری دارند‌. برای مثال سالن غذا خوری‌، پارکینگ‌، سرویس بهداشتی و غیره‌.

ذخیره عکس
تفاوت فرایند طراحی ساختمان‌های تجاری و مسکونی

اگر یک معمار تجاری در حال کار روی یک مرکز تخصصی باشد‌، فرایند طراحی تغییر کرده  و پیچیده‌تر خواهد شد. به‌عنوان مثال، تجهیزات پزشکی و مراقبت‌های بهداشتی نیاز به برنامه‌ای برای نگه داشتن منطقه استریل و محافظت از بیماران دارد‌. در طراحی ساختمان‌هایی مانند هتل‌ها، باید اطمینان حاصل شود که فضا برای رفع نیازهای مهمانان خود و همچنین ارائه سرگرمی‌ها، رستوران‌ها و غیره گزینه‌ی مناسبی است.

ذخیره عکس
تفاوت فرایند طراحی ساختمان‌های تجاری و مسکونی

هنگامی که تمام نیازهای ساختمان در طراحی معماری آن انجام شود‌، کار طراح داخلی شروع می‌شود. طراحان داخلی ساختمان‌های تجاری، نه تنها باید به بعد زیبایی‌شناسی ساختمان توجه کنند، بلکه باید تابع‌های دیگر را هم در نظر بگیرند. آن‌ها ممکن است به ترکیب تاکتیک‌های بازاریابی در طرح خود نیاز داشته باشند و باید راحتی مشتریان‌، مهمانان و کارکنان را برای طراحی در نظر بگیرند‌.

ذخیره عکس
تفاوت فرایند طراحی ساختمان‌های تجاری و مسکونی

تاکید بیشتر بر عناصر در طراحی‌، می‌تواند در بسیاری از ساختمان‌های تجاری الهام بخش باشد‌. طراحانی که برای شرکت‌های بزرگ کار می‌کنند باید اطمینان حاصل کنند که عناصر طراحی مطابق با اهداف تجاری شرکت می‌باشد. همچنین معماران و طراحان داخلی باید با پیمانکاری حرفه‌ای همکاری داشته باشند‌. با مشارکت قوی اطمینان حاصل می‌شود که طرح‌ها پس از اجرا کاملا مطابق با خواسته‌ها و انتظارات مشتری است‌.

ذخیره عکس
تفاوت فرایند طراحی ساختمان‌های تجاری و مسکونی

امیدواریم اطلاعات لازم در خصوص این موضوع را به نحوی مطلوب‌، در اختیارتان قرار داده باشیم‌. همراهان عزیز، نظرات خود را در طراگاه با ما در میان بگذارید‌.


بازدید : 168,882 بار

04 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هامعمارطراح داخلیطراحی تجاریپیمانکارنیازهای زیر بناییمشتری

مطالب محبوب »

Sunday , 28 May , 09:15