طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

لیلا عراقیانبهرام قربانیروزبه عالمیانمحمد فخری داریانرضا جلیلی مدیر فروش و مشاور اجراییمحمد مرتجیشرکت رویا طرح داخلیرضا مفاخرفرزاد دلیری farzaddaliriمیلاد نصرالهیعباس اقسامیآزاده شاهچراغی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

فن آوری هوشمند در خدمت نگهداری از سالمندان

این کف پوش هوشمند باعث کاهش خطرات احتمالی برای سالمندان میشود

بازدید : 23,847 بار

07 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

راحتی، استقلال فردی، رعایت حریم شخصی ومحیط سالم ازخواسته های سالمندان است، فن آوری هوشمند این باردرغالب یک کف پوش به کمک سالمندان آمده است تا محیط های امن و سالمی را برای آنها فراهم کند. طراگاه نگاهی انداخته به این اختراع جالب و جدید.

ذخیره عکس
ایده کفش پوش هوشمند

مراکز نگه داری سالمندان می توانند یک چالش برای معماران و تولید کننده ها ایجاد کنند زیرا این مراکز باید در ارائه ی سطوح بالای درمانی و بهبود کیفیت زندگی به ساکنین کمک کنند. یافتن تعادلی بین ارایه خدمات، احترام به حریم خصوصی و تشویق به استقلال می تواند سخت باشد ولی از طریق یک طراحی مناسب حاصل می شود.

ذخیره عکس

سازمان های دولتی باید از این اصل که محیط های مسکونی سالمندان باید مطابق با شرایط سالمندان باشد حمایت کنند، اصولی که در آن یک ساختمان بتواند به طورانعطاف پذیربه ارائه سطح مناسب از مراقبت، با وجود تغییر شرایط، از جمله کاهش تحرک  بپردازد پشتیبانی کند. محیط باید طوری طراحی شده باشد که ساکنان آن را همانند خانه خود بدانند و درآن شاد باشند و احساس امنیت و ایمنی را داشته باشند. محیط باید فرصت های اجتماعی، احترام به خود و بهبود پیوسته در کیفیت زندگی افراد را در هر شرایط سنی ارائه کند.

 خانه ی سالمندان ازیسی( Assisi ) در ملبورن با نصب سیستم کف هوشمند السی(Elsi Smart Floor  system ) به کارکنان و مددجویان، امکانات بالایی را داده است. این سیستم فرصتی را برای بهبود ایمنی، کاهش خطر سقوط و کاهش فشار بر کارکنان با پایش فعالیت های مددجویان ارائه کرده و در آن سیستم های هوشمند کاربر تعریف شده که مواردی از قبیل رفتن به توالت، سقوط و یا ماندن در توالت برای بلند مدت دیده شده است.

ذخیره عکس

سرپرستار مرکز درمانی فینو کول (Fiona Kool  ) می گوید که آن ها مواردی داشته اند که مددجویان به زمین خورده اند و نتوانسته اند تا خود را به زنگ برسانند و از این روی این کف پوش دارای نقاط فعالی است که دقت بیشتری دارد. این مرکز به افراد امکان مستقل  بودن را با یک سیستم پایشی را می دهد طوری که سالمندان از این سیستم خبر ندارند و از این روی استقلال ان ها افزایش می یابد.

کف پوش هوشمند السی به طور  مشابه با صفحه لمسی کار کرده و حرکت بدن انسان را روی زمین  شناسایی کرده و دارای سیستم هشدار دهنده نیز است.

 سیستم کف پوش هوشمند السی به پرستاران کمک می کند تا در زمان و مکان مناسب با فعال سازی هشدارها و زنگ های مختلف قرار گیرند و همچنین این سیستم می تواند به تلفن های هوشمند وصل شود. گزینه های دیگر این سیستم هشدار به شکل زیر هستند: هشدار افتادن، هشدار خوابیدن با نور و بدون نور، هشدار توالت، هشدار توالت با تایمر، هشدار  خروجی و ورودی با در اصلی.

 این نرم افزار فرصتی را برای مرورحرکات منجر به حادثه و شیوه پاسخ کارکنان به حادثه می دهد. نصب آن در مراکز جدید و یا قدیمی بسیار آسان و سریع است و همانند فرش های قدیمی بر روی کف قرار می گیرد. کف پوش هوشمند السی به آسانی  روی زمین قرار گرفته و توسط یک رویه محافظت شده و طول عمر آن افزایش می یابد.

ذخیره عکس

اگر شما هم سالمندی را در خانه دارید که همواره نگران او هستید و یا ایده ای برای حل این مشکل برای سالمندان دارید، طراگاه گوش شنوای ایده های شماست.


بازدید : 23,847 بار

07 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 09:50